Thomson666

Siewnik Nordsten lift-omatic 2,5m-tabela wysiewu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Thomson666    0

Witam. Poszukuję Tabeli wysiewu Do w/w siewnika. Głownie chodzi mi o rzepak. Szukałem po forach ale nie znalazłem.

Siewnik zamierzam dopiero kupić, a w zasadzie to kewstia dni. Znalazłem coś takiego " http://w895.wrzuta.pl/obraz/ay3zDpSJKhG/tabela_wysiewu " ale kompletnie nie potrafię sie w tym połapać. wcześniej miałem poznaniaka i tam było wszystko jasno i wyraźnie. tak więc jeśli ktoś by miał bardziej zrozumiałem tabele wysiewu lub wiedział jak to ustawić proszę o odpowiedź.

 

Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

zakładasz nakładki do siewnika na kółka wysiewające i na biegu 1 wysiewa 3/3,5 kg, wiem bo mam ten sam siewnik a te tabelki to można sobie wsadzić gdzies...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mm    0

Mam dokładnie nordsten lift-o-matic CLA 2,5m, bardzo dobrze sieje, a z tą tabelką w kształcie koła to nie do końca że można wsadzić sobie gdzieś, ponieważ dawka wysiewu ustawiona według tabeli np. dla pszenicy i próba kręcona są porównywalne z tym co wychodzi w polu. Jeśli chodzi o siew rzepaku to tak jak kolega pisze wyżej zakłada się nakładki na kółka wysiewające, mam pytanie do @piotrb14 co oznacza że ustawiasz na pierwszym biegu? bo w moim siewniku są dwie wajchy do ustawiania C1D1 C2 D2 itd oraz skala A1-10 i B1-10 i np. D1C1 to tzw. niski siew czyli mała dawka i przy ustawieniu A5 wychodzi ok 4,8kg rzepaku na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilchaja    24

Witam, posiadam siewnik nordsten lift-o-matic 3 m. lecz nie było przy nim korby do próby kręconej, i tu moja prośba do was jeśli ktoś posiada taką korbę to mógł by mi ją zwymiarować, to bym sobie dorobił. Z góry dzięki. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Korbe mam ale jest ona niepotrzebna podnosisz siewnik i kręcisz kołem

 

Mam zbędne wkładki do rzepaku do tego siewnika

Edytowano przez GoRAL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilchaja    24

Kolego GoRAL1 jak by Ci nie sprawiło to dużego problemu to mógłbyś mi ją jednak zwymiarować, byłbym wdzięczny. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2050

Też mam korbę i mimo wszystko jest dużo wygodniejsza jak kręcenie kołem. Ja czasem jak nie mam pod ręką korby to zakładam klucz oczkowy i kręcę. Też całkiem fajnie to idzie . Jak nie zapomnę to zrobię Ci fotkę z wymiarami tej korby.

 

Kolego GoRAL1 ile byś sobie cenił za te nakładki?


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

takie nakladki w grene po 7,50 za sztuke wiem bo kupowalem w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilchaja    24

Koledzy i co z tymi wymiarami nie musi być zdjęcie wystarczy że napiszecie mi, zaczynając od siewnika potem to co idzie na dół i to co kręci 'sie już ręką

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia    39

Koledzy chyba zapomnieli albo nie mogą wymierzyć ;)

Wymiar tej korby i tak nie ma większego znaczenia, bo czy będzie ona miała 15 cm czy 25 cm to jeśli przekręcimy ją raz to w obu przypadkach wyjdą te same obroty koła czy tam wałka.

Raczej ważne jest to żeby tak dopasować wymiar, aby w miarę wygodnie się kręciło.


Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2050

Na śmierć o tym zapomniałem... Potrzebne Ci jeszcze te fotki?


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASZ82mtz    0

panowie jak wam sieją siewniki nordsteny 2.5 metra? kupiłem siewnik i siałem na wiosne i nie jestem z niego zadowolony bo nie równo sieje jakie sa wasze doświadczenia z tym siewnikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilchaja    24

Kolego prorok nie musisz robic fotki wystarczy że podasz mi wymiary tej korby. Kolego lukaszmtz82 ja mam nordstena 3 metrowego i sieje bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASZ82mtz    0

a jak ustawiacie koledzy te klapki przy skrzyni nasiennej na którą dziure i jak ustawiacie tę klapke pod skrzynią co idzie przez cały siewnik??? zasialismy nim pierwszy raz na wiosne i widać dużą różnice w sianiu pod góre jak z góry a siewnik nordsten 2.50 m wygłąda jak z fabryki mało używany więc nie wiem co jest może pomożecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W Nordstenie próbę kręconą najlepiej jest robić korbą bo z koła wynik jest przekłamany. Co do ustawień to zasuwy na drugi otwór, denka na drugi ząbek. Do rzepaku koniecznie trzeba się zaopatrzyć w nakładki na aparaty wysiewające. Tabela z pierwszego postu super sprawa, znacznie przyspiesza ustawianie siewnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tabela jest zagmatwana, ale jest bardzo pomocna przy ustawieniach siewnika.

Wkoło po zewnętrznej rozpisane są kg/ha, w środku na ruchomej części są ustawienia skrzyni.

Opiszę kolejne kroki postępowania:

1. Ustawiamy skrzynie na jakimś dowolnym biegu, np. C2D1 A8

2. Robimy próbę kręconą

3. Ważymy to co nam wyleciało i obliczamy ile to jest kg/ha, czyli razy 100

4. Na ruchomej części tabeli szukamy naszego ustawienia skrzyni

5. Na zewnętrznej części tabeli szukamy to co nam wyszło z próby (kg/ha)

6. Obracamy ruchomą część tak żeby kreski ustawienia skrzyni i kg/ha pokrywały się

7. Szukamy na zewnętrznej stronie kg/ha które chcemy ustawić

8. Odczytujemy z ruchomej części jakiemu to odpowiada ustawieniu skrzyni

 

Oczywiście tabela nie powie nam jakie powinno być idealne ustawienie skrzyni, ale bardzo nas do niego zbliży. Zazwyczaj wymaga korekty +-2 przełożenia. Pozdrawiam i powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Czy posiada ktoś Nordsten 2.5m clg livt-o-matic z czerwoną pokrywą(nowsza wersja)
Interesuje mnie jak się spisuje i czy warto taki typ kupić?
Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

na jakich ustawieniach skrzyni siejecie groch,   siewnik CLD -CLB , oczywiście próba , ale od czegoś muszę zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Tomasekk
      Witam wszystkich forumowiczów.
      Dzisiaj stałem się posiadaczem siewnika Hassia DL 300.
      I nie mam zielonego pojęcia o ustawianiu normy wysiewu, nie mam żadnej tabeli.
      Prosił bym o pomoc Może ma ktoś jakieś zdjęcia, albo książkę to prosił bym bardzo o jakąś kopię.
      Z góry dziękuję.
       
      Proszę o nie usuwanie tego tematu ponieważ nie zauważyłem aby coś było pisane o tym siewniku.



    • Przez Radosllaw
      Witajcie!
      jak w temacie, nabyłem rozsiewacz Sulky DPX 97/GP, poniżej tabliczka znamionowa,
       
      Szukam tabel wysiewu i nie mogę znaleźć nic konkretnego.
      Chciałbym wiedzieć jak go ustawić do sypania saletry na 15m, wożony będzie U914.
       
      niezmiernie będę wdzięczny za pomoc, bo czas nas goni;(
       
      pozdrawiam,
      radek

    • Przez Mati2812820
      Witam. Posiada ktoś tabelę wysiewu do siewnika Stegsted 3m 25R? A jeżeli nie, to mógłby ktoś podać orientacyjne ilości wysiewu na każdym przełożeniu?
    • Przez Radek_10145
      Witam. Nie posiadam tabeli wysiewu to siewnika Stegsted 3m 25r. Na internecie też nigdzie nie ma. Proszę o pomoc jeśli ktoś ma.
    • Przez Theprzemo205
      Witam! Od tygodnia jestem szczęśliwym lub nie szczęśliwym posiadaczem siewnika zbożowego Amazone DL 225. Może ktoś z was posiada tabele wysiewu do tego siewnika? Ile wykonuje obrotów na hektar koło? Gdzie bym mógł dokupić jakieś części?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj