monnik4

Uprawa rzodkiewki

Polecane posty

monnik4    0

Witam,

Jest tu ktoś kto zajmuje się tą uprawą?Ile należy mieć ha,aby uzyskać zyski i w jakich wielkościach się one kształtują?i czy łatwo obecnie jest wystartować z taką uprawą(mam na myśli czy jest trudno o zbyt,czy raczej nie ma problemu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ten gość robi chyba z 70ha rzodkiewki teraz. Ale sprzedaje wszędzie. Nawet na targu można kupić. Inni moi znajomi też robią ale tylko na nowalijkę a później wrzesień aż do zimy. Ale on w tunelach. A sprzedają na giełdzie w Zielonej Górze. Jak obserwowałem to zawsze z 10-15 skrzynek dziennie sprzedawali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Sieje ktoś na AF rzodkiewkę "profesionalnie"? Interesuje mnie technika siewu, sam siałem na jesieni szczoteczkowym siewniczkiem i jestem słabo zadowolony z dokładności wysiewu. Jak Wy sobie z tym radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pepik190    4

Witam .Posiałem szczoteczkowym w tamtym roki ,wyszła bardzo nie równo,było tego 5 arów. W tym roku przerobię siewnik szczoteczkowy i będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Po 30 gr? a gdzie Ty sprzedajesz? U mnie sąsiad ze stoiska obok na targu ma po 1,5zł i idą jak durne.


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Na targu to inny temat. Śmiem twierdzić, że na targowiskach są ceny wyższe nawet o 100% w porównaniu z hurtem. Szkoda słów na temat tegorocznej wiosennej rzodkiewki. Cena minimum to 70 gr za pęczek, wtedy oprócz placowego zostanie coś na kawę i paliwo. Dla porównania w zeszłą wiosnę rzodkiewka 1,4 zł; sałata 22 zł za skrzynkę, w tym roku rzodkiewka 40-60 gr i sałata 12-13 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

z roku na rok coraz gorzej z tym tematem,,, w tamtym to była jazda po kosztach.. markety przywożą sobie z zachodu a polskiego producenta mają w głębokim poważaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joseph007    0

z roku na rok coraz gorzej z tym tematem,,, w tamtym to była jazda po kosztach.. markety przywożą sobie z zachodu a polskiego producenta mają w głębokim poważaniu

niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buzerek    5

Witam. Zamierzam w marcu posiać rzodkiewkę w gruncie. Małe ilości. Chodzi o to, że zajmuje się handlem i chciałbym wprowadzić jakąś nowalijkę. Jakie odmiany nadają się na wczesny zbiór ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

ja na najwcześniejszą siałem Donar.. ale w tym roku chyba wycofali ją i są jakieś zamienniki,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fur-met    0

 

Witam! 

Jesteśmy Firmą zajmującą sie produkcjią i sprzedażą maszyn rolniczych w tym Siewników do podsypu nawozu pod warzywa. Posiadamy w swojej ofercie siewniki dwu oraz cztero rzędowe montowane na dowolna maszyne, mieszadło oraz zasuwa zamykająca/otwierająca sterowane elektrycznie z pulpitu sterującego. Dostosowujemy sie do potrzeb i wymagań klienta. Zainteresowanych zachecam do kontaktu na adres e-mail fur-met@wp.pl gdzie chetnie odpowiemy na pytania i przedstawimy szczegółową oferte naszego produktu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jakim rozstawie siejecie rzodkiewkę? I czym siejecie? Ja sialem szczoteczkowym, ale tak jak koledzy wyzej jestem niezadowolony z wysiewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryton    0

wie ktoś może w jakiej cenie byl pęczek rzodkiewki w 2016 roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiosenno zimowy czyli marzec i kwieceń? W marcu bliżej 2zł, kwiecień około 1,20-1,50zł. Ja początkiem maja z gruntu miałem to sprzedawałem do hurtowni po 1-1,1zł. Cena bardzo dobra, ale bywają takie lata, że po 50gr trzeba sprzedawać, a wtedy interes żaden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Kiedy siejecie do gruntu bez okryć, a kiedy pod agrowłókninę? Co sądzicie o odmianie carmen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj