pawelllll

cielak je kupe

Polecane posty

locke    293

Gówniany problem... :D Kiedyś nasz pies tak robił ale chyba z tego wyrósł...


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Niedobór witamin. Allbo duży już jest i odpowiedniej paszy mu nie dostarczasz a on czymś sobie to uzupełnia, u mnie wapno obgryzały ze ścian i tynk


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChudyxD    16

Albo mało paszy i sobie biedak dojada ;))) ale u mnie tez ściany cielaki wygryzają, może brakuje jakichś witamin , albo z nudów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Brak witamin w paszy albo konkretnej witaminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

co do kupy to nie wiem-dosyć dziwne,może być coś z tymi witaminami [lub inne go odpychają od jedzonka a biedak nadrabia tym]. lizanie-obgryzanie ścian to pewnie brak wapna/kredy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Albo mało paszy i sobie biedak dojada ;))) ale u mnie tez ściany cielaki wygryzają, może brakuje jakichś witamin , albo z nudów ;)

 

 

 

 

Dojada i nudy :)

 

Będę miał udany poniedziałek :) Rozbawiłeś mnie mistrzowsko :)

 

Przepraszam za offtop :)


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelllll    0

cielaki maja lizawke, dostaja srute z koncentratem i ziemniaków troszke koryto maja takie szerokie ze 10 tam wejdzie :P

 

ale zaszkodzic mu nie zaszkodzi chyba co ? jeszcze z 2 miechy i wiąże je wtedy to kupy nie poje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    74

Mój pies znowu zjada kupy od kur i nawet go ciężko odgonić od tego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Że psy lubią żreć odchody to wiedziałem, ale że cielak to nie :) Nie powinno być to raczej szkodliwe, ale ja bym chyba już go uwiązał. Cztery miesiące to jeszcze maleństwo, chociaż się szybciej przyzwyczai od rówieśników :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

U psów to normalne, ze podjadają kurze gówienka ale u cielaka wzkazuje to na zaburzenia układu pokarmowego na tle wirusowym lub złą pracę wątroby.Zwrócić też należy uwagę czy aby nie ma wycieków z nosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to ci radzę go uwiazać bo to jest bardzo dziwne. A jak będzie uwiawany to niebędzie jadł swojego smakołyku. Umnie to było że jak jeden byk sikał to drógi w tym czasie to pił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler1982    2

panowie bez obrazy ale jak czytam wasze posty to mam ubaw po pachy:):):):):)nie chce sie wymądrzać ale jestescie rolnikami i nie wiecie podstawowych rzeczy????? chyba najblizej byl JPH2 owszem chodzi o uklad pokarmowy tyle tylko za nie jest to choroba....zwierzeta zjadaja kal w celu lepszego trawienia i stworzenia odpowiedniej flory bakteryjnej odpowiedzialnej za trawienie....podobnie jest z jedzeniem trawy przez koty czy psy.....zjedzenie trawy powoduje wymioty i oczyszczenie w ten sposob organizmu zwierzecia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelllll    0

to co kiler proponujesz wiazac czy nie >?

 

bo ja sam juz nie wiem...

 

moze jeszcze jacys chodowcy sie wypowiedzą, nikt sie z tym wczesniej nie spotkał >?

Edytowano przez pawelllll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler1982    2

to co kiler proponujesz wiazac czy nie >?

 

bo ja sam juz nie wiem...

 

moze jeszcze jacys chodowcy sie wypowiedzą, nikt sie z tym wczesniej nie spotkał >?

u mnie czesc cielat jest uwiazana tych starszych....te male co sie dopiero urodzily chodza luzem miedzy nimi...pewnie tez jedza kal ale nic im nie jest i dobrze sie chowają .....dla nas to moze byc ie higieniczne ale w przyrodzie to normalne:):):)pozatym musisz zaobserwowac od których sztuk zjada....podejrzewam ze od najmłodszych a to dlatego ze pokarm mleko moze nie byc dobrze przetrawione....takie jest moje zdanie....ja swoje cielaki wiaze dopiero jak podrosna i przeszkadzaja i poic te uwiazane.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler1982    2

jak cielaki masz zdrowe to nic mu nie bedzie ale to ty decydujesz o swoim stadzie.....u mnie na takie rzeczy nie zwraca sie uwagi i jest wszystko ok.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wanda_70
      Witem,
      Urodził mi się cielak z białymi źrenicami i nie jestem pewien czy jest ślepy. Chciałabym poznać opinię innych ludzi którzy może mieli podobne sytuacje. Cielak reaguje na odwracaniem wzroku po oświetleniu oczu latarką ale na ruch reaguje jakby słuchem a nie wzrokiem.
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez martin0000
      Witam tak jak w temacie cielak ma 2 tygodnie a nie długo będzie całkiem łysy nie wiem czym to jest spowodowane moze to jakiś rodzaj grzybicy  miał ktoś może taki przypadek bardzo prosze o pomoc. 
       
    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj