patryk1031

Pług gregoire besson 4 obrotowy problem z obrotem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
patryk1031    0

Witam. Mam problem z moim pługiem (gregoire besson 4 skibowy obrotowy, rok prod. nie znany ale jest to coś z tych starszych), a mianowicie pękła oś obrotu i pług spadł na ziemie a "wieżyczka została przy ciągniku. Nie wiecie gdzie mogę taką oś dostać albo z jakiego materiału dorobić? Mam ten problem już drugi raz. Ostatnio ułamało się wiosną no i tokarz dorobił mi to z materiału który miał wytrzymać, jednak nie wytrzymał. Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

Edytowano przez patryk1031

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyz1o    9

ha mam ten sam problem tez mi pekla os obrotu niedawno koles mi dotoczyl zalozylem i dzisiaj oralem i kicha zgiela sie mowil ze to super material a tu kaszana jak niedlugo zrobi to ci napisze co i jak i jaki material ale ogolnie to mysle ze bez orginalu sie nie obejdzie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk1031    0

u mnie też była lekko wygięta ta część pomiędzy dwoma łożyskami... teraz tokarz dorabia mi z tłoczyska od siłownika - podobno ma wytrzymać... zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszek74    0

Witam ja też miałem ten sam problem w moim pługu Gregoire Besson RL też 4 skibowym i mogę wam powiedzieć że to nie jest uzależnione od marki pługa tylko od sposobu jego użytkowania bo kolega ma taki starszy pług Kuhn Huard i też mu pękła oś obrotu , jeżeli chodzi o użytkowanie pługów obrotowych to z tego co się dowiedziałem najważniejszą żeczą jest żeby podczas wyciągania pługa z gleby nie robić tego zatrzymując się bo wtedy się go wyrywa i całe obciążenie przenosi się właśnie na oś obrotu , najlepiej dojeżdżając do uwrocia przy samym końcu zacząć unosić pług i wtedy on się łagodnie wyślizguje z gleby . Niestety jeżeli nie stać nas na nowe pługi to kupując jakąś sprowadzoną starą używkę nigdy nie możemy być pewni jak ktoś z niej korzystał i ilu miała właściceli .

 

Wracając do tematu w moim pługu ta oś pękła krótko po zakupie pługa czyli 4 lata temu , znalazłem importera tych pługów i zamówiłem taką oś do mojego pługa mimo żę ten pług jest z 1982 roku to nie było żadnego problemu z tą częścią , założyłem i zapomniałem o problemie bo wszystko jest super a kolega który ma Kuhna mimo że jego pług jest nowszy to nie mógł dostać takiej osi więc dorabiał ją u tokarza już dwa razy , teraz chce sprzedać swój pług bo mówi że już za dużo nerwów go kosztował . Wydaje mi się że to jest kwestia mateiału użytego do takiej osi i proces jej obróbki zwykły tokarz nie jest w stanie wykonać takiej części tak jak potężna fabryka .

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
interes13    0
Napisano (edytowany)

Panowie mam do zaoferowania odpowiedni materiał stal na oś obrotu 12zł 1kg 

Edytowano przez interes13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem w pługu 4 skibowym Niemayer. Świeżo po dorobieniu oś obrotu ułamała się podczas dojazdu na pole, Prawdopodobie tokarz dobrał za twardy materiał. Czy ktoś się orientuje jaki materiał powinien być na taką oś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj