rafix255

Jaki agregat uprawowy 3m i z jakiej firmy?

Polecane posty

rafix255    39

Witam wszystkich forumowiczów z AG:P mam problem z ojcem a mianowicie nie wiem jaki agregat uprawowy wybrac do SAME EXPLORERA 70 KM wczesniej MF 255 chodził z 2,1 ale sprzedałem a teraz rozgladam sie za 3m nie składanym. ale do rzeczy myslimy nad agregatem 3m, bez przedniego wałku nie składany hydraulicznie, z dociskiem. i mam pytania co myslicie o FIRMIE DZIEKAN bo chyba tak w miare mi wpadła w oko i cenowo tez wzglednie, czy maja być na łańcuszkach czy bez, nie wiem rodzaj mocowan itp?? dodam ze mam ziemie klasy II jak i VI wiec 3m do 70 tak akurat zeby zachowac prędkość. jesli macie jakies propozycje czy linki to prosiłbym o podanie ja mysle o takim czymś:

http://moto.allegro.pl/agregat-uprawowy-apollo-nowy-i2840081284.html

dodam ze mam 15 ha wiec wiele by nie miał co robic.

 

a i myslimy tez nad talerzówka 2,4 w układzie V ale nie wiem na jakich talerzach?? 510, 550 czy 610?? chyba takie sa. prośze o radę może ktos uzytkuje podobne maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dromik    4

Ale ten agregacik ma być nowy czy używany ?? Jeśli nowy to w tych pieniądzach myślę że warto kupić a jeśli chodzi o używany to ja mam na sprzedaż też bierny jak chcesz spójrz do galerii mój ma szerokość 3.2 m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz15    1

a może coś takiego sam używam 3m przedni wał i tylny ciężki wszystko robione z profia nie jak DZIEKAN z płaskowników

post-12190-0-04491900-1354568967_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
john6110se    0

ja mam Dziekana herkules 2,8 m z przednim wałkiem. Ogólnie sprzęt godny polecenia w tym przedziale cenowym, szczególnie z przednim wałkiem, który dobrze kruszy bryły i wstępnie wyrównuje pole. Ciągam go jd 80 KM i ma bardzo lekko. Głębokość ustawiana bezstopniowo na przednim wale za pomocą dwóch cięgieł, to trochę zły pomysł bo podczas zmiany głębokości trzeba przekręcić jedno cięgło max 2 obroty, potem przejść na drugą stronę agregatu i tak samo można przekręcić max 3 obroty cięgła. taki jak tu http://www.maszynydziekan.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj