adam519

URSUS 1614 1634 skrzynia biegów

Polecane posty

adam519    6

Witam może ktoś wie czy w tych modelach była skrzynia 4 biegowa? jeśli tak to czy to było tylko na zasadzie "szybkiej skrzyni" czy normalnie jak w 4 cylindrowych? czy to od czegoś zależało? czy po prostu od któregoś roku robili z skrzynią 4 biegową. Prosił bym o odpowiedzi.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Głównie robili 4 biegowe, szybka to była 3 biegowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSlask    77

Koledze Marcinowi się coś pomyliło. Zazwyczaj w tych modelach była 3 biegowa skrzynia,zdarzały się też 4. Wiem że u Nas w okolicy w 4 robili szybką skrzynię a w 3 biegowej się niby nie dało :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Szybką skrzynię masz jak rozwijasz prędkość 40km/h.Zwykłą 4 biegową możesz zmodernizować poprzez zmianę trzech trybów.Wtedy jest tak że biegi 1 2 3 masz tak samo, dopiero na 4 jest przyśpieszenie.

Skrzynię 3 biegową możesz przerobić na 4 biegową, poprzez chyba zmianę wałka i dołożenie trybu(niepamiętam dokładnie co tam trzeba zmienić).


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Przy zmiane z 4 zwykłej na 4 szybką to wszystkie biegi mają wyższe prędkości.

A 3 na 4 można przerobić, wyrzucająć całą 3 i wkładając nową 4, ale całą, wszystkie tryby i wałki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

A to dzięki za poprawkę ;) Bo nie pamiętam już co się tam dokładnie robiło :P


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Przerabiałem z normalnej na szybka i to nie jest możliwe żeby tylko na 4 biegu była szybsza.

Bo co na 3 biegu będzie na maxa jechać z 16 km/h a jak 4 wbije się to pojedzie do 40 km. Od razu ciągnik zgaśnie. Za duża rozbieżność.

Tam jest wymieniany wałek żółwia- 4 biegu i automatycznie wszystkie biegi zmieniają szybkość, bo na skrzynię podawane są dużo większe obroty. Dodatkowo jest zamiana biegów 3-4 miejscami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

A czym różni się wałek wzmacniacza momentu ten na zwykłą skrzynie a tym na szybką? Ilością zębów?


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Tak, teraz nie pamiętam ale chyba 3 sztuki jest wiecej Wymienia się 3 lub 4 koła, dlatego 3 lub 4 bo jedno koło różni się tylko podtoczeniem w środku i niekiedy były takie seryjnie montowane, a niekiedy płaskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reset    7

Przy zmiane z 4 zwykłej na 4 szybką to wszystkie biegi mają wyższe prędkości.

A 3 na 4 można przerobić, wyrzucająć całą 3 i wkładając nową 4, ale całą, wszystkie tryby i wałki.

 

 

kolega sie myli co do przerabiania skrzyni 3 do 4 biegowej. tego nieda sie zrobic bo obudowy sa calkowicie inne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Być może, tak mówił mi mjeden mechanik że przerabiał z 3 na 4 i obudowa została.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomek3213    0

Czyli 3 na 4 można przerobić tak że obudowę 3 trzeba całą rozbebeszyć i wstawić bebechy od skrzyni 4 biegowej  bo obudowami się nie różnią ponoć tylko tym że są inne łożyska ale to da się przerobić??????????????

Edytowano przez Ziomek3213

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez pitur13
      Witam. Proszę o pomoc jak ustawić te wałki bo na zębatkach jest tyle znaków że mam mętlik 😕

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj