pawel2793

problem z smarowanie silnika

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawel2793    0

Posiadam ładowarkę samojezdną samoróbkę (SAM)

silnik jest to od citroena c15 1.9 D

pompa hydrauliczna jest od cyklopa.

Gdy ładowarka miała ciężko coś podnieść to żarzyło się smarowanie silnika. No ale mi to zbytnio nie przeszkadzało/

Dziś wieczorem odpaliłem ją w celu odśnieżenia drogi, podnoszę łyżkę do góry (siłownik od cyklopa, uszczelniacze mam do wymiany bo opada) i zapala mi się smarowanie.

Łyżka w górze = smarowanie świeci

opuszczam łyżkę = smarowanie świeci

łyżka leży na ziemi = smarowanie gaśnie.

co może być przyczyną tego braku smarowania i jak ten problem naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na początek sprawdź poziom oleju w silniku, może mieć za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Bardzo często zawieszają się czujniki zaniku ciśnienia oleju, świrują poprostu, najlepiej mieć manometr przynajmniej na jakiś czas wkręć by mieć pewność że jest lub nie ma ciśnienia, kontrolka ma albo świecić albo nie świecić, jak żarzy coś jest nie tak z czujnikiem lub obwodem. Jak z czujnika się poci olej wywal czujnik bez zastanowienia.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel2793    0

stan oleju jest dobry.

dodam że tak się dzieje po rozgrzaniu silnika. kontrolka mruga i wariuje.

- bobytempelton dziękuje za podpowiedź. Sprawdzę to wg twojej rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Podnosisz/opuszczasz= spadają obroty silnika=słabe ciśnienie=cienka pompa olejowa=żarząca się kontrolka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel2793    0

Do czujnika smarowania idzie jeden kabel. Przekręciłem zapłon, wszystkie kontrolni dobrze świecą. Ddłączyłem ten kabel od tego czujnika i kontrolka oczywiście zgasła.

Odpalam silnik podnoszę widły i ku mojemu zdziwieniu kontrolka się żarzy .... a przecież odłączyłem czujnik....

Co może być przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Wkręć zegar i będziesz miał dokładny pomiar.A co do kontroli to masz jakieś zwarcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Pruj kable, gdzieś są albo zgnite kable i robią się zwarcia tzn czujnik na jeden kabel włancza biegun masowy na żarówkę, ten kabel musi być przetarty i dotyka masy, jest zawilgocony, itd lub masz gdzieś dzikie kable łączone na ostro.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Damiano604
      Witam, mam problem z ładowarką JCB 536-70 Agri. Po naprawie siłownika skrętu przedniej osi, przednie koła nie chcą skręcać w prawo. Przed rozebraniem miałem 4 koła przekręcone w prawym kierunku (tylne w lewo, przednie w prawo). Po założeniu siłownika tylne były na maksa w lewo a przednie po wpływem powietrza poszły w lewo i teraz jest jakby psi chód tylko ze nie można kręcić w prawo. Luzowałem węże aby wyszło powietrze, niby wyszło bo teraz już leci sam olej ale przednie koła nie chcą ruszyć w prawo, jedynie na lewarku jak podniosę to na zgaszonej przekręcę po podniesieniu ale gdy odpalę to idą lewo. Może ktoś coś podpowie. Pozdrawiam!
    • Przez Zetroll
      Witam mam problem z mini ładowarką bobcat 443 gdy chcę skręcić czy w lewo czy prawo hydraulika głośno pracuje podczas jazdy na wprost jest wszystko w porządku i gdy unoszę ramię czy na pusto czy z załadunkiem to przerywa .Czy ktoś z użytkowników miał podobny przypadek.
    • Przez karol2306
      Witam
      Mam problem z merlo. Według specyfikacji podnosi max 3,5t lecz ciężko podnieść 1,5 t.
      Wszystkie inne funkcje działają poprawnie.
       Gdzie szukać przyczyny???
      Gdzie znajduje sie zawór przeciążeniowy?? Podejrzewam ze trzeba go podkręcic
    • Przez Huzi
      Witam mam problem w clas scorpion 7044 z wysuwem mianowicie cały czas świecą się diody od przeciążenie i piszcza nie można wysunąć ramienia . Nie wiem dokładnie czy czujnik ten jest na tylnej osi przykrecony dwoma opaskami to to , odlaczylem go i dalej to samo 
    • Przez 22krystianek22
      Witam wymieniał ktoś pasek wentylatora w  manitou ? Podpowie ktoś jak go przelozyc ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj