yacenty

Poznaj innowacyjny fungicyd zbożowy

Polecane posty

yacenty    3883
Napisano (edytowany)

logo_Seguris.png

JEŚLI SZUKASZ INNOWACYJNEGO FUNGICYDU, KTÓRY ZWALCZA SZEROKIE SPEKTRUM CHORÓB ZBOŻOWYCH – POWINIENIEŚ TAM BYĆ!

 

Webinarium Syngenta i AgroFoto - 6 maja 2013 - Start godz. 20.00

Syngenta Polska we współpracy z portalem AgroFoto.pl zapraszają do uczestnictwa w wirtualnej prezentacji na żywo po święconej przełomowemu fungicydowi zbożowemu Seguris 215 SC.

W dniu 6 maja 2013 zapraszamy Państwa na spotkanie online poświęcone Seguris 215 SC. - innowacji Syngenta w fungicydach zbożowych.

Dołącz do naszego wirtualnego pokoju konferencyjnego, weź udział w dyskusjach i dowiedz się więcej na temat ochrony zbóż!

Aby wziąć udział w spotkaniu wystarczy w poniedziałek, 6 maja 2013 o godz. 20.00 wejść na stronę www.agrofoto.pl, pokoju konferencyjnego - "SEGURIS - Innowacyjny fungicyd zbożowy" i przyłączyć się do prezentacji Syngenta.

Prezentację poprowadzi ekspert Syngenta, który wyjaśni dlaczego warto zainwestować w produkt Seguris 215 SC i jakie korzyści niesie zastosowanie tak zaawansowanej technologii.

 

CZEKAMY NA CIEBIE!

 

 

NIE PRZEGAP SPOTKANIA! JUŻ DZIŚ ZAPISZ GO W SWOIM KALENDARZU!

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O PRZEŁOMOWYM FUNGICYDZIE ZBOŻOWYM

 

 

W 2013 roku Syngenta wprowadziła na rynek nowy produkt. Jest nim innowacyjny, zaawansowany technologicznie fungicyd, który zwalcza szerokie spektrum chorób górnych liści i kłosa. Seguris 215 SC to produkt o wyjątkowo długim okresie działania, z udowodnionym efektem plonotwórczym.

Wyjątkowa skuteczność

Seguris jest nowym, innowacyjnym fungicydem opartym na dwóch substancjach aktywnych.Jedna z substancji to doskonale znany na rynku fungicydów zbożowych epoksykonazol, stabilnie skuteczny komponent wielu fungicydów stosowanych przeciwko chorobom występującym w uprawach zbożowych. Izopirazam - drugi komponent preparatu Seguris należy do grupy inhibitorów dehydrogenazy bursztynianowej (SDHI). Substancja charakteryzuje się unikalną formułą nazwaną "technologią podwójnego wiązania", która zapewnia interwencyjne działanie na patoge ny chorobotwórcze w połączeniu z długotrwałym, niezależnym od przebiegu pogody efektem zabezpieczenia przed powtórnymi infekcjami.

Efekt plonotwórczy

Zaawansowana technologia przekłada się na widoczne korzyści - dłuższe działanie preparatu, co zapewnia oszczędności i pozwala na uniknięcie wykonywania zabiegów korekcyjnych w wypadku wysokiej presji patogena. Wydłużone działanie pozwala również na wcześniejsze zastosowanie preparatu, tak by w pełni wykorzystać efekt fitotoniczny. Seguris poprawia plonowanie nie tylko przez ograniczenie chorób, ale również przez redukcję stresów fizjologicznych. Podsumowując, skuteczność w zwalczaniu chorób oraz efekt fitotoniczny wpływają na dłużej utrzymujący się efekt zieloności liścia, co przyczynia się do wzrostu plonu.

Długotrwała ochrona

Seguris jest preparatem systemicznym. Obydwie substancje są jednak rozprowadzane w roślinie w nieco innym tempie i stopniu. W efekcie końcowym preparat poprzez zjawiska dyfuzji, przemieszczania translaminarnego i przemieszczenia w tkankach przewodzących dociera do wszystkich miejsc narażonych na infekcję. Wyniki doświadczeń polskich jak i zagranicznych wyraźnie wskazują, iż Seguris zapewnia wysoką skuteczność zwalczania septorioz, rdzy i brunatnej plamistości liści. Produkt wyróżnia się wyższą skutecznością ochronną przed chorobami w porównaniu do istniejących na rynku rozwiązań triazolowo-strobilurynowych.

Syngenta rekomenduje stosowanie preparatu w fazach liścia flagowego i kłoszenia. Produkt zarejestrowany jest w dawce jednego litra, jednak na podstawie doświadc zeń i po analizie polskich warunków uprawowych można zarekomendować dawkę 0,8 l/ha. Oczywiście zastrzec należy, że wyższa dawka przekłada się na potęgowanie efektu fitotonicznego.

 

 

seguris_footer.png

Edytowano przez yacenty

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261

Podobno dziś miały być odpowiedzi na reszte pytań z czatu, są takowe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

pracujemy nad filmem z webinarium i wysyłamy powiadomienia do osób, które wygrały nagrody pocieszenia.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

jasne


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
Napisano (edytowany)
Edytowano przez yacenty

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261

Tylko czy są tam odpowiedzi na pytania na które nie dostałem odpowiedzi, bo niechce mi się tego oglądać drugi raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

czemu nie ma glosu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

Ja zaznaczyłem 3 razy A, wydaje mi się że poprawnie. Te nagrody są dla wszystkich uczestników którzy odpowiedzieli poprawnie na wszystkie pytania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

nie,

3 nagrody - po jednej za każde pytanie

4-ta nagroda dla osoby która zadała najwięcej pytań

 

czemu nie ma glosu?

jak nie ma?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matrixhex    0

Preparat zapowiada się obiecująco - w zeszłym roku miałem możliwość obejżenia efektów jego działania na polach doświadczalnych syngenty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flamer    0

Ciekawi mnie odzidziaływanie preparatu na pszczoły. Czy jest dla nich obojętny ? Niepokoi mnie fakt, że tego lata bardzo żadko widuję pszczoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flamer    0

Trochę sie zagalopowałem z tym latem :) Mam kilka drzew na ogrodzie i dawniej aż grzmiało wiosną a teraz ciężko zauważyć pszczołę dla mie to jest podejżane pewnie chodzi tu o masowe wymieranie pszczół. Na wikipedii jest tabela ze środkami ochrony roślin, które są szkodliwe dla tych owadów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyntyk    0

Warto poznać życie pszczół a opyski ŚOR wykonywać po oblocie pszczół -czyli po godzinie 18-19. Czasami wystarczy porozmawiać z producentami i hodowcami pszczół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

  • Podobna zawartość

    • Przez same110
      Witam

      Ostatnio natrafiłem na takowy rodzaj przystawki do zbioru zbóż
      Co sądzicie o tej przystawce
      Wg mnie ma jedna wadę -zostawia rzysko na dużej wysokości

    • Przez AgroLop
      Witam,
      Co polecicie na chwasty w truskawkach (1 ha)? Najlepiej coś o szerokim spektrum oraz jakiś środek od zarazy w ogórkach (1 ha). 

      Z góry dziękuje za pomoc

      Pozdrawiam.
    • Przez rolnik_zary
      Poszukuje może ma ktoś taka część. numer katalogowy 5110/40-020/0 
      Proszę o kontakt. 603  - 127  -  697      603  - sto dwadzieścia siedem  -  697
    • Przez KULAWA_KOZA
      Szukam siewnika zbożowego 24-28 lejków , najlepiej coś w podobie.https://www.olx.pl/oferta/siewnik-zbozowy-CID757-IDpzC7F.html#a2295f07b4
      Siewnik dla wujka do MAX 800zł
    • Przez kamil5421
      Witam . Posiadam do sprzedania Siewnik zbożowy stegsted 3m 25 redlic , stan bardzo dobry, redlice nie wytarte , licznik hektarów, znaczniki , grabki zgarniające , Cena 7 000 zł go negocjacji Tel 503-459-794



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj