gaciu98

jaki ciągnik wybrać ? ursus 5314 czy mf 3060

Polecane posty

gaciu98    0

witam mam zamiar kupic traktor okolo 80 km ,ciągnik pracowałby na 12 ha i miałby do pomocy c 360 chciałbym sie dowiedzieć który z nich byłby lepszy traktory pracowały by z pługiem zagonowym 4 uprawowo-siewnym 2.7m i gruberem 2,1m +transport zboża ok.10km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

U 5314 ma 72KM (odpowiednik Perkinsa A4.236), mało komfortową kabinę i słabszy od mf podnośnik choć są wersje jak i możliwość montażu siłowników wspomagających.

MF 3060 ma 80KM (Perkins A4.248), mocny podnośnik, osobne pompy do podnośnika, hydrauliki i wspomagania, podnośnik sterowany elektronicznie (EHR) i drogą w razie naprawy skrzynię biegów wymagającą częstych wymian oleju, komfortową kabinę.

Ja polecam MF ale 390 lub 375. Sam mam 390 4x4 który pracuje z pługiem 3 x 40 cm ( tyle samo co 4x30 jak ma stara unia grudziądz), gruberem ok 2m ( 9 łap bez lemieszy bocznych podcinających), agregatem uprawowym 2,8 m ( ale tu lata jak na pusto wiec taki agregat bierny z siewnikiem 2,7m spokojnie da radę), skrzynia 12+4 taka jak ursus miał w opcji oraz obecnie montowana jako podstawowa, przeni napęd taki sam jak w U 5314 z wałem kardana na boku, odobne pompy do hydrauliki, podnośnika i wspomagania, blokada 4x4, hamulce na przednią oś, tylny most jak w MF 255 czyli to samo co w U 5314, silnik to perkins A4.248 czyli prawie to samo co w U 5314 tylko większe tuleje, tłoki, pierścienie i korbowody a reszta taka sama lub bardzo podobna, komfortowa kabina z całościową szybą przednią i przesklonymi drzwiami ( ja mam wersję LoProfile czyli niską), są wersje ze skrzynią 12+12 ( rewers, bez półbiegów i nikt nie narzeka na nie).

Napewno trochę trzeba dołożyć do utrzymanego 390 w porównaniu z 3060 ale wg. mnie warto. Ursusa 5314 tez tanio nie kupisz a wg. mnie o wiele gorszy jakościowo od braci z MF tylko jest szansa że będzie miał mniejszy przebieg:)

PS. Ja bym sprzedał to 60-tkę bo pali tyle samo co 80KM Massey a robi o wiele mniej roboty i kupiłbym małego MF255 lub coś starszego z serii 100. Jak dlamnie nie ma sensu na 12ha ciągnika 80KM wspomaganego przez paliwożerne 52KM. Jak już coś to C330.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się mf 3060 mają dobry podnosnik za to skrzynia biegów lubi się sypać , wiem bo mój teściu miał takie cudo .Podwóch remontach skrzyni sprzedał złoma.Ursusa też Ci nie polecę [brak rewersu,słabo dobrane przełożenia skrzyni,podnosnik o małym udżwigu].Ja kolego radził bym ci pomyśleć nad renault ceres albo ares 540 również john deere 6200 to podobna kasa.Johna 6200 miałem przez trzy lata, chodził jak zegarek.Znakomita mobilność na polu[skręt duzo lepszy niz mf czy ursus] spalanie podobne do mf-a skrzynia power quad z 4 półbiegami wygodna kabina, rewers ,super regulacja kolumny kierownicy poza tym brak jakich kolwiek wycieków z silnika i skrzyni.Renówkę ares mam od roku ,silnik john deere mocny z turbiną ,amortyzowana kabina klima ,wszystko fajnie chodzi.Ceres to tez solidna maszyna jeśli z silnikem MWM bardzo niskie spalanie poza tym prosty sprzęt. Zapomnij o ursusie i mf-ie kolego ja to juz przerabiałem kilka lat temu jak sobie dzis o tym pomysle to mnie ciary przechodzą po plecach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gaciu98    0

Jd i reno to troche za duzy wydatek co prawda niektore sztuki sa tansze ale w gorszym stanie a co powiecie o case 856xl

Edytowano przez gaciu98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

C 330? na 12h? chyba za mały ja mam U 3512 & 360 3P i mają co robić na mniejszym areale bo ziemia ciężka i górzysta, sam bym zmienił na jakiś mocniejszy z 4x4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

C330 jako pomocniczy spokojnie na 12ha wystarczy. Co z tego że masz 2 ciągniki jak one są takiej samej mocy?

Co do Renaulta to też są wersje ze skrzyniami MF:) Natomiast nie zgodzę się nigdy w życiu że JD spalił podobnie do MF, może i robotę robi konkretną ale oszczędny nie jest. Wycieki są nie zależne od modelu a jego stanu, w JD też mogą być i to bardzo duże choć fakt jest taki że perkins zawsze gdzieś poci się a JD ma czysty silnik nawet zajechanym silniku.

Ja tam uważam że MF jest dla mnie najlepszy ponieważ mam dobrą jakość (oryginał) i bardzo dobry dostęp do stosunkowo tanich cześci ( odpowiednik w Ursusie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
booster12    2

Kolego dla twojego portfela lepszy bedzie napewno 5314 niż MF3060 z tego względu żeby dostęp do częsci jest większy i jest to prostsza konstrukcja od odpowiednika z UK. Pozatym wreb pozorom 5314 są to oszczednę ciągniki , jedynie co w nich się lubi rypać to podnośnik troche za delikatny montowali.Bedziesz musiał z 50 dych wydać na takiego z 1997 r.

Mój wujas ma takiego 5314 i chwali sobie ten ciągnik, lekko nie ma jedzi nim polesię 6 razy od nowości miał naprawiany podnośnik. Ale ciągnie mu 5 skibowy pług 5x35 unia grudziać na równym polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Nie porównuje się MF3060 z Ursusem 5314. 3060 jest to nowocześniejszy ciągnik pomimo że był na rynku kilka lat wcześniej niż 5314. Ursus kupił licencję od MF na serię 200 i 5314 to odpowiednik MF 275 tylko ma inny przedni most z Landini ( taki sam ma seria 300 MF ).

NIe chcę wypowiadać się na temat 5314 bo nie miałem z nim nic styczności ale jak widzę ceny używanych to lepiej szukać coś z MF ale nie koniecznie serii 30xx bo to zupełnie inne maszyny w porównaniu do Ursusów na licencji Fergusona. 3060 jedynie ma silnik podobny ( Perkins A4.248 80KM) a skrzynia, tylny most, podnośnik jak i całe jego sterowanie to już inny wiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

W ursusie kabina niezbyt komfortowa siedzi się bardzo nisko,a w mf dobrze wyciszona komforotowa kabina ale ma parę wad słaba skrzynia lubi się sypać jak napisali koledzy szczególnie ta o przełożeniach chyba 32x32 wrażliwy na miesznie olejów co może być denerwujące podczas kiprowania.niektóre wersje chyba z Francji nie miały czasem sprężarki co może też być problemem.Ja bym na twoim miejscu poszukał jakiegoś bardziej mechanicznego ferdka bo te typu 30xx może były zbyt noweczesne na swoje czasy co po tych 20-25 latach może stwarzać problemy choć to fajne traktorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj