czarnyciagnik

odorywanie od miedzy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

witam,

niewiem czy był taki temat jeśli tak to sory.

A więc mam c330 z pługami dwójkami grudziądzkimi i mam problem z odoraniem od wysokiej miedzy.

Wymyśliłem że przykręce do kultywatora z lewej strony pług konny i odkroje sobie miedze. Ale może macie inne patenty więc po co na nowo wymyślać proch, proszę o wpisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonardo111    116

Co to jest ''pługami dwójkami'' ? masz jakiś pług z przodu i z tyłu?

Edytowano przez leonardo111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

No pługiem 2 skibowym kolego :P

A jak masz wysoka tą miedzę i szeroką? Jak wjedziesz lewym kołem na nią to można się przewrócić czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Pługi dwójki to nic innego jak pług dwuskibowy. Nietrudno się domyśleć... Po za tym tak się potocznie mówi. Przynajmniej u mnie.

Do autora: a masz krój przy pługu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 skibowe, z przodu nie zaczepiam póki co bo mi siłownik puszcza:)

a tak na serio to nie da rady wrzucić lewego koła za miedze bo albo zawiesze albo polece bo z drugiej strony jest podorane i spadne. Odczepienie dolnego zaczepu nic nie da.

Kroju, kroja niemam ale nawet gdyby to nie przestawie go na samą krawędź ciągnika żeby od miedzy ładnie odciął

 

Romek ja też z lubelskiego, może stąd podobne nazewnictwo

Edytowano przez czarnyciagnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek5672    53

ja mam stary pług przerobiony tak że jest jedna skiba i on bierze na szerokosc koła i przy ostatnim przejeździe pługiem zostawiam tak no na koło i potem wjeżdzam tym i oodoruje ;p


"Zetor Team" :)
Pozdrawiam :)
Zapraszam Do galerii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Zrób mocowanie na pługu dla tego konnego i bodziesz miał 3 skibowy. Przesuniesz go na max w lewo i powinien za koło sięgnąć.

Albo dorób mocowanie dla tego pługa żeby można było go przesunąć na ciągniku w lewo. Coś w rodzaju drugiej wieżyczki w którą wepniesz plug, ale już przesunięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam stary pług przerobiony tak że jest jedna skiba i on bierze na szerokosc koła i przy ostatnim przejeździe pługiem zostawiam tak no na koło i potem wjeżdzam tym i oodoruje ;p

właśnie o czymś takim myśle, tyle że niemam starego pługa, chyba że ktoś na wsi chciałbx się pozbyć

zastanawiam się czy nie wyspawać sobie takiej ramy na 1 pług, nawet konny. Zawsze mi zostaje właśnie taka szerokość 1 opony. Jak kłade na miedze to nie widać ale i tak jest lipa bo jak to dziadek mawiał ,,nawet jak orzesz na rozgonke to od miedzy trza odciąć''

czasem pożyczam 5skibowe podkładkowe i ostatni przelot nimi robie ale jazda, pożyczanie itd to lipa lepiej wymyśleć swój patent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    27

jak chcesz to ci sprzedam moje stare pługi mam 2 i 3 skibowy to sobie bedziesz przerabiał jak chcesz :)

tylko że ja z pomorza to sie nie opłaci wozić, skonczy sie na tym ze zawioze je na złom za marne grosze :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj