Polecane posty

Remlis    0

Witam,

 

Zastanawiam się nad kupnem JD 5100m. Czy ktoś ma ten ciągnik lub jego znajomy ma i mógłby napisać rzetelną opinie? Nie interesuje mnie opis techniczny, tylko opinie.

 

Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cisek9403    1

od 2 miesięcy użytkujemy JD 5080M, no cóż ciągnik cenowo wygląda przyzwoicie jednak po przejażdżce M i R jest duża różnica.

Ciągnik pracuje głównie w turze JD, jest bardzo stabilny(polecam szersze ogumienie), pracował również w talerzówce i pługu z którymi zwykle pracuje 100 konny zetor i radził sobie bardzo dobrze, ze spalaniem też nie jest najgorzej. Jedyne co sprawia kłopot to przyzwyczajenie się do skrzyni, ale po dłuższym po jeżdżeniu to ustępuje. Podsumowując wygodny i zwrotny ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marlik20    4

nie posiadam takiego traktora, ale też chciałem go kupić, miał być głównym ciągnikiem w gospodarstwie wraz z ładowaczem, jednak wybrałem 6330 ze względu na rozstaw osi i większe gabaryty, napisz konkretnie do czego ma być ten traktor. wydaje mi się że do pługa, ścierniskowego, upr -siewnego, się średnio nadaje, ale jako pomocniczy jak najbardziej byłbym na tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Remlis    0

CIągnik JD 5100M potrzebny mi do tura, opryskiwacza i rozsiewacza nawozów (ile nawozów można załadować, orientuje się ktoś?). Potrzebny jest głównie do prostych prac. Czy jest to odpowiedni traktor, czy lepiej zastanowić się nad innym modelem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam od ponad dwóch miesięcy posiadam 5100M zrobiłem nim ponad 280 mg i mogę cos nie coś ci powiedzieć na temat tego ciągnika jak ma być to ciągnik do takich prac jak pisałeś to albo dosusz i kup R albo zastanów się nad inną tańszą marką bo nie jest wart tych pieniędzy. A mianowicie rozdzielacz na wyjściach hydrauliki zewnętrznej przepuszcza i nie chcą tego uznać w ramach gwarancji bo twierdzą ze tak ma być. Sprzęgło szarpie byli kilka razy ale nie mogą sobie z tym poradzić kilka dni temu wymieniali pompe wodną bo szajbka ścieła śrybki i zauważyłem też ze nad pompą paliwową się poci. I jeszcze inne mniej ważne niedociągnięcia. Jak np. brak sterowania z zewnątrz podnośnikiem. W pługu 4 zagonowym, agregat siewny 2,7m z wałem pacera, agregat ścierniskowy 3m, prasa zwijająca radzi sobie dobrze i jest bardzo zwrotny. Az boje się co będzie jak gwarancja się skończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A ponoć jeszcze lepiej jest zaoszczędzić i kupić 5820 :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

5820 to są maszyny wiem o tym kumpel ma 4 lata jakieś i chodzi jak trzeba u mnie są dwie Mki sąsiedzi mają 5080 i jako tako chodzą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

andrzej2257. kolega pyta o rzetelną opinie więc napisałem mu swoja jakie mam doświadczenia z tym ciągnikiem i nie użalam się po prostu stwierdzam fakt. uważasz ze lepiej jest udawać ze nic się nie dzieje i wszystko jest super u mnie z tym ciągnikiem. Chyba nie o to chodzi na tym forum.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Tutaj tylko dobrze o jd albo wcale. To przynajmniej zasada stosowana przez co niektórych. Założyciel tematu niech poczyta sobie o 5 m jest gdzies taki temat. sporo usterek wymienili tam posiadacze tego sprzętu. Faktycznie lepiej kupić 5r bo tam usterek prawie wcale ludzie nie zgłaszają z tym, że jest ona droższa i jeśli ktoś nie korzysta z prowu lub tym podobnych to ma kolosalne znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrZgredy    65

Moim zdaniem R też lepsza choć nie jestem posiadaczem ale pracuje dość często JD 5080R i z opowiadań znajomych R są lepsze. Bardzo dobre ciągniki moim zdaniem jeśli chodzi o serię R nie wiem jak tam z tymi 5100R jeśli chodzi ci o taką moc to wybrał bym tego 5100R a taki nie za duży to bym wybrał 5080R u mojego znajomego właśnie jest on z turem do takich prac jak właśnie nawozy obornik wożenie sianokiszonki, słomy itd a w żniwa prasa no taki ciągnik głównie do tura kupił go w 2011 i zrobił już nim 1300mtg i jest bardzo z niego zadowolony czasem gdy trzeba to spokojnie i daje sobie radę z talerzówką 3m i pługiem 4 zagonówką :) Więc z tego co słyszałem to ten ciągnik godny polecenia :) Mi bardzo dobrze się nim pracuje ale wolę większym 6630 Premium albo 6920 ale gdy chodzi o ładowanie słomy to super sprawa zwrotny no Polecam i Zapraszam na filmik z jego udziałem i innych jelonków ---->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Zawsze można kupić takiego 5080R i go potem podkręcic na te 100 KM oszczędzając parę złotych :P

Edytowano przez adikpl1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrZgredy    65

Zawsze można kupić takiego 5080R i go potem podkręcic na te 100 KM oszczędzając parę złotych :P

 

Racja :) Ale jak do tura to moim zdanie do takich prac to te 80km też w zupełności starczy :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tradeark    0

Panowie ja dokonałem wyboru i oto dzisiaj z przebigiem 320mth zglaszam oto takie pisemko do sprzedawcy:

"REKLAMACJA

z tytułu 2-letniej odpowiedzialności

sprzedawcy za niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową

 

W dniu 23-08-2012 r. zawarłem z Państwem umowę sprzedaży na Ciągnik Rolniczy John Deere 5100M za kwotę 183270 PLN. Niestety, przedmiotowy towar posiada obecnie następujące niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową:

- wyciek oleju napędowego z pompy paliwowej

Niezgodność została stwierdzona w dniu 02-12-2013.

Z uwagi na ww. niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową, zgodnie z treścią przepisu art. 8 ust. 1 i 4 ustawy z dnia 27.07.2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz.U. nr 141, poz. 1176 ze zm.), oczekuję usunięcia niezgodności poprzez skuteczną naprawę lub wymianę towaru, w terminie 14 dni od daty otrzymania tego pisma. Bezskuteczny upływ ww. terminu będzie równoznaczny z odstąpieniem przeze mnie od przedmiotowej umowy i żądaniem zwrotu równowartości uiszczonej ceny.

Niniejsze pismo zostaje dostarczone sprzedawcy, celem rozpatrzenia i załatwienia reklamacji. "

 

Co tu dożo mówić, ma się pecha. Miał ktoś może podobny przypadek, kolega pisze ze mu się poci, to nie stara sześdziesiątka, to ma się nie pocić, później zacznie się lać. Lepiej zgłoś jak jest na gwarancji.

W zgłoszeniu telefonicznym bez problemowo przyjęto moją reklamacje i obiecano szybką naprawę u autoryzowanego naprawiacza owych pomp gdzieś w Poznaniu, ale mimo wszystko wolałem napisać reklamacje, bo jak jeszcze coś wyjdzie to będe miał jakąś historie zgłoszeń reklamacyjnych.

Do tej pory wszystko było pięknie i chwaliłem sobie tę marke, ale niestety na mnie padło to złe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

fajne pisemko :) szkoda że kompletnie bez sensu czytałeś chociaż tą ustawę na którą sie powołujesz :) no chyba że kupiłeś traktor do celów hobbystycznych :) a tak serio to odrzucą ci to pismo jako bezzasadne lepiej pójść do prawnika i nie robić z siebie ........... poniżej cytat z ustawy na którą się powołujesz.

Art. 1.

1. Ustawę stosuje się do dokonywanej w zakresie działalności przedsiębiorstwa

sprzedaży rzeczy ruchomej osobie fizycznej, która nabywa tę rzecz w celu niezwiązanym

z działalnością zawodową lub gospodarczą (towar konsumpcyjny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merlinko    15

Panowie ja dokonałem wyboru i oto dzisiaj z przebigiem 320mth zglaszam oto takie pisemko do sprzedawcy:

"REKLAMACJA

z tytułu 2-letniej odpowiedzialności

 

sprzedawcy za niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową

 

 

W dniu 23-08-2012 r. zawarłem z Państwem umowę sprzedaży na Ciągnik Rolniczy John Deere 5100M za kwotę 183270 PLN. Niestety, przedmiotowy towar posiada obecnie następujące niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową:

- wyciek oleju napędowego z pompy paliwowej

Niezgodność została stwierdzona w dniu 02-12-2013.

Z uwagi na ww. niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową, zgodnie z treścią przepisu art. 8 ust. 1 i 4 ustawy z dnia 27.07.2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz.U. nr 141, poz. 1176 ze zm.), oczekuję usunięcia niezgodności poprzez skuteczną naprawę lub wymianę towaru, w terminie 14 dni od daty otrzymania tego pisma. Bezskuteczny upływ ww. terminu będzie równoznaczny z odstąpieniem przeze mnie od przedmiotowej umowy i żądaniem zwrotu równowartości uiszczonej ceny.

Niniejsze pismo zostaje dostarczone sprzedawcy, celem rozpatrzenia i załatwienia reklamacji. "

 

Co tu dożo mówić, ma się pecha. Miał ktoś może podobny przypadek, kolega pisze ze mu się poci, to nie stara sześdziesiątka, to ma się nie pocić, później zacznie się lać. Lepiej zgłoś jak jest na gwarancji.

W zgłoszeniu telefonicznym bez problemowo przyjęto moją reklamacje i obiecano szybką naprawę u autoryzowanego naprawiacza owych pomp gdzieś w Poznaniu, ale mimo wszystko wolałem napisać reklamacje, bo jak jeszcze coś wyjdzie to będe miał jakąś historie zgłoszeń reklamacyjnych.

Do tej pory wszystko było pięknie i chwaliłem sobie tę marke, ale niestety na mnie padło to złe.

 

 

 

 

Miałem ten sam problem z pompą paliwową. Zaczęło sie pocić po czym po jakimś czasie już się lało więc zgłosiłem. Nie było problemu , przyjechali stwierdzili ze wolą wymienić pompę na nową. Powiedzieli że teraz będzie wszystko grało. Niestety po 3 miesiącach pracy od nowa się poci i nie wiem co zrobić ponieważ gwarancja się skończyła a pewnie naprawa będzie kosmiczno droga. Pompę wymienili na wiosne 2012 roku. Pompa poci się do dziś ale całe szczęście się nie leje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

A po ilu mtg tak się zaczyna dziać ( jeśli można wiedzieć ) ?? U mnie jest na razie 230 mtg jeszcze 20 i przegląd. Przy okazji spytam się mechaników jak jest z tymi pompami ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merlinko    15

U mnie zaczęła sie pocić po jakichś 300mtg. A tą co wymienili to po 100mtg... ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56

Tutaj wymiana na nowa pompe nic nie da , jest wada fabryczna i tyle. Gravit Lublin oddaje pompy do modyfikacji do autoryzowanego serwisu Stanadyne i rzekomo po tej modyfikacji nic nie cieknie. Na czym polega modyfikacja nie wiem. Informacje takie uzyskalem w serwisie Gravitu Lbn gdyz zabrali pompe do naprawy i zamontowali zastepcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56

Wydaje mi sie ze kazdego. Serwisant mowil ze nie wpywa to na prace silnika ale klient sie denerwuje bo takie rzeczy w nowej maszynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Dobra, byli dzisiaj na przeglądzie ( 250 mtg ) i spytałem się ich co i jak. Powiedzieli że zabierą tą moją pompę do regeneracji a w tym czasie będę miał zastępczą, a jeśli by założyli nową to tak samo by się pociła ( między pompą a blokiem ). Tłumaczyli że to jest wina paliwa jakie mamy w polsce a w stanach nie mają takiego problemu i nas olewają w związku z czym nie ma ,, wielkiej akcji naprawczej '' wszystkich modelów 5m.

Dobrze że gwarancja jeszcze jest przez 3 miesiące :lol: a jeśli by się skończyła to podejrzewam że ostro by trzeba było zabulić za to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tradeark    0

Dobra, byli dzisiaj na przeglądzie ( 250 mtg ) i spytałem się ich co i jak. Powiedzieli że zabierą tą moją pompę do regeneracji a w tym czasie będę miał zastępczą, a jeśli by założyli nową to tak samo by się pociła ( między pompą a blokiem ). Tłumaczyli że to jest wina paliwa jakie mamy w polsce a w stanach nie mają takiego problemu i nas olewają w związku z czym nie ma ,, wielkiej akcji naprawczej '' wszystkich modelów 5m.

Dobrze że gwarancja jeszcze jest przez 3 miesiące :lol: a jeśli by się skończyła to podejrzewam że ostro by trzeba było zabulić za to.

Kolego cytowany wyżej tekst reklamacji dotyczym mojej osoby i zaraz ci doradze co i jak w tej sprawie, bo sprawa mojej pompy, "może" zakończyła się we wrześniu, narazie wszystko jest OK. 

Tak więc od momentu oddania ci regenerowanej pompy masz gwarancje na ten element przez okres pół roku, niezależnie czy gwarancja na traktor ci się skończyła czy nie, jeśli zacznie znowu się pocić wzywaj ich jeszcze raz bo zaczną się inne problemy tylko po czasie. Mnie po pierwszej regeneracji też zaczeło cieknąć z tym, że nie zglaszałem tego faktu odrazu, użytkowałem wtedy intensywnie traktor. W końcu zaczeły się problemy z niskimi obrotami, w pompie jest regulator niskich obrotów i u mnie silnik zaczął falować tak mniejwięcej od 700 czsem poniżej do 900 obr/min. Bylo to już tak denerwujące że odrazu zgłosiłem sprawę. Ponowana regeneracja, z tym że dziady nie dali mi zastępczej pompy i traktor przestał 3 tygodnie bezczynnie. To już moja wina że nie domagałem się zastępczej pompy w glownym punkcie Rolmechu, a w Szczucinie który mnie obsluguje nie mieli takiej na stanie.

Po drugiej regeneracji jest ok, ale jeszcze mam grawancje od wrzesnia na pol roku. Dostałem pisemną decyzje że jesli problem się powtórzy to dostane nową pompe, tereaz nawet jej nie chiałem bo ona wczesniej czy pozniej zacznie lać. Liczę że ta moje bedzie chodzić dobrze. Ale gdyby nie to wymienię na nową, dostane wtedy gwarancje na jeden rok na pompe. Tak jest w prawie konsumenckim, że jak wymieniają coś na nowe to na nowe jest gwarancja 1 rok, jak regenerują to na pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Pompa zregenerowana ;) Ma już nabite 390 mtg i jak na razie wszystko w najlepszym porządku. Jak wspomniałem, w  między czasie miałem zastępczą pompe tak że ciągnik był cały czas w gotowości do pracy :) Został również naprawiony rozdzielacz podnośnika, który w nie ,, rozłączał'' pompy hydraulicznej ( jak z resztą we wszystkich 5m ) po podniesieniu maszyny na ustaloną wyskość. Wszystko odbyło się szybko i bezpłatnie.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rabit500
      Witam
      Jak w temacie mam w planach zmianę oświetlenia roboczego z oryginalnych lamp halogenowych na oświetlenie LED. Docelowo lampy wesem seria CRV. Tylko po ich założeniu wyrzuca błąd spalonej żarówki jest jakiś sposób na wyłączenie sprawdzania obwodów w jakiś rozsądny sposób.
       
       
    • Przez marcin3153
      Witam mam problem z jd7430 premium, przetarła się rurka hamulca, po wymianie i odpowietrzeniu przy zaworze pneumatyki hamulce działają ale dopiero za drugim naciśnięciem, dodam że po nocy schodzi powietrze z pneumatyki ale niestety nie mogę zlokalizować nieszczelności. Ktoś miałby jakąś poradę gdzie szukać problemu ?
    • Przez krystianeczek
      Pacjent ciągnik JD 6155m, 2022 rok, 450 mtg, skrzynia Command Quad. Przy pracach polowych w okolicach 1600 - 1800 obr/min występują wibracje, drgania trudne do zlokalizowania. Przeważnie występują przy tych obrotach, kwestia też obciążenia.  Im większe obciążenie i obroty tym większe drgania najczęściej. Może macie jakieś sugestie? Na biegu jałowym silnik nie generuje żadnych wibracji w każdym zakresie obrotów. 
    • Przez mrbarti44
      Witam. Mam dwuletni traktor John Deere 6155m, już po gwarancji. Ostatnio podczas jazdy pojawił się komunikat o niskim poziomie oleju, silnik od razu zgasiłem. Po obejrzeniu silnika zauważyłem, że pod rozrusznikiem wyleciał korek (chyba zabezpieczający przed nadmiernym ciśnieniem oleju), przez który bardzo szybko ucieka olej. Czy miał ktoś podobny problem? Co może być przyczyną wysokiego ciśnienia oleju w silniku? 
      Pozdrawiam 
    • Przez jedenZwielu
      Witam czy to ma tak wyglądać ? robi się tak podczas pracy na zgaszonym olej jest czysty klarowny temp oleju powyżej 60 stopni ciśnienie od 2.6 na niskich obrotach do 4 na wysokich przy rozgrzanym ciągniku 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj