ZF9641

Produkcja rozsady kapusty w multiplatach

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ZF9641    22

Proszę o podpowiedzi jak właściwie to zrobić.Zakupiłem siewniczek na 160 nasionek i multiplaty oraz drobny torf do kapusty z hormana.Podpowiedzcie mi czy dobrze planuję zasiew: nakładamy torf i uciskamy go tym przyciskiem dołączonym do siewnika,wysiew , przysypanie torfem,podlanie i przykrycie folią .Czy przykrywacie folią,fizeliną a może robi się to bez przykrycia i często podlewa.Liczę na dobre rady i pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Dobrze, tylko pamiętaj żeby torf w tych bocznych otworach paletki był dobrze ubity i podlewanie najlepiej z węża taką mgiełką żeby nie powymywać.

  • Like 1

Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzik445    6

Ja nie przykrywam niczym.

Przed sianiem upewnij się, czy nie musisz zrobić wgłębień na nasiona, no chyba że siewnik je zrobi... w co wątpię.

Ile dałeś za siewnik i jaki kupiłeś?

  • Like 1

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Siewnik z allegro za 800 zł,w komplecie jest taka tacka z plexi która uciska torf i robi dołki pod nasiona ,działanie siewnika super,dzięki za podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

ja najpierw dobrze zalewam torf i później nabijam paletki.. po wysiewie staram się ograniczać podlewanie żeby nie powymywać a jeśli już to jak kolega wspomniał mgiełką..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

białą normalnie na ziemi i kapucha się łapie podłoża,ale z pekinem ten numer nie przejdzie trzeba dać na jakiejś folii/matach/włókninie/paletach bo inaczej nie da się sadzić..

 

Pytanie z innej beczki dajecie do torfu jeszcze dodatkowo jakiś nawóz wielkoskładnikowy?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

ja nie daje nawozu podlewam pożywką, ale pewnie jakbyś dał jakiś pylisty (np. azofoskę) to pewnie by nie zaszkodziło, lecz osobiście nie praktykowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamber1990    0

białą normalnie na ziemi i kapucha się łapie podłoża,ale z pekinem ten numer nie przejdzie trzeba dać na jakiejś folii/matach/włókninie/paletach bo inaczej nie da się sadzić..

 

Pytanie z innej beczki dajecie do torfu jeszcze dodatkowo jakiś nawóz wielkoskładnikowy?

 

niemasz wtedy problemu ze jest zbyt wiotka i korzen zamiast w darence sie rozwijac to na zewnatrz sie rozrasta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

W białej nie, ziemia w doniczce i tak jest ładnie przerośnięta a rozsada sztywna. dodatkowy plus jest taki, że nie trzeba tak często podlewać.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szyna    0

Witam mam taki problem z rozsadą, a mianowicie paletki sa rozstawione na paletach dodatkowo jest płutno. Zauwarzyłem że miejsca gdzie leży paletka na deskach rozsada marnieje. Czy to może mieć wpływ????nigdy wcześniej nie ustawiałem na paletach dopiero w tym roku ponieważ wchodziła mi woda. Prosze o pomoc i na czym najlepiej ustawiać multiplaty???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moja teoria jest taka że ja mam na paletach bez żadnego płótna i jak zaczyna jaśnieć to odżywka więc to płótno co masz podłożone zatrzymuje tą wodę z odżywką i roślina może czerpać później z niej a jak na palecie stoi to po prostu spłynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja ziemię nakrywam folią , na to piasek i dopiero stawiam, tyle że brokuł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szyna    0

wyrzuciłem palety z tunelu, rozłożyłem płutno na ziemi i paletki. Mam nadzieje że kapusta się wyrówna. A jakimi nawozami podlewacie rozsade i jakie proporcje??czy urzywacie preparaty na grzyba?? i jeszcze jedno pytanko a mianowicie mam już rozsade na dniach do wysadzenia czym najlepiej podlać na robaka (śmietkę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szyna    0

Witam panowie może ktoś z was doradzi co sie dzieje tej rozsadzie??? zdięcia troche kiepskie ale może rozpoznacie co jej dolega i jak ją uratować??

post-7063-0-79809800-1368039420_thumb.jpg

post-7063-0-48376300-1368039434_thumb.jpg

post-7063-0-54738400-1368039453_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

jest to brak molibdenu lub boru, a może siarki?? w każdym bądź razie jakiś niedobór, musisz przejrzeć jakieś publikacje, ja robię rozsadę gdzieś za miesiąc więc jeszcze jestem nie w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Na moje oko to grzyb ci się w nią wdał, pryskaj czym prędzej ridomilem albo czymś podobnym to może jeszcze ją uratujesz.

 

Na moje oko to grzyb ci się w nią wdał, pryskaj czym prędzej ridomilem albo czymś podobnym to może jeszcze ją uratujesz.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzik445    6

Szyna, jak rozsada? Tam miedzi brakowało, ja też tak miałem i pomogło podlanie florowitem. Tylko teraz to pewnie musztarda po obiedzie...


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acid7    0

Koledzy ja sieje w paletki 102 otwory recznie tzn mam taki bajer własnej konstrukcji, którym robie dołki i manualnie wrzucam w nie nasionka, potem przysypuje piaskiem(nie zbyt drobnym). podlewam to normalnie z konewki i nic się nie wymywa. W ciągu osmiu godzin w dwie osoby siejemy ok 12500 szt. dalej ustrawiam to w tunelu na foli i jest gicior. w ten sposób robie kapusty, kalafior, brokół, ogólnie na areał ok. 2ha. A co do podłoża to stosuje z klasmana podgronhd h i dorzywiam podczas produkcji rozsady kristalonem najpierw żółtym, potem zielonym naprzemienie z calcinit flakes i tydzień przed sadzeniem molibdenit. oczywiście dokarmim kiedy zauwarze że roślinki są głodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Kiedyś mieliśmy z pcv to szybko się łamały a te z polistyrenu mogę polecić bo parę lat je mam i tylko paręnaście poszło do kosza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja tez mam te drugie. 

nawet część w tej firmie kupowałem. 

a część w Jarosławiu po 3 zł jakieś fińskie, moim zdaniem o wiele lepsze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolo19    1

Witam, jak zabezpieczyć rozsadę kapusty przed śmietką??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AdamBa
      Mam 11 ha i znajomi gospodarze mówia mi zeby zaczac hodowac jałowki i jak doroosna to je zacielic i na sprzedarz oraz hodowac rownierz byczki i do rzezni
    • Przez emtecc
      Witam.
      Kosiarka przepracowała 1 sezon. Skoszone w sumie 20 ha ursusem 2512.
       
      Ze skrzyni czasami słychać jakieś stuki i zgrzyty (najczęściej jak nabiera obrotów).
      Drugą sprawą jest widoczne przesuniecie się względem siebie talerzy. W przeciwne strony można je bez oporów przekręcić o około 40 mm. Przy słupskiej 1.35m (ma ponad 18 lat i kosiła to samo) luz między talerzami był zerowy!!!, mogę dodać ze zerowy na każdej części.
      O co dokładnie mi chodzi widać na zdjęciu.
       
      ZDJĘCIE
       
      Jeśli z większą siłą przekręci się względem siebie talerze odczuwalny jest jakiś "przeskok" (pyknięcie..) a dalej ciągnąc na siłę to wygląda jakby wałki się skręcały.
       
       
      Co z tym zrobić?? Zgłaszać na gwarancję?? Bo żeby potem nie było że mam się z nimi kłócić, że racja jest moja a nie ich.
       
      Jeszcze jest sprawa z kołem pasowym ze sprzęgłem. Łożysko minimalnie buja się na wałku hehe Dobre co <lol>
    • Przez Rolnik276
      Jak pozbyć się śmietki, która jest już w korzeniu kapusty białej?
      Jutro wstawie zdjęcie jej korzenia.
      Chciałbym, abyście szybko odpisali.
    • Przez uglibugli
      Witam
      Szukam informacji na temat mechnicznego zbioru kapusty do dalszego przetworzenia(kiszenie) i mam do was pytanie czy ktoś z was ma taki kombajn i jak się sprawuję jakie polecacie i w ogóle co sądzicie o takiej maszynie
       
      PS
      Jeżeli nie ten dział proszę przenieść ale lepszego nie znalazłem
    • Przez stopka
      Witam.
      Czy ktoś używa innych nawozów niż np hydrocomplex przed posadzeniem rozsady kapusty?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj