Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
anonymou    0

Mam taką łąk na której rośnie niesmaczna dla krów trawa. Bydło nie chce jeśc świerzej trawy czy też sianokiszonki. Trawe kosze scinaczem zielonek i przywoże do obory.Wikszą cześc skoszonej masy musze wyrzucic ponieważ krowy nie chcą jej jeśc. Nawet jak już cośtam zjedzą to za chwil mają luźne odchody. Z sianokiszonką troszeczke lepiej jest, ale mleka od niej prawie niema.

 

Jaka może byc przyczyna że ta trawa niesmakuje dla krów?? Co moge zrobic aby poprawic smakowitośc trawy??

 

Znajomy mówił mi że trawa zawiera dużo białka dlatego krowy nie chcą jej jeśc.Na tą łąke staram si dawac wiecej gnojowicy niż na inne trawy - nic to nie pomaga

 

Co mam z tym robic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dokładnie po 1 nie lej gnojowicy. A Ty byś zjadł chleb na który uprzednio nasikałeś? :P

Po 2 napisz jakie masz tam gatunki traw, może są takie które są pomijane przez zwierzęta.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

http://www.google.pl...61,s:20,i:315��

Czy ta trawa po zakwitnięciu wygląda tak jak ta z linku? Jeżeli tak, to żadne nawożenie organiczne i mineralne jej nie pomoże, pole trzeba potraktować glifosatem i zasiać nową mieszankę. Co do białka, to zapytaj się sąsiada, dlaczego w takim razie krowa w koniczynie czy lucernie będzie wcinać że aż miło, przecież żadna z traw nie ma więcej białka od motylkowych.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luka84    0

Za duzo białka ??pierwsze słysze. ja myslałem ze im wiecej tym lepiej. Powiedz na jakich terenach masz łakę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boryss    7

Mam taką łąk na której rośnie niesmaczna dla krów trawa. Bydło nie chce jeśc świerzej trawy czy też sianokiszonki. Trawe kosze scinaczem zielonek i przywoże do obory.Wikszą cześc skoszonej masy musze wyrzucic ponieważ krowy nie chcą jej jeśc. Nawet jak już cośtam zjedzą to za chwil mają luźne odchody. Z sianokiszonką troszeczke lepiej jest, ale mleka od niej prawie niema.

 

Jaka może byc przyczyna że ta trawa niesmakuje dla krów?? Co moge zrobic aby poprawic smakowitośc trawy??

 

Znajomy mówił mi że trawa zawiera dużo białka dlatego krowy nie chcą jej jeśc.Na tą łąke staram si dawac wiecej gnojowicy niż na inne trawy - nic to nie pomaga

 

Co mam z tym robic??

 

Niejestes sam ,

solą sypałem i dodam ze nieleje gnojowicy niechciały jesc , zaorać i posiać motylkowe, albo zrobic wsiewke z konieczyny białej i czerwonej, tymotki nawozenie wapno.to teraz az miło popatrzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj