Polecane posty

wojtekb333    2

Witam, posiadam siewnik marki Becker, mam takie pytanie do tych którzy go posiadają, albo mieli cos z nim do czynienia. Jak wygląda obsługa tego siewnika? Tzn co trzeba w nim wymieniać, wyczyścić, aby działał poprawnie. Sieje traktorem Hurlimann 90km prędkość ok 7km/h, obroty wałka (WOM) 540, obr silnika 1500, a na zegarze na siewniku wskazówka nie drgnie(wskazuje 0). Jeżeli przełącze na szybsze obroty wałka 720 to wskazówka zatrzymuje się na 1. Czy to powinno tak być, czy coś jest do poprawki? (sieje na 540)

 

Proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrin6231    13

Witam co do początku twojego pytania, wyczyścic warto te gwizdki które podają ciśnienie z wentylatora, do sekcji, wymienia się też nożyki które wyrzucają ziarno z tarcz wysiewających, ok 60-80 zł sztuka. Jak są obrobione z 2-4 mm to już zdarza się że ziarno zostaje w tarczy.

Ja sieję mf-255 na 540 obrotów wom, 1500 silnika, mam 0,5 ciśnienia na zegarze wysiew jest idealny. Zacznij od sprawdzenia tych gwizdków moze któryś jest częściowo zatkany, a potem wymien ciśnieniomierz może ci szwankuje, zawiesza się czy coś.

powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekb333    2

Gwizd jest słychać, nie wiem czemu ale siew jest strasznie niedokładny. Ziarna są niekiedy 4 razem, a niekiedy nie ma w ogóle przez 50cm albo i lepiej. Może to przez te nożyki ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffi    1

Jak są 4 razem a potem nic to możesz mież "zapchane" dysze, te co zdmuch*ją nadmiar zaiaren (przy najmniej u mnie tak było). Trzeba je wykręcić i sprawdzić, mam ten siewnik drugi sezon i w sumie jestem z niego zadowolony. Tylko jedna sekcja wysiewa mniej niż pozostałe i nie wiem jak temu zaradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Jeżeli sekcje nie równo sieją to jest problem z ciśnieniem albo z dyszami być może zanieczyszczona albo gdzieś ucieka powietrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekb333    2

A mam też takie pytanie z boku na pojemniku z kukurydzą jest taka zasowka, to ma być szczelnie zamknięte czy uchylone? I jeszcze jedno co ile cm siejecie ziarno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Już za późno na tę wiadomośc ale może się przydac. Pan, który miał mi siać qq , pytał jakie mam ziarno do siewu ,bo z polskim były straszne kłopoty, ledwo zdołal komuś posiać.Chodzi o rodzaj zaprawy i chyba był to siewnik Beckera, u mnie nie siał bo mu się po tym sianiu popsuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

części granit albo grene albo kramp albo kongskilde bo oni go teraz mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol612ls    0

Witam. Mam problem z siewnikiem becker. Na jednej sekcji pod czas siewu nie wszystkie otwory na tarczy są zapełnione ziarnem i mniej wysiewa ta sekcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laszek    1

karol masz uszkodzoną dyszę, jest pewnie lekko wyszczerbiona przez co więcej powietrza wyrzuca i to nadmiernie wyrzuca ziarno

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekb333    2

Ja mam parę pytań.

Z jaką szybkością siejeciecie, aby wysiew był w miarę dokładny.

Jaką grubość powiennien mieć nożyk? Czy jeżeli jest zacienki to może uszkodzić ziarno?

 

Pozdrawiam.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze siewnikiem becker areomat 3 sekcje dobrze wysiewają a 1 sekcja wysiewa mniej. Proszę o pomoc co moze byc przyczyna???Wymienilem juz nozyk przelozylem zebatki na wiekszy wysiew i ciagle problem jest ten sam ta jedna sekcja wysiewa duzo mniej niz pozostale.Prosze pomozcie :wacko:

 

Edytowano przez MateuszRadzimski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spyke1004    1

 

Witam poszukuje siewnika do kukurydzy 4 rzędowego z podsiewaczem nawozu do 8 tys. zainteresowały mnie siewniki firmy BECKER co możecie mi podpowiedzieć na temat tego siewnika jak z precyzją siania i dostępem części? 

Co sądzicie o tych siewnikach??  http://olx.pl/oferta...html#ea3a14d6e3

 

http://olx.pl/oferta...html#24e9d3cef9

 

http://olx.pl/oferta...html#c63d57d88a

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek21    50

witam ostatnio zakupiłem takowy siewnik tylko wydaje mi sie ze te tarczki wysiewające tak jakby gdzieś sie blokowały wcześniejszy właściciel ni do końca go wyczyścił i było dużo  mokrego ziarna które zamarzło i teraz takie pytanie czy te tarczki chodzą po jakimś łożysku bo może łożysko jest do wymiany 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Arekm
      Witam, potrzebuje pomocy, mianowicie widocznego zdjęcia tabeli wysiewu przedstawionej na moim zdjęciu. Ważne informacje się starły, bo maszyna ma już swoje lata. Model jest stary jak świat, możliwe że z lat 70. Załączam też zdjęcie modelu tego siewnika. Za pomoc będę ogromne wdzięczny! 🙂


    • Przez rumcajsm10
      Witam, zna ktoś ceny siewników pneumatycznych do qq, interesuje mnie 4 rzędowy w budżetowej cenie (RMG), może są jakichś Polskich producentów?
    • Przez dominikl95
      Witam mam w posiadaniu siewnik Hassia Dan 300 jest to siewnik 3m i ma tylko 19 lejkow czyli bardzo rzadko, Cały czas się zastanawiam czy ta odległość między rzedami nie jest za duża bo wiecie jak to wygląda na takich ziemiach. Znajomy ma nowego poznaniaka i też ma tyle lejkow ale ma dobre ziemie i to pole zupełnie inaczej wygląda. Proszę o poradę czy na piaski lepiej mieć więcej lejkow czy mniej, i dlaczego.
    • Przez maciek916
      Koledzy mam prośbę do użytkowników 514 z przystawką do kukurydzy jak macie rozwiązany napęd jeżeli przystawka posiada napędy z obu stron jeśli jest to możliwe to podeślijcie jakieś fotki

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj