MichalUrbaniak

Zabudowa przodu kabiny w C-330

Polecane posty

jak w temacie jak zabudowac przód kabiny?? mowa o starej kabinie z drzwiami otwieranymi do przodu. Strasznie przez te szczeliny ciągnie po nogach. konfliktowe sa tam wąsy i drązki. Macie może jakieś pomysły??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisząc stara kabina, masz na myśli taką produkcji ch*jnów( kiedyś bardzo popularna, często bez zabudowy tylnej części) ?

Osobiście proponowałbym Ci prześledzić galerię "30"-tki. Tam zawsze coś podpatrzysz. Myślę, że podobne kabiny na innych trzydziestkach już w realu obczaiłeś? Właśnie przy tych drążkach i wąsach kierowniczych jest trochę kombinacji. Często stosowanym rozwiązaniem obecnie, jest montaż osłony w postaci jakby rękawa zakładanego na drążek, a drugą stroną montaż do blach kabiny. To uszczelnienie podąża cały czas z drążkiem. Fakt, że zimą przez byle szczeliny niezle dmucha. Zawsze coś wymyślisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asasinator666    108

Podnieś przód ciągnika, i sprawdzaj jak daleko poruszają się drążki. Wytnij w blasze otwory, a tam gdzie będą drążki wstaw gumę (np. z dętki). Tak jest w większości kabin C-360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja uszczelniłem gumami z taśmociągu. Kabina- blok. Nie trza spawać szybko się dopasowuję. Tak samo pod nogami.

Na te drążki to tylko małe otwory pozostawiałem.

Ale jakby się chciało je też, to polecam na szrocie samochodowym kupić jakieś gumy z drążków zmiany biegów, najlepsze z poloneza, i je pozakładać.

U mnie w galerii jest MF 255 z miękkim przodem, i tam trochę widać jak to zrobione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uszczelniłem grubą gumą jest w miare szczelne ale tylko do wysokości maksymalnego skrętu drążka bo na dole już zakładam ciepłe buty :D stwierdziłem że nie chce mi się w to na razie bawić najpierw musze podłoge zrobić :) Bo jak masz taką kabine jak ja ch*jnów rurka to bym ci podsuną mój pomysł z wywaleniem jej i zakupieniem kwadratowej ale jak już zakupiłem tylną szybe z 80-tki to szkoda wywalać zawsze to już nie leje i nie wieje ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widzisz kolego kupić nową nie problem tylko kto na to da?? mi właśnie chodzi o zrobienie całego przodu.podłoge bede miał całą i wlaśnie tymi szczelinami daje niemiłosiernie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja miałem okazje kupic kwadratową używaną w db stanie ale szczęście że nie kupiłem bo nie pasowałaby do tura a tak zamiast podartej plandeki z tyłu kupiłem tylną szybe i prawie jak kwadratowa będzie :D a i mam takie pytanko czy ma ktoś pomysł na zabudowe tyłu bo ja jak na razie tylko do samych mocowań kabiny z tyłu do błotników a jakieś szybki żeby nie podwiewało da się kupić? bo jak byłbym w sklepie po uszczelke na szybe to od razu kupiłbym takie coś aby jednocześnie nie koligowało z cięgłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58
tutaj masz stronę gdzie są z wymiarowane szyby od kabin. Dobierz sobie coś wymiarami, kupić zawsze możesz na miejscu, aczkolwiek na pewno będziesz musiał zamawiać
  • Like 1

sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj