agrofoto

Jak dobrać odpowiednią ochronę fungicydową zbóż do sezonu wegetacyjnego 2013

Polecane posty

agrofoto    90

Zapraszamy na czat 30 kwietnia o godz. 20:00, podczas którego będziecie Państwo mieli okazję dowiedzieć się:

Jak dobrać odpowiednią ochronę fungicydową zbóż do sezonu wegetacyjnego 2013!

 

na to oraz inne pytania dotyczące ochrony fungicydowej zbóż będą odpowiadać eksperci z firmy BASF.

 

image002.jpg

 

Capalo® 337,5 – najlepszy produkt do pierwszego zabiegu!

 

Capalo® 337,5 kryje w sobie szereg unikalnych właściwości i możliwości, które sprawiają, że fungicyd ten wyznacza nowy standard w zwalczaniu chorób roślin

 

Pierwszy zabieg wykonany fungicydem Capalo 337,5 SE to doskonały wybór na dobry początek. Zastosowanie trzech niezawodnych substancji aktywnych (metrafenon, fenpropimorf, epoksykonazol) we wczesnych fazach rozwojowych zapewnia długotrwałą i bardzo skuteczną ochronę przed szerokim spektrum chorób, w tym chorób podstawy źdźbła. Niezwykle ważnym atutem tego produktu jest interwencyjne jak i zapobiegawcze działanie wzajemnie uzupełniających się substancji. Capalo 337,5 SE skutecznie zwalcza septorioze liści, brunatną plamistość liści oraz rdze brunatną, a w zwalczaniu mączniaka prawdziwego jest najlepszym specjalistą. Wymieniając zalety nie sposób pominąć doskonałej formulacji, co sprawia że Capalo 337,5 SE wykazuje się wyjątkowo długim okresem działania.Niezależnie od stanowiska i przebiegu pogody zastosowanie fungicydu Capalo 337,5 SE we wczesnych fazach rozwojowych to w pełni zabezpieczone rośliny uprawne i pierwszy krok w kierunku najwyższych plonów.

image004.jpg

Duett Star 334 SE – bardzo dobre rozwiązanie na stanowiska mniej intensywne w technologi jedno- lub dwuzabiegowej!

 

Duett Star 334 SE dzięki zawartości substancji aktywnych epoksykonazolu i fenpropimorfu sprawdza się jako bardzo dobre rozwiązanie do ochrony fungicydowej plantacji prowadzonych mniej intensywnie zbóż ozimych oraz intensywnie prowadzonych plantacji zbóż jarych.

 

czat z ekspertem BASF 30.04.2013 r o godzinie 20.00.

Zapraszamy!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pry123    0
Napisano (edytowany)

co bardziej opłaca sie siac

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

  • Podobna zawartość

    • Przez akmaly
      Witam. Mam pytanie ponieważ od kilku lat nie mogę sobie poradzić z takim problemem jak zatrzymywanie się zboża szczególnie jęczmienia (niskiego i bez owsika) na kosie.
      Parametry mojego koszenia to przeważnie:
      - 2 bieg i wariator tak na połowie (raz szybciej raz wolniej)
      - Heder 3,15 (2,95 cięcia) nowszy typ, nagarniacz całkowicie cofnięty do kombajnu
      - Te sprężyny (druty czy palce nie wiem jak nazwać) nagarniacza też mniej wiecej na połowie ale kręciłem w różne strony i wiele nie pomaga.
      - Nagarniacz na samym dole.
      Jak koszę to ścina zboże i odkłada na podłogę hedera ale nie dostaje do ślimaka i tak narzuca aż uzbiera się więcej i dopiero ślimak to zabiera wszystko od razu aż maszyna zawyje i tak znowu zbiera.
      Oczywiście co jakiś czas ale przyznam ze często co kilka minut.
      Koszę nisko, minimalnie nad ziemią aby nie ryło tylko.
      Może to wina bagnetów bo kilka mam kiepskich. Kosa poprawiana dużo nowych stalek więc to raczej nie z nią problem. Ogólnie ścina ładnie tylko to zatrzymywanie.
      Może ktoś miął taki problem jak ja i sobie poradził a może to ja robię jakiś błąd. Proszę o radę
    • Przez Mariusz233
      Witajcie otóż ostatnio byłem w skupie z pszenicą i wilgotność wyniosła ponad 15.3 zdziwiłem się bardzo postanowiłem zrobić dwie inne próbki tego samego zboża w innych miejscach i wilgotność była w granicach 14, więc moje pytanie gdzie można zgłosić nieuczciwość takiego skupu? i przestrzec innych rolników przed takim oszustem.
    • Przez agrofoto
      9 września mieliśmy okazję uczestniczyć w konferencji online realizowanej wspólnie z firmą BASF. Ekspert odpowiadał na Wasze pytania związane z zaprawianiem nasion. Konferencja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i mimo, że trwała ona 1,5 godziny, to nie udało się odpowiedzieć na wszystkie pytania. Nic straconego. Dzięki uprzejmości eksperta BASF Pana Mariusza Michalskiego, możemy opublikować odpowiedzi na pytania, które pozostały bez odpowiedzi. Konferencję możecie zobaczyć na naszym kanale na YouTube . Zachęcamy do dalszej dyskusji.
       

       
      1. Zawsze zaprawiam Baytanem Jak pan przekona mnie do Kinto Duo ?
      2: Dotychczas zaprawiałem Raxil Gel i sprawdzał się bardzo dobrze czy są to zaprawy porównywalne jakościowo?
      Celem prezentacji nie była ocena poszczególnych produktów i proszę mi wybaczyć, że nie będę tego robił. Oba wymienione produkty są zapewne dobrze znane i cenione przez określoną grupę rolników. i jak zawsze każdy produkt ma swoich zwolenników, najważniejsze aby działał i stosujący był zadowolony.
      3. Tak jak Pan powiedział jest to zabieg ochronny, a czy przekłada się on na ilość plonu w znacznym stopniu ?
      Na to pytanie w zasadzie udzieliłem odpowiedzi, eliminując stratę w wysokości i jakości plonu powodowane przez choroby odnasienne czy odglebowe ratujemy pewną ilość lub wartość. Podobnie jak w przypadku chorób liści straty mogą być różne. Dla przykładu Zgorzel podstawy źdźbła może powodować straty nawet 40% plonu., zamiast 6 ton można zebrać tylko 3,6 tony.
      4. Lepiej zaprawiać samemu swoje ziarno czy kupować materiał zaprawiony?
      W zależności od tego jakimi możliwościami i stopniem kwalifikacji własnego ziarna dysponujemy. Jeżeli kupiliśmy rok wcześniej odmianę, z powodzeniem można ziarno z własnego zbioru użyć jeszcze teraz czy dwa. Jeżeli nie wymieniamy ziarna od dłuższego czasu warto zaopatrzyć się w zaprawiony kwalifikat . Odmiana, nowa lepsza jest dość istotnym czynnikiem plonotwórczym, stąd zachęcam do konsekwentnej wymiany jeśli nie co roku to co dwa trzy lata na pewno.
      5. czy na wszystkie gatunki zbóż działa wasza zaprawa?
      Kinto Duo ma rejestrację we wszystkich zbożach ozimych i jarych z wyjątkiem owsa, niemniej z praktyki rolniczej wiem, że owies jest również nią zaprawiany
      6. O ile zaprawianie pszenicy może zwiększyć mój plon?
      Odpowiedź jest przy pytaniu 3. Nie tyle zwiększamy plon co ograniczamy stratę powodowane prze zwalczane choroby.
      7. Jak lepiej zaprawiać na sucho czy mokro ?
      zdecydowanie na mokro jest lepszym i pewniejszym rozwiązaniem zapewniającym dokładniejsze pokrycie zaprawą ziarna.
      8. Czy można zaprawić tą zaprawą czosnek i jakiej dawce?
      Niestety nie mam wiedzy na ten temat.
      9. jaki koszt jokeya new ? jak cenowo wychodzi jockey new na 100 kg ziarna ?
      Odpowiedzi udzieliliśmy podczas prezentacji
      10. a jeżeli mamy materiał o nieznanym pochodzeniu. to czy bd widoczna różnica w plonie miedzy zaprawionym materiałem a nie zaprawionym ?
      w przypadku nie znanego pochodzenia ziarna do siewu tym bardziej bym namawiał do zastosowania porządnej zaprawy. Nie wiemy jakie choroby wystąpiły na plantacji zwłaszcza te odnasienne czy odglebowe. Straty w plonie mogą być duże, przykład w odp. na pyt. 3
      11. jaki mechanizm działania na kiełkujące zarodniki grzyba posiada prochloraz?
      Prochloraz działa wgłębnie w nasionie, kiełkujące zarodniki w kontakcie z substancja pobierają ją i zaprzestają dalszego rozwoju.
      12. czy będzie widać różnice w plonie jeżeli połowe zaprawimy a połowę nie materiału siewnego kupionego na rynku o któym nic nie wiemy ?
      Jeżeli wystąpią choroby odnasienne lub odglebowe na pewno, zawsze można sprawdzić, najlepsza ale i najdroższa nauka to nauka na własnym przykładzie.
      13. Czy planuje się stworzyć zaprawy przeciwko śmietce w cebuli?
      Niestety nie mam wiedzy na ten temat.
      14. czy można coś dodać na mszyce wektorowe w jeczmieniu
      Wiem, że rolnicy próbują różnego rodzaju sposobów. ja jednak nie polecam mieszania zapraw z innymi produktami nie przeznaczonymi do zaprawiania. Mają inne formulacja i najczęściej nie "trzymają" się nasion lub tez nie są wchłaniane przez roślinę i się w niej nie przemieszczają a tylko wtedy mogłyby być skuteczne przeciwko owadom.
    • Przez rudi0018
      Kiedy zamierzacie siać zboża ozime i jaki? A dokładnie w województwie łódzkim.
      My zamierzamy 21 września zacząć siać pszenżyto i skończyć w po 23 pszenicą.
    • Przez Bartek1961
      Właśnie zakładam nowy temat. Kiszonki w belach bardzo drogie w silosie problem z ugniataniem a tu jest nowa technika (przynajmniej ja do tej pory o niej nie słyszałem) kiszenie w rękawach. Szukałem w paru miejscach a tu na AF jest.
      Proszę wszystkich którzy mieli kontakt z tą technologią o opisy (zalety, wady koszty itp) i fotki do galerii.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj