kpiotr

Siew agregatem upr.-siew. biernym

Polecane posty

kpiotr    16

Witam. Chciałem zapytać co robicie albo jak robicie żeby nie zostawały koleiny po agregacie uprawowo siewnym biernym przy siewie prosto po orce. Mam taki agregat ale pole to masakra głównie chodzi o koleiny po ciagniku. Ktoś się już nad tym zastanawiał??pozdrawiam


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

spulchniacze sprawy nie załatwiaja niestety, mam fabryczne ale sa miękkie i czasem blokują przedni wał i ciagną czasem darnię, chyba żeby je jakos przerobić. a może dociążyć cały agregat bardziej , żeby tylny wał packer bardziej dociskał?druga sprawa na jakich otworach na bolec od cięgna pracujęcie w takich agregatach, okrągłych czy fasolkach?


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szejk2    7

Polecam pracę na otworach eliptycznych, wtedy agregat kopiuje teren i nie tworzą się naprężenia w ramie. A na koleiny to tylko packomat za pługiem, wałowanie orki lub siew w odleżałą glebę.

Edytowano przez szejk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Nie wiem czy w biernym zda to egzamin, ale możesz przed wałem przy agregacie zamontować włówkę, nadmiar ziemi jaki trafi na włóke będzie rozprowadzany włąśnie w koleiny..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Jak masz na hydropacku to podnośnik na max opuszczanie, a siewnik podnieś na hydropaku ile trzeba nie trzeba dociążać tylko czy ciągnik da rady :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Jaki masz kolego ten agregat ma cos z przodu wal lub wloke? Chodzi ci o slady po ciagniku czy po kolach od siewnika?

Edytowano przez crvx40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@pawel6485 oczywiście włóka która kopiowałaby teren zrobiła by efekt należyty tylko z drugiej strony trzeba spojrzeć ze włóka pochłania pare koni mechanicznych wiecej prawda.. zależy jaki masz piec w ciagniku:)


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

wszystko fajnie ale jak do pługa jednobelkowego akpil mix zaczepić wał cambell....raczej się nie ma.

agregat jaki mam to. taki jak kolega link podawał z packerem z tyłu i 2 rzędami łapek. I niestety brak w nim otworu eliptycznego właśnie a praca bez niego jakaś taka dziwna jest.

chodzi o koleiny po ciagniku . Waży on 5300kg. próbowałem zrobic włókę przed przednim wałem ale nie wypaliło. moge jedynie przerobić spulchniacze śladów żeby odginając się nie blokowały wałka i wymyśliłem , żeby łapki idące za kołami dac troche niżej niż pozostałe. bo jak opuszcze wszyskie to te ze środka wyciagaja resztki . może to cos by pomogło. no i ewentualnie spulchniacze śladów w siewniku jeszcze. albo jakos zagęścić bardziej ziemię pomiędzy koleinami bo agragat waży 750kg więc wydaje mi się że niezbyt dużo .

 

a jakby zamiast spulchniaczy dac po dwa talerze , żeby zasypywały slad ziemią???

co o tym myślicie?

Edytowano przez kpiotr

jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

To ja mialem taki agregat tez ciagnalem go ciagnikiem wazacym prawie tyle samo co twoj i nie mialem zadnych kolein po ciagniku agregat ustaw w poziomie zeby przedni wal robil a nie tylko krecil sie za ciagikiem pazury troche glebiej pozycja plywajaca w ciagniku siewnik normalnie opuszczaj i ogien nie ma prawa byc zadnych sladow po ciagniku. Slady po ciagniku sa wynikiem tego ze przedni wal nie robi tak jak powinien a to jest jego zadanie. A ten agregacik polecam kazdemu kto chce miec niezla maszynke za niewielkie pieniadze i unia sie nie umywa do niego:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

podnosnik opuszczam na maxa i tak pracuje, przedni wał wydawało mi się , że pracuje dobrze bo prawie go nie widać tyle ziemi przeżuca , wałek jest dzielony na przodzie. http://www.skotarek-maszyny.pl/uprawowo-siewny.html - taki mam agregat z wałem packer. jak dla mnie to ziemia po agregacie pomiędzy koleinami jest za mało ugnieciona. naprawde nikt więcej nie ma z tym problemu??


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

ty a moze masz cos z podnosnikiem zwalone i podnosi ci caly agregat jak masz slabo ubite. Ile wazy ten agregat? Jesli bedziesz mial w ciagniku ustawiony podnosnik na pozycje pozycyjna to jak opuscisz agregat to on ci w ziemie nie wejdzie tylko bedzie szedl po wierzchu i dlatego moze ci nie ugniatac skoro mowisz ze ziemia nie jest ubita no innej opcji nie widze skoro masz dobrze ustawiony agregat a nie ubija ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3przemo3    0

Ja też mam ten problem i w tym roku chcę go rozwiązać. Do tej pory jeżeli potrzebowałem idealnie równe pole to jeździłem agregatem bez siewnika, a w jego miejscu montowałem włókę. Jeżeli siew bezpośrednio po orce to u mnie chyba błędem jest to, że za pługiem mam już wał campbella lekko zużyty i pierścienie są dość starte i ubijają wystarczająco tylko wlatują w ziemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Ja wjezdzalem bezposrednio po orce i czy byla miekko czy twardo nie mialem zadnych rowow za kolami i za plugiem nie ciagnalem zadnych walow orke wykonywalem na glebokosc ok 25cm. Nie wiem dlaczego u was tak jest cos robicie nie tak. A jakiej klasy macie ziemie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3przemo3    0

u mnie jest to, że z jednej części pola jest V klasa a z drugiej taka IVa i ciężko jest ustawić maszynę. Na cięższej ziemi jak ustawie głęboko, to na piaskach wał mi się zatyka ziemią. Tak jeszcze myślałem pozmieniać łapki na sprężynach. Na takie bardziej trójkątne, żeby ziemia więcej rozchodziła się na boki i podczas pracy zrobić niezłe "zamieszanie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

A podnosnik w jakiej pozycji masz ustawiony? Chodzi mi o to czy jest pozycyjna, silowa czy mieszana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

może tez nie bez znaczenia jest ilośc płaskowników w przednim wale..żeby na rzadko nie były. u mnie jest ich 8 sztuk i sa skręcone. może jakby były gęściej byłoby lepiej??u mnie na wprost sladów ciagnika nawet farba z wałka się nie obtarła a po środku między sladami starła sie aż do ośki. Czyli widac które elementy pracują. kolego @crvx40 podnośnik mam na poz mieszanej. ile waży twój agregat i jaką masz szerokośc kól w ciągniku??

Edytowano przez kpiotr

jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

moj agregat wazyl ok 600kg a szerokosc ciagnka byla 215cm a agregat mialem 2,7m teraz mam accorda 3m no i ciagnik zmienilem bo setka nie dawala rady:) agragat musi chodzic plywajaco ma sie kopiowac do tereu nie moze chodzic razem z ciagnikiem tylko osobno a z tymi pozycjami to chyba pokrecilem cos bo w setce wlasnie chyba mam ustawione na pozycje pozycyjna i bylo wszystko ok napewno nie robilem na silowej. A w plugu na jakiej pozycji robisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja jak ustawiałem agregat, to nawet pół obrotu na śrubie rzymskiej bardzo zmieniało efekt pracy, całego agregatu, tylko że ja mam 2 wały strunowe taki sam na przodzie jak i tyle. Ustawiam tak aby zęby wchodziły na 7-8cm w glebę. Jedno co mi przychodzi do głowy to koła bliźniacze, próba regulacji. Gęsiostopki zamiast redliczek może i jest to pomysł tylko czy zęby to wytrzymają. Jak chcesz to dodam zdjęcie pola, jak wygląda po naszym agregacie made in garage ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

jak możesz to podrzuc zdjęcie k_piotr99@o2.pl

 

ja myśle żeby 3 redliczki które ida za sladami ciagnika dac niżej żeby ślad spulchniały, pus spulchniacze z przodu przed wałem i w siewniku. a Ty masz otwór eliptyczny w agregacie?


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie, nie mam. Fotki wysłałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

no tak, chcecie już pół agregatu przerabiać... a czy ktoś pomyślał o odpowiednim ciśnieniu w ciągniku??? jak będziesz miał 2atm z tyłu to choćby skały sr..ły to w żaden sposób nie bedziesz miał równo... dla tego ja mam max 1,2 z tyłu w ciagniku, ALE... mam agregat pół zawieszany... :D i to jest jego ogromny plus... z przodu wał rurowy, nie strunowy... 3 rzędy zębów i packer... opuszczam i jak robię po świeżej, orce, to wiadomo, że jakieś koleiny się pojawiają... ale zęby i paker robi swoje... że równo jak na stole... ja mam taki : http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/386982-ursus-finn-1224-dl-moskit-amazone-d7/

A z ciągnika i tak nie zrobisz piórka ;) trzeba to minimalizować, po przez stosowanie odpowiedniego ciśnienia, ogumienia , dociążenia , techniki jazdy... bo każdy mysli, że wsiądzie , podczepi i pojedzie w pole i bedzie super i cacy... a tak nie jest...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
    • Przez karbex
      Witam,
      Mam pytanie - mam gruber do uprawy ściernika na podwójnym zabezpieczeniu - 5 łap, 2.2 metra. Uprawiam bezorkowo i robię tym gruberem ale widzę że są dostępne dłuta do modyfikacji żeby robić tym na głęboko - wiadomo - z podcinaczami to robie tak do 12-15 cm. Czy jest sens wymiany Ty dłut np do uprawy wiosennej żeby zrobić na głęboko a później agregat z broną aktywną i siew? Gleby lekkie IVb, V klasa.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj