jabu

dwie pompy hydrauliczne pod jednym rozdzielaczem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jabu    0

Witam, chciałem się dowiedzieć jak podłączyć 2 pompy hydrauliczne o wydajności 40 l każda pod rozdzielacz o przepływie 80 l.

Czy wystarczy sam trójnik czy potrzeba jakieś zawory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Za obydwoma pompami musisz zamontować takie zawory http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/9265,

W przypadku kiedy jedna pompa nie będzie działać to olej z działającej pompy nie będzie przez nią wracał do zbiornika, tylko będzie szedł prosto do rozdzielacza, bez tych zaworów to olej będzie szedł gdzie ma lżej i rozdzielacz może nie otrzymywać odpowiedniej ilości i ciśnienia oleju ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Jak ten zawór alternatywny działa? Przepuszcza tylko olej z jednego źródła, który ma większe ciśnienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Podłączasz dwie pompy, w obudowie jest kulka. Z racji tego że pompy mogą dawać różną ilość oleju bo różnią się wielkością, napędem lub zużyciem . Gdy nie ma obciążenia kulka będzie na środku ale pod obciążeniem pompa o większym wydatku przepcha kulkę w stronę gniazda słabszej dławiąc lekko i uniemożliwiając wciśnięcie oleju w jej stronę przez mocniejszą. Nie wiem czy jasno napisałem ale mniej więcej tak to wygląda.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jeżeli dobrze myślę to jeżeli dwie pompy o takim samym wydatku a różnych ciśnieniach np. 1 - max 100 bar ,2 -max 150 bar połączymy pod zawór alternatywny to jak będziemy używać ciśnienia max 100 bar to "działają" dwie pompy zaś jeżeli ciśnienie w układzie wzrośnie do 140 bar to będzie tylko wydatek z 2 pompy.

 

Dobrze rozumiem czy coś mieszam ???


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No nie. Podłączając pompy pod ten zawór ciśnienie max. na obu będzie takie jak jest ustawiony zawór który jest zamontowany za zaworem różnicowym przeważnie w rozdzielaczach. Sama pompa nie posiada żadnego zaworu. Zawór różnicowy raczej zabezpiecza przed wciśnięciem oleju w przypadku max. obciążonej hydrauliki w słabszą pompę .


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

No właśnie ale słabsza da np 100 bar a w danym momencie w układzie będzie 140 bar i zawór zabezpieczy aby nie wciśnięto w słabszą pompę oleju.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może w Hydromotor coś poratują, warto tam przedzownić albo podejść. Na Rzemieślniczej w Dębnie mają swój punkt (tu są namiary – hydromotor.pl). Mi bardzo fajnie naprawili pompę Sauer danfoss. Konkretna obsługa, wszystko tłumaczą, przed oddaniem pompy podłączaniu pod diagnostykę, także człowiek ma czarno na białym że urządzenie faktycznie działa jak powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez vailus
      Witam. Przeglądam ofertę ze strona y sklep dla rolnika i jestem zdecydowany zakupić tam po sezonie kompletna hydraulike do tura w zetor 8045. Ale mam kilka pytań odnośnie wyboru rozdzielacza w tym zestawie, gdyż zamierzam sobie odrazu pociągnąć dodatkowe wyjścia na tył ciągnika. Rozdzielacz będzie napewno na dzwignie. 1. Do tura będą szły 2 sekcje na siłowniki dwustronnego działania. Pierwsza na podnoszenie całych ramion, a druga na manewrowanie łyżka. Dodatkowe dwie sekcje chciałbym puścić na tył ciągnika. I teraz pojawia się pytanie. W ofercie sklepu są rozdzielacze z wybraną sekcja pływająca, nurnikowa i zatrzaskiem. W jakiej ilości i jakie te sekcje wybrać? Dodam że w przyszłości ciągnik będzie pracowal z prasa zwijajaca typu jd 550 lub coś podobnego (zależy od stanu, jak to w używanych prasach). 2. Poprzedni właściciel podłączył za pomocą zwykłego trójnika wyjście na podnoszenie ramion tura do góry, biorąc zasilanie z wyjścia hydraulicznego z tyłu (są tam siłowniki jednostronnego działania które wymienię na dwustronne) . Myślę żeby tam wstawić zawór trójdrożny zamiast tego trójnika i poprowadzić zasilanie na nowy rozdzielacz. Czy powrót z tego rozdzielacza można skierować do korka wlewu oleju do skrzyni? Czy może jest jakieś inne rozwiązanie jak podłączyć dodatkowy rozdzielacz? 3. Czy ta liczba wyjść hydraulicznych jest optymalna żeby później myśleć o podłączeniu tego do prasy zwijajacej? Chciałbym sobie to naszykowalem już na gotowe i nie bawić się w ponowne przeróbki w niedalekiej przyszłości, więc dlatego wolę zrobić wszystko na gotowe już teraz. Dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez Mati2812820
      Witam, tak jak w tytule, może ktoś ma na zbyciu sprawny rozdzielacz do trolla? Jeśli tak to proszę o kontakt na priv.
    • Przez DEMONxXx
      Witam 
      Da się samemu zregenerować rozdzielacz EHR?  Chodzi mi o wymianę uszczelnien to coś pomoże czy wyrabiają się tam części metalowe?
      są tam jeszcze jakieś uszczelnienia oprócz oringów na elektrozaworach?
    • Przez Kondzio342
      Witam. Nie mam pewnosci czy ten temat juz gdzies nie byl ale zapytam. Koledzy pytam was czy mozna przerobic rozdzielacz ktory jest pod siedzenie. Dokladnie chodzi o to by tur i podnosnik chodzil z jednego rozdzielacza i wyjscie hydrauliczne z tyłu. Czy taka przerobka jest mozliwa? Jesli tak to prosze o jakies zdjecia lub opis. Z gory dzieki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj