kazlab1

john deere 1177 funkcje w kabinie

Polecane posty

kazlab1    1

witam. kupiłem z Niemiec kombajn john deere 1177 na hydrostacie niestety jestem zielony i nie wiem do czego służy wiele przycisków. w załączam zdjecie. i prosze napiszcie jak ustawić sita żeby dobrze młóciłpost-21236-0-86886000-1373921410_thumb.jpgpost-21236-0-86886000-1373921410_thumb.jpg zboże

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sitami to raczej nie pomłócisz zboża ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

1. wysuwanie motowidel

2. bedzie chyba od ich podnoszenia

3/4. sterowanie wysokoscia hedera, prawdopodobnie przyspieszacz

5. ustawienie wysokosci od ziemi

12. skala do dzwigni 14

14. szczelina miedzy klepiskiem a bebnem mlocacym,

15. reczny

 

czesc to moje przypuszcenia, wiec moge sie mylic

 

jesli zrobisz lepsze zdjecia pozostalych moze cos podpowiem


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazlab1    1

nie rozkminiłem jeszcze tych bayerów. Jak macie ustawiony kombajn do pszenicy? Dzięki bardzo za pomoc

post-21236-0-63006500-1374008812_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Odpalasz maszynę i sprawdzasz co do czego jest poprzez włączenie/wyłączenie odpowiedniego przycisku/wajchy :). Poza tym na większości masz oznakowanie w postaci graficznych piktogramów.

Nie mam takiego kombajnu, ale obstawiam że 1 służy do ustawienia wysokości hedera od podłoża, a 3 włączenie/wyłączenie tej funkcji. 4 to nie przypadkiem guzik rozruchu? Czy jest odpalany z stacyjki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zukasz    4

kolego przyciskami 3 i 4 wybierasz jakie obroty ma ci pokazywac na liczniku, moga byc silnika, mlocarni, wialni lub predkosc jazdy, na dzwigni masz 4 male kontrolki poprzez naciskanie przyciskow sobie zmieniasz - zerknij na licznik, poza tym jak kombajn z niemiec jak po francusku jest napisane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

ja też u mnie w claasie dochodziłem do wszystkiego metodą "spróbuj sam". Przecież nic nie popsujesz, prócz tego, co jest popsute :ph34r:

Ps: Jednak claas ma lepsze rozwiązania do łatwej obsługi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vito20    0

Odpalasz maszynę i sprawdzasz co do czego jest poprzez włączenie/wyłączenie odpowiedniego przycisku/wajchy :). Poza tym na większości masz oznakowanie w postaci graficznych piktogramów.

Nie mam takiego kombajnu, ale obstawiam że 1 służy do ustawienia wysokości hedera od podłoża, a 3 włączenie/wyłączenie tej funkcji. 4 to nie przypadkiem guzik rozruchu? Czy jest odpalany z stacyjki?

 

Od czego jest żółta kontrolka która znajduje się pod kontrolką od długich świateł??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zukasz    4

z siłownikami w najmniejszym stopniu, a w o góle ile ich tam jest, może z 4 ? od podnoszenia dwa od wysypu 1 od skrętu 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

witam kupiłem niedawno jh 1188 i gdzie sie włącza sieczkarnie bo diabli mnie niorą nie moge znalesc przycisku?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

a czy sieczkarnia w tych modelach nie powinna sie sama wlaczyc, jesli jest w pozycjii roboczej ?

wydaje mi sie ze tam przestawia sie tylko przeslone, jesli tak to gdzies tam powinien byc jakis czujnik czy wlacznik


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

U kolegi w JD 1170 sieczkarnię załącza się przez taką blachę którą się otwiera lub zamyka żeby słoma leciała na sieczkarnię lub nie. Działa to chyba na takiej zasadzie że jest tam pewnie jakiś elektromagnes i ją załącza. Sprawdź czy jak zamkniesz tą blachę żeby słoma leciała na sieczkarnię to ona chodzi jeśli nie to szukaj czujnika jakiegoś przy sieczkarni bo może być uszkodzony lub po prostu się zastał z nie używania.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

no to po świętach sprawdze i napisze a tak z góry dzieki za odpowiedź

a mam zwykłą skrzynie biegów nie hydrostat i czy w tych tak skrzynia tzn. jak tu napisać tak słychać w czasie jazdy czy powiino być cicho??????

 

no i sprawdziłem sieczkarnia działa trzeba blache przełozyć na sieczke i młocarnie włączyć wtedy załazcy sie elektromagnetycznie

Edytowano przez macko25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzelec    1

Odnośnie pokrętła 1 ( ustalona wysokość od podłoża) to jak ustawić żeby to działało?Proszę o instrukcję krok po kroku.

Czy przycisk 3 musi być wduszony do końca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154
Panowie a gdzie reguluje się prędkość motowideł(nagarniacza)?

po lewej stronie zapewne jest jakas dzwignia badz pokretlo


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marttinj23    0

mogly ktos opisac tu kontroli co oznaczaja na tym slupku bocznym jak sie zapalaja chodzi mi o czerwone kontroli w kabinie w john deere 1177 lub 1188 bo napewno te kombajny maja takie same kontroli

 

zwłasza kontrolke numer 2 bo się zapala i nieraz gaśnie co ona oznacza z góry dzieki

post-8496-0-02431600-1406150641_thumb.jpg

Edytowano przez marttinj23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj