JOHNDEERE5080M

Kverneland AB100 do John Deere 5080m

Polecane posty

Witam.

 

Potrzebuję waszej porady a minowicie mam JD5080m i zmieniam teraz pług. Moje pytanie brzmi czy da sobie radę w kvernelandzie AB100 4skibowym. Bedzie pracował na 34ha chyba ze polecicie jakiś inny nowy pług z zaberzpieczeniem resorowym, gleby głównie 3 i 4 klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Florek93    27

W mojej miejscowości pracuje John Deere 5720 właśnie z Kvernelandem AB 100 już 5 rok bodajże . Powiem , że robota idzie mu świetnie az miło patrzeć , chociaż widać że ciągnik jest w tym pługu wykorzystany na 100 %. A ziemie w okolicy są podobnej klasy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cisek9403    1

U nas w tym roku próbowaliśmy 5080m w kvernelandzie AB 85, była to orka głęboka na świeżo drenowanej ziemi. Radził sobie całkiem przyzwoicie jednak gdy wjeżdżał na mocną glinę to 100% mocy szło. Ogólne wrażenia bardzo dobre, spalanie przyzwoite, . Jak masz lekkie ziemie to ok, jednak na cięższych może mieć problemy. My wróciliśmy do orek Zetorem 10641.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

da radę przecież ma regulowaną szerokość 30-50 na 50 w orce nie pośmigasz ale zawsze masz pole do manewru między 30 a 40


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cisek9403    1

Dodam, że co do pługa to nie spotkałem się z lepszym, mamy go już prawie 9 lat i to był jeden z najtrafniejszych zakupów w gospodarstwie, kiedyś był ciągany MTZ 82 jednak był trochę za lekki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafZielak    13

Panowie ... tylko JOHNDEERE5080M pisze o modelu AB 100, a między pługiem AB 85, a AB 100 przy 4 skibach będziemy mieli 45 cm różnicy w długości. Pytanie czy ten JD nawet mimo dość dużej masy własnej i solidnego dociążenia z przodu da rade go w ogóle unosić. To jest jak by nie patrzył 3 metrowa wieża z tyłu ciągnika. Szczerze do 80 konnego ciągnika kupiłbym dokładnie ten model, ale jednak 3 skibowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek1991    2

Raczej da rade unosić. Mój JX 95 dawał rade bez problemu go dźwigać a u sąsiadów lata w tym pługu zetor 7340 już 5 rok i też daje rade więc john go dźwigać raczej będzie na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o podniesienie tego pługa to raczej nie będzie problemu. Przy ciągniku mam założonego tura, posiadam grubera o 2.6m z podwójnymi wałami z tyłu który waży 1300kg i ma napewno ponad 3 m długości. a to link do filmiku podczas pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafZielak    13

Także nic dodać nic ująć. Bardzo dobry wybór. Jeden z najlepszych pługów wśród zagonowych. W razie trafienia na cięższe ziemie po prostu go skręcisz trochę i JD da spokojnie radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wel    0

Dokładnie, sąsiad ma nh t5040 i dźwiga spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj