Polecane posty

kostek183    5

witam, którą prase bardziej polecacie Lely Welger RP 445 czy Krone Comprima 155?? która z tych pras jest lepsza, maja lepszy zgniot? jakie są wasze opinie na temat ich temat? Prasa będzie zbierała ok 30 ha trawy na każdy pokos + bardzo dużo usługowo będzie pracowała. Ooo... i jeszcze jedno czy Lamborgini 1060 Premium da rade w tych prasach z nożami? Z góry dzięki za pomoc w tym wyborze. :)

Edytowano przez kostek183

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BukeR    10

Ja Comprim'y nie widziałem z bliska w akcji, od rozwiązanie Krone w tej prasie jednak wolę zwykłe pasy.

Lely Welger miałem kupować i mogę Ci powiedzieć, że prasa robi b.dobrze zagęszczone baloty, ładnie uformowane, ale za te pieniążki bolało mnie najbardziej to, że nie ma w standardzie terminala zaawansowanego. No Lambo raczej w nożach będzie się pocił, producent niby podaje minimalne zapotrzebowanie 80KM, ale widziałem DF K610 jak się męczył z połową noży w tej prasie na maks zgniocie. Ostatecznie zdecydowałem się na McHale V660, oferuje wg. testów nieznacznie lepszy zgniot jak Lely i lepsze wyposażenie standard.

Krone będzie chodziła zdecydowanie lżej, bo w okolicy jest farmer co ciąga ją Agrofarmem 420, ale nie widziałem tego zestawu na żywo.

 

Comprima 155 to chyba nie jest zmiennokomorowa prasa z tego co kojarzę, więc czemu stawiasz ją przy 445?


Evolving agriculture - Dutz Fahr




Pomogłem? Kliknij na zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostek183    5

comprima jest zmienno komorowa, tylko z pośpiechu źle napisałem. A mianowicie jest chodziło moi o model V 150 XC. sorki za pomyłkę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BukeR    10

F 125 / F 125 XC stała komora,

F 155 / F 155 XC półzmienna komora,

V 150 / V 150 XC - V 180 / V 180 XC zmienna komora.

 

Tak bynajmniej podaje producent.

 

V150 XC zapotrzebowanie wg. producenta 50KM. :o Chyba w transporcie prasy. :D


Evolving agriculture - Dutz Fahr




Pomogłem? Kliknij na zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostek183    5

też mnie ta moc zdziwiła. A osobiście którą z tych pras bardziej byś polecał?? bo oglądałem prase lely jak byłem na wakacjach, i chodził z nią John Deere 5100M i z 7 nożami dawał sobie bardzo dobrze rade, wydajność miał ok 30 bel/h :)

Edytowano przez kostek183

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BukeR    10

Z tej pary wybrałyby Lely, chociaż może to już nie jest jakość starego Welgera, ale nadal prasa na światowym poziomie. Może dlatego, że nie wiem nic o ofercie zmiennokomorówek Krone, nie widziałem tych maszyn w akcji, a słyszałem złe opinie i narzekania na ich temat, a że z plotami to jest różnie, więc nie chce oczerniać marki bez podstawie. Do Lely na Twoim miejscu zamówił bym sterownik E-link, bo wydaje się, że mało przydatna sprawa, ale umila prace sterowanie większością funkcji pracy z kabiny ciągnika. Szczególnie jak myślisz o usługach. Szkoda, że płacąc tyle pieniędzy za prasę nie ma tego w standardzie.

 

Ja miałem do wyboru Lely Welger RP 445 Mastercut, Kuhn'a VB 2160 OptiCut 14 i McHale V660 i wybrałem ostatnią, ze względu na najlepszy zgniot, bogate wyposażenie standard, oraz fakt, że posiada ją od zeszłego roku rolnik nastawiony na usługi z okolicy, który corocznie obrabia setki ha i prasa do tej pory działa bez zarzutu, a belki jak dla mnie bomba. Zagęszczone i foremne. Żadna prasa z oferty Krone nie byłą brana pod uwagę, dlatego bo jak już pisałem nie mam styczności z tymi maszynami i mam jakieś osobiste wątpliwości do działania łańcuchów.


Evolving agriculture - Dutz Fahr




Pomogłem? Kliknij na zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narcotic    0

@BukeR masz rację, że welger był dobry jak w nazwie było tylko słowo Welger. Jak w nazwie pojawiło się słowo Lely jakość strasznie spadła - Lely zakłada do tych pras najtańsze chińskie łożyska. Z nowymi krone nie miałem do czynienia dlatego nie wypowiadam się na ich temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

Z tego co mi wiadomo wg wszystkich testów jakie przeglądałem to zawsze Lely miała największy stopień zgniotu. Co do e-linka w standardzie byłoby naprawdę fajnie ale pod uwagę brać trzeba też rolników starszych którzy boją się wszelkiej elektroniki jak ognia. Ale wracając do tematu to też nie miałem do czynienia z tą prasą krone a co do lely to bardzo dużo tych pras pracuje w mojej okolicy większość usługowo i jakoś nie było z nimi jakiś strasznych awarii a ilości blaotów jakie wykonują rocznie jest naprawdę spora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BukeR    10

http://www.agroshow....PZ-ZAS_2012.pdf

//edit:

W roku poprzednim i tym, prasa McHale v660 uzyskała największy poziom gęstości beli (średnia wszystkich pomiarów). To, że reklamują się m.in w TopAgar jako "Nr.1 jeden w Polsce" nie jest wcale czcza ą gadka, tylko chodzi właśnie o te wyniki pomiarów.

Edytowano przez BukeR

Evolving agriculture - Dutz Fahr




Pomogłem? Kliknij na zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oskaro1014    0

Witam , w tym roku myślę nad zakupem prasy . Wybieram pomiędzy nową łańcuchową stałokomorową krone rund pack 1250 i roczną zmiennokomorową pasową lely Welger RP 445 . Ceny oby dwóch pras sa prawie identyczne . do krone nie ma noży do rotoru i ma sam goły rotor i nie ma cofanego rotoru ani opuszczanej podłogi . Welgerka posiada 17 noży tnących i w razie zapchania ma opuszczaną podłogę . Prasa będzie rocznie robić więcej sianokiszonki niż słomy . Prasa miałaby pracować z ciągnikem Reanult 120.14 z silnikiem MWM . Proszę o szybkie odpowiedzi .

 

Połączony

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kendzior15    87

jeżeli dużo siana to noże sie przydadzą a jeżeli renówka będzie miała ciężko to zmniejszasz ilość noży i po sprawie ale myśle koszt pasów wysoki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shock    2

znajomy robi usługi prasami Lely Welger RP 445 13 noży (2 sztuki) prasy w tym sezonie zrobiły ponad 15.000 bel (zwykłej słomy i słomy kukurydzianej). Jeśli chcesz, żeby była wydajność to musiałbyś zmienić ciągnik na mocniejszy. W katalogu napisane jest, ze potrzebuje 80 KM na wałku, ale to jest męczarnia. Na początku podpięty do tej prasy był Zetor 12145 turbo i wydajność lub jej brak, była na niskim poziomie. Dodam jeszcze, że jechał on bez noży, a co dopiero z nożami tzn, potrzebna jest o wiele większa moc na WOM niż w przypadku prasownia bez nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamkon    16

Wiadomo, że na usługach liczy się szybkość wykonania roboty, bo jednak te 15000 na dwie prasy to trochę jest, Nie wiem ile kolega oskarko1014 zamierza rocznie kręcić belek, ale myślę, że ta renówka spokojnie da sobie z nią radę, nawet z nożami. Wuj ma właśnie Lely 445 i podczepia do niej JD 5100R i mówi, że w zupełności wystarcza, a dodam jeszcze, że jeździ też trochę po usługach i mógłby jeszcze podczepić mocniejszego JD 6610. Więc moim zdaniem lepiej wziąć Lely, chociaż Krone nie jest złą prasą, ale moim zdaniem pasówka wiele lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

Bierz Lely, to najlepsza ze wszystkich, miałem na pokazie i jak by mi tylko fundusze pozwoliły to bym ją kupił tylko że za tą co miałem pokazową chcieli 135 tyś :/


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

Twierdzisz że najlepsza bo dali ci zrobić parę balotów a może w tym czasie wszystkie mankamenty żeś odkrył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pietras892
      Sprzedam rozsiewacz Lely Centerliner SL
      2200l dwu talerzowy
      wysiew do 36m.
      hydrauliczne zastawianie i regulacja poziomu
      rok produkcji 2001
      nie wypracowany w dobrym stanie
      nie malowany
      nie używany w polsce
      cena 6300zł do niewielkiej negocjacji
       
       
       

       
    • Przez marioc14
      Witam
      Czy ktoś z uzytnikow pras promujących krone spotkał się z takim problemem że w momencie uruchomienia prasy z nożami materiał zamiast dostawać się do komory zwijajacej przedostaje się pomiędzy górnym wałkiem a belkami łańcucha komory zwijajacej co w konsekwencji powoduje gięcie się belek oraz tej blachy z przodu co jest za rolka z siatką i mechanizmem siatki co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ? Dodam że łańcuchy w komorze zwijajacej zostały wymienione na nowe rok temu. Pozdrawiam 
       
    • Przez sebekwolkasos
      Link do ogłoszenia: https://www.olx.pl/oferta/zgrabiarka-lely-hibiscus-455-s-malo-uzywana-CID757-IDsg5nD.html
    • Przez sunday
      Witam.
      Czy ktoś może się orientuje czy w Zgrabiarce Krone 421 Swadro uzupełnia się może jakiś olej albo smar??? Bo z tego co ja wiem to niby jest tak jakiś płynny smar, ale producent przewiduje dożywotnie nasmarowanie z tym że ciekawe ile lat producent przewiduje że na maszyna będzie pracować. Jeśli ktoś by wiedział to proszę o jakieś info bo może trzeba by było coś tam uzupełnić.
    • Przez Kuba284
      Witam
      Jaka jest różnica między rozbijakiem krone 6.70/6 a 7.70/6?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj