roxor

jaki ciagnik fendt, john deere czy Deutz moc od 100km do 160km

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
roxor    0

Witam

Panowie mam do was serdeczna prośbę mianowicie muszę do wiosny kupić jakiś ciągnik który będzie pomocniczy w gospodarstwie a zima będzie pracował przy odśnieżaniu najlepiej by był on 4 cylindrowy żeby mało palił ewentualnie jakąś szóstka ale żeby jak najmniej spaliła zakres mocy od min. 100 km do 160 km jak w temacie napisałem interesują mnie marki fendt johny i deutz ewentualnie jakąś inna marka ale żeby była wytrzymała nie psuła się no i oczywiście jak najmniej paliła ;) tak gdzieś od 94 roku. proszę o wasze podpowiedzi na temat tych ciągników dzięki i pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Zapomniałeś napisać o cenie maksymalnej, chyba, że ona nie ma dla Ciebie znaczenia.

Jeśli zależy ci na małym spalaniu to JD bym od razu wykluczył. Polecam coś z grupy CNH.

@Leito21 ją już go chyba widziałem na Af ale nie jestem pewien.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roxor    0

Nie chciał bym wydać na taki ciągnik więcej niż 250 tys.

 

A co do NH to nie jestem za bardzo przekonany bo słyszałem o nich nie zbyt dobre opinie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

CNH to koncern Case i New holland.

Polecam ci Case z serii MX z tego co mi wiadomo to jeden z najlepszych ciągników które udało sie wyprodukować przez Case IH. Ma mocny silnik Cumminis i świetną skrzynie Powershift z 4 biegami pod obciążeniem za około 100tyś wyrwiesz używanego MX 150.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roxor    0

Ale pewnie w tym sporo elektroniki jest?

 

I ile on może przypuszczalnie spalić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

@TheBociek1996 co ty odrazu wykluczasz zielonego?? Jak ma robić ciężką robote to malo spali bo do tego się nadają a pyrkać aby pyrkać to niebieski do tego :D.

Dobra wracając do tematu to czemu taki przedział mocy aż 60km?? Pomocniczy a niby co ma robić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Ale pewnie w tym sporo elektroniki jest?

 

I ile on może przypuszczalnie spalić?

Bardzo mało elektroniki jest. EHR wałek przedni napęd i blokator włączany gózikiem. Skrzynia jest mechaniczno-chydrauliczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roxor    0

Tymtus belarusa to mi nawet nie proponuj ja mam pronara i chce się go pozbyć więc wiem co to jest belarus...:)

Tomek90 ciągnik ma być pomocniczy ale wykorzystać bym go chciał jak najwięcej przy maszynach w gospodarstwie i jak już wyżej pisałem przy odsniezaniu zimną a plug mam 3,2m więc musi byc dość silny żeby dawał sobie radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Wiesz ja ci polecam Fendt z serii vario sam mam i jestem zadowolony mało pali i nie brak mu siły a elektroniki to się nie bój dużo ludzi ma i chodzą ! rewers w 5720

nie jest elektryczny i wielka szkoda bo linka już mi się 2 razy przetarła !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roxor    0

Jurmiczek niezły ten jd ale wolałbym coś tańszego i wcale nie koniecznie nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Tu masz super ogłoszenia Fendt: http://www.agriaffaires.pl/uzywany-sprzet/ciagnik-rolniczy/3149727/fendt-favorit-714-vario.html

http://www.agriaffaires.pl/uzywany-sprzet/ciagnik-rolniczy/2848652/fendt-714-vario-tms.html i jest ich dużo więcej na tej stronie.

Ja bym się nie zastanawiał i brał tylko i wyłącznie JohnDeere z serii 60x0 lub Fendta z serii 700 vario.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roxor    0

A mógłby mi ktoś powiedzieć spalanie case mx135 np w orce

I spalanie fendt-a 515 lub 514 albo 512 w orce i co sądzicie o tych fendt-ach???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

Spalanie w orce to jest zależna od różnych czynników takich jak kl. ziemi,pługów itp.Z swojego doświadczenia wiem ze nikt na to pytanie nie odp. trafnie.Od siebie dodam że na lekkiej ziemi spalam 10l a na ciężkiej drugie tyle a może i więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyf772    0

A może fenda 312 bardzo dobra maszyna a przedewszystkim ekonomiczna w tej cenie powinieneś dostać maszynę z niewielkim przebiegiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

A mógłby mi ktoś powiedzieć spalanie case mx135 np w orce

I spalanie fendt-a 515 lub 514 albo 512 w orce i co sądzicie o tych fendt-ach???

MX 135 Orka pług 5x50 18l/ha. Ziemie średnie 3/4 klasa

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez yacenty
      Hejka,
      czy ktoś z was dokładał we własnym zakresie 2 komplety lamp aby uzyskać oświetlenie 360st?
      Moja kabina ma miejsca na boku kabiny i wewnątrz z przodu.
      Pytanie jest takie czy w brakujących miejscach jest wyprowadzona wiązka okablowania czy trzeba coś pokombinować? Coś dokładać czy ewentualnie pociągnąć tylko prąd kablem z lampy obok?
    • Przez pedro2
      Witam.
      Mam do wymiany wieniec koła zamachowego, pytanie co z turbomatikiem? Muszę zdjąć koło zamachowe, a turbomatik bodajże na 32 śruby przykręcony do koła zamachowego... Czy po odkręceniu ich turbomatik zostanie w całości czy od razu spuszczać olej i rozbierać? 
      Czy zamawiać od razu uszczelniacze, duży oring i łożyska i wymienić bez względu na ich stan? Szczerze wolałbym uniknąć ingerencji w turbosprzęgło, jeśli ktoś ma to za sobą to proszę o rady na co zwracać uwagę i jak rozbierać żeby nie schrzanić. 
      Dzięki
    • Przez Opolskirobol
      Witam, mam zamiar kupić ciągnik w przedziale mocy 100-110km. Otrzymałem oferty na nh t5 105 skrzynia dc 24x24 z dodatkowego wyposarzenia fotel pneumatyczny szersze opony 440 i 540 i obciążnik przód za cenę 176tys netto. Case farmall 105c skrzynia 24x24 z tym samym wyposażeniem plus multifunkcyjna dźwignia zmiany biegów za cenę 180tys netto. Ceny do kosmetycznych negocjacji jak to mówią dealerzy. Co myślicie o tych modelach, może ktoś ma jakieś inne propozycje? Myślałem również nad deutz fahr 5110g tylko nie wiem jak z awaryjnoscia gdyż nikt w okolicy takowego nie ma. 
    • Przez Adriane77
      Witam ostatnio mam problem z póbiegami w renault ares 610rz mam go ponad rok i wszystko było wporzątku ale teraz póbiegi nie działają i migają tylko kontrolki od póbiegów 1 i 4 nie wiem co mam robić 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj