Andrzej11111

Co wybrać na główny ciągnik

Polecane posty

Andrzej11111    328

Witam

Chciałbym kupić ciągnik który będzie głównym ciągnikiem w moim gospodarstwie zastanawiam się nad URSUSEM 15014 lub ZETOREM FORTERRĄ 140 HSX który lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas99    61

Możesz podac na ilu ha będa pracowac i co od nich wymagasz?

 

ALe jeśli chodzi o te dwa modele to Ursus wydaje mi sie lepszy. Z zetorem też pewnie by nie bylo problemu ale kiedyś miałem właśnie przyjemność jeździć na tym ursusie i bardzo u mnie zaplusował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas99    61
Napisano (edytowany)

Jeśli chodzi o spalanie to zetor pali trochę więcej niż ursus

Edytowano przez sebas99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

Panowie @adrian i @sebas. Jakie bez sensu posty.

JA bym polecił tego, a ja tamtego, ale już bez żadnych konkretów co Ci sie w tych modelach podoba.

JAk coś polecasz, to napisz chociaż parę zdań dlaczego i w czym to jest lepsze od konkurencji.

 

Ale najpierw, to niech założyciel tematu napisze na ile ha i do jakiej roboty to ma być traktor. Poza tym jaki traktor ma teraz.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

To zależy co i na ilu hektarach będzie u ciebie robił Bo ursus jest 6 cylindrowy więc napewno dobry do ciężkich prac a zetor 4 cylindrowy więc trochę będzie stękał w tychsamych pracach

Edytowano przez mariusz123456789a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Jak się człowiek zastanawia między ursusem a zetorem to raczej te ciągniki wchodzą w grę :)

Moim zdaniem ursus byłby lepszy to że będzie produkowany w Polsce to będą części.Ursus będzie lepszy bo większy,większa moc i w ogóle.ursus ma jeszcze poprawić ten model bo tam było parę niedociągnięć i będzie dobrze :) No i Polski producent a nie czechy którzy się z nasz śmieją, nagadywali na naszą żywność.A Polska to ich największy zbyt ciągników.MY bierzemy tego 11034 bo były też inne ciągniki,a le ten wydaje się najlepszy. Cenowo ursus będzie tańszy i w lepszym wyposażeniu :)

  • Like 2

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej11111    328

Ciągnik będzie pracował na ok 25 ha ziemie mam ciężkie ciągnik będzie pracował z pługiem 5 skibowym ( UNIA GRUDZIĄDZ IBIS L 4+ ) , agregat uprawowo siewny , agregat ścierniskowy

 

Nie chcę żadnych składaków posiadam obecnie 2 zetory proximy 85 i ursusa C-330M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

masz 2 proximi 85 na 25ha i szukasz ciągnika 140KM??? już bym nic nie mówił jakbyś miał te 40ha


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H3ni0    31

nawet na 40 ha by starczyły te 2 proxy wydaje mi się że autorowi tematu się nudziło.


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

tak i mi sie wydaje. albo snuje już bardzo odległe plany badź zamierza kupić w najblizszym czasie ze 40ha o czym nie napisał. ale pewnie najzwyczajniej zapomniał:)


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej11111    328

z nudów nie piszę mam zamiar sprzedać jednego zetora i kupić duży

a na marginesie mam 25 ha + dzierżawy i w najbliższym czasie mam zamiar kupić trochę pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Ma pieniądz zbyteczny to po co ma trzymać, zawsze większym panem we wsi będzie. Ja bym wziął ursusa, bo to nasze i tu ma być praca, a nie jakiś obcy będzie kasę liczył.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey5425    0

Ja 60 h obrabiam mf 86 km i 2x c 360 :D Ja ci polecam ciągniki mf z seri 54xx ja nie narzekam i spalanie jest małe , ale teraz to nie wiem jak jest z tymi mf bo weszła nowa seria 56xx

 

Ja 60 h obrabiam mf 86 km i 2x c 360 :D Ja ci polecam ciągniki mf z seri 54xx ja nie narzekam i spalanie jest małe , ale teraz to nie wiem jak jest z tymi mf bo weszła nowa seria 56xx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

to @Andrzej11111 trzeba na poczatku podać jakiś zarys Swoich planów bo na pierwszy rzuk oka Twój post wyglądał jak jakaś abstrakcja.

@Rolnik1973 ja bym nie kierował się teorią , że ursus NASZ i bierzemy ursusa tylko zastanowił się co nam dłużej pojeździ. Nie to żebym był zagorzałym fanem jakiejs Marki bo nie jestem ale co to NASZEGO ursusa mam mieszane uczucia czy jest naprawde warty tej kasy którą kosztuje.


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcine    44

nie nazywajmy Ursusa NASZYM ;) on jest nasz tylko dzięki składaniu go u nas ;)


norweskie-lesne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnowlosa    0

nie kupuj tylko Ursusa bo ten sprzęt bardzo szybko się psuje i do tego URSUS nie chce go w ogóle naprawiać, mimo iż ciągnik jest na gwarancji. Omijaj Ursusa szerokim Łukiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

słyszałaś takie plotki czy sama doswiadczyłaś?

Ostatnio jakoś, czy ilka lat temu?

 

Bo ja z kolei wiem, że jak ursus jeszcze należał do bumaru i oni wiedzieli, że chcą sie go wkrótce pozbyć, to robili wadliwe egzemplarze i gwarancje rzeczywiście niechętnie respektowali. Ale od kiedy prawa do marki kupił pol-mot, nic złego nie słyszałemm zeby się działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
humeczek    0

Powiedzcie a do tego ursusa 15014 będzie można założyć przedni TUZ i WOM

 

 

Edit.

 

to odpowiem sobie sam może komuś się przyda

 

 

Byłem teraz na Targach 15-16 Stare Pole i rozmawiałem z przedstawicielem

Jak najbardziej TUZ jak i WOM przędni będzie , ciągnik ma kosztować około 230tyś .netto

Powiedziano mi jeszcze że ciągniki już są tylko czekają na homologacje , może się uda że będą dostępne od października .

Edytowano przez humeczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renesis16xT    13

Jeśli nie byłoby żadnej wpadki z tym Ursusem 15014, to sam byłbym nim zainteresowany.

 

Autor wątku napisał, że pracuje na ciężkich glebach. Jeśli tak jest, to zdecydowanie lepszym wyborem będzie Ursus, ponieważ ma 6cio cylindrowy silnik. Zetor ma silnik R4 turbo, więc uważam, że do ciężkich prac się nie nadaje... Chyba że podczepisz mniejszą maszynę i dasz mu duży zapas mocy. Ten silnik po prostu nie wystrzyma za długo podczas ciężkiej pracy. Dziwię się Zetorowi, że jeszcze nie wprowadził R6. Swoją drogą, jak napisałem wyżej, jeśli nie będzie żadnej wpadki, to ten Ursus może trochę namieszać na rynku. Przede wszystkim zepchnie trochę Zetora.

 

Nie wiem jak jest z serwisem nowych Ursusów, jak jest z ich gwarancjami i czy są jakieś problemy.


Zapraszam na mój kanał na YouTube i Facebook:

Agroblog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej11111    328

230 tyś netto za Ursusa to nawet dobra cena i 6 cylindrów oglądałem film na którym odpalano Ursusa 15014 to głos ma ładny

 

Kolega ma ciągnik na silniku IVECO i mu się psuje odradza zakup takiego Ursusa . Wizualnie nawet ładny ciągnik tylko chodzi o gwarancję i awaryjność ciągnika .

Słyszałem również że w 2014r ma być do sprzedarzy Zetor Maxterra , 135 koni na 6 garach też bardzo dobra sprawa bo Forterry ok 140 koni i są na 4 garach

Co sądzicie ? Macie może jakieś informacje na temat MAXTERRY

 

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20131004/LUBLIN/131009755

Odpalanie Ursusa 15014

Edytowano przez Andrzej11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Trochę odkopię. Maxterra wejdzie do sprzedaży w 2015 a największy ma mieć 200 koni także na Zetora trzeba jeszcze poczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj