aster453

Ciągnik po zmarłym wujku

Polecane posty

aster453    26

Mam pytanie niedawno zmarł mój wujek który mieszkał z babcią. Wujek miał dwóch braci (jeden to mój tato). Wujek miał ciągnik c360 z 85 r no i miał dług. tutaj pojawia się moje pytanie czy babcia może sprzedać ciągnik by spłacić ten dług czy musi odbyć się cala procedura spadkowa tzn sąd ?

Wolałbym osobiście żeby babcia mogła go sprzedać, czy może go sprzedać skoro są jeszcze mój tato i wujek (wydaje mi się że wujek kasa tak długi nie)? Dług jest oczywiście nie na papierze jednak i babcia i tato uważają że powinno się go spłacić po co sobie robić wrogów.

Także reasumując czy babcia może sprzedać pomimo wszystko ciągnik czy nie może ?

Edytowano przez aster453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamc330    142

Chyba musi to przejść przez sąd. Jeszcze masz jedno rozwiązanie jeśli wujek nie dawno zmarł napiszcie umowę spadku darowizny że wujek przekazuję ciągnik przykładowo babci tylko napiszcie datę gdy wujek jeszcze żył i niech ktoś się podpisze za niego.

Edytowano przez adamc330

Massey Ferguson 255
Ursus C-330 + Tur1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Dokładnie tak jak pisze kolega @adamc330 lub napiszcie umowę kupna sprzedaży np. dla twojego ojca z datą wcześniejsza bo inaczej to są za***iste korowody i tylko sąd zarobi. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bel920    8

musi być postępowanie spadkowe ale nie koniecznie przez sąd -trwa bardzo długo, można to załatwić w tydzień ale o ile się nie myle to od śmierci musi upłynąć pół roku , a załatwić można to u notariusza - tanio i szybko , i ważne to jest jak w sądzie , a do notariusza stawić muszą się w szystkie strony które mają prawo do spadku . Powodzenie tej sprawy zależy też od tego czy pozostałe strony zgodzą się oddać swoją część spadku na babcie , jak tak to OK . . Idz do notariusza ale dobrego i wszystkiego się dowiesz i wydziale komunikacji muszą te dokumenty honorować ,ale nosem kręcą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

no tak tylko znając życie wuj się nie zrzecze a będzie chciał udział ale bez długów. Ja bym wolał żeby babcia spłaciła dług :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Chyba musi to przejść przez sąd. Jeszcze masz jedno rozwiązanie jeśli wujek nie dawno zmarł napiszcie umowę spadku darowizny że wujek przekazuję ciągnik przykładowo babci tylko napiszcie datę gdy wujek jeszcze żył i niech ktoś się podpisze za niego.

 

Zdajesz sobię sprawę z tego co tutaj napisałeś?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746

pytanie którego nikt nie zadał brzmi: czy ciągnik jest w ogóle zarejestrowany, jeśli tak to najlepiej zrobić tak jak pisze kolega @adamc330 lub kolega @boku27

jeśli ciągnik nie jest zarejestrowany to nie będzie prawdopodobnie nigdzie ujęte że posiadał go twój wujek, więc można sprzedawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Z tego co ja wiem to DO pół roku po śmierci babcia, wujek i twój tato idą do notariusza i on ustala prawo do dziedziczenia.

Po pół roku to sąd.

Ewentualnie umowa kupna sprzedaży na babcie z datą przed śmierci wujka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746

jeśli jakakolwiek adnotacja na temat tego ciągnika jest ujęta w testamencie lub jakimkolwiek innym urzędowym piśmie to tak, jeśli wie o niej tylko rodzina zmarłego i potrafią się dogadać, to ja nie widzę przeszkód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

gdyby nie był zarejestrowany w ogóle bym nie pytał, widzę to tak że tata się zrzeknie na rzecz babci a wujek pewnie będzie go trzeba spłacić i dostanie czysta kasę ale co tam cudze nie tuczy a i tak max wezmie za to z 15 tys. dycha do spłaty a reszta dla wujka bo on ie nie zrzeknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj