Karpiu321

Bydło mięsne początki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Karpiu321    0

Witam

jestem uczniem szkoły rolniczej i za parę lat przejmuje 20h Gospodarstwo nastawione na produkcję mleka.Chciałbym "przerobić" gospodarstwo na Produkcję bydła mięsnego.Dodam że około 17h łąk znajduje się w okolicy gospodarstwa reszta do łąki oddalone o kilka kilometrów.Aktualnie posiadamy Stodołę,Chlew na około 20 Sztuk bydła i Oborę na 30 Sztuk bydła a z maszyn rolniczych To ciągnik 80 konny z turem,przyczepę samo zbierającą,sieczkarnie do kukurydzy,pług 3,brony,przyczepę do bel,owijarkę,beczkowóz.Chciałbym w najbliższej przyszłości hodować bydło Limousine w liczbie 40-50.Jeśli to by było konieczne zbudował bym oborę wyspecjalizowaną do hodowli bydła mięsnego.Chlew przerobił bym na wolno stanowiskowy.Chciałbym wziąć kredyt w wysokości 300 tysięcy na rozkręcenie biznesu, Macie dla mnie jakieś rady ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrykxd    37

Musisz mieć ok 40 ha ziemi i siać z 8 ha kukurydzy.Dokupić jakiś mniejszy traktor do koszenia czy zbioru zielonek.Najważniejsze to kupić prasę do bel ja bym ci polecił welgera albo metal facha.Lepiej gdybyś chował połowę simentali a połowę limousine sprawdził bys wtedy które mają większą mięsność.Potrzebował byś bardzo dużo zielonek z traw i kukurydzy żeby się zabezpieczyć na tęgą zimę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    222

Ja myślę zacząć z trzodą i jak cię dorobię kupować pare sztuk rocznie ale czy musi być obora na bydło mięsne ? bo ja mam wiatę i za wiatą 4h łąki to by całe można to ogrodzić i przez całe lato by mogły się tam paść a czy takim krową daję się śrutę czy tylko wystarczy w lato zielonka a w zimę siano i kiszonka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karpiu321    0

Patrykxd Możesz rozwinąć to o tym że połowę simentali połowę limousine ?A o bele nie muszę się martwić bo mój dobry znajomy robi mi bele za darmo.Aktualnie zasiewam około 5h kukurydzy wiec wy dzierżawie trochę ornych i trochę pastwisk i będzie dobrze.A jeszcze zapasy na zimę to się nie martwię bo mam około 200 bel kiszonek na cały rok dla 30 sztuk bydła więc jeśli trochę kupie albo coś to dam radę wyżywić te 40 sztuk.A jaka obsada na 1h pastwiska ?I tak jak mówi rolniku360 mam w okół domu 15h więc mógłbym to ogrodzić i puścić całe stado tylko jakąś wiatę bym zmajstrował i takie wybetonowane miejsce żeby paszę zadawać i co dzień bele lub dwie w paśnik wystawiać.Dostawców słomy też mam dobrych po żniwach jakieś 150-200 bel za grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

a nie lepiej trzymać to 20 dojnych i wszystko co się urodzi od nich odchowywać na duże. Kasa za mleko co miesiąc będzie a z byków dodatkowy zarobek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey5425    0

Nie tak dawno miałem tak pół Limousine i pół simental obecnie mam wszystko simental-a, jak dla mnie to simental jest spokojniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agot23    0

Ja mam ponad 60 sztuk bydła z czego tylko 15 krów mlecznych, reszta bydło. Stawiam na rasę simental, sprawdza się naprawdę. Duży przyrost, ważę co jakiś czas kontrolnie wybrane sztuki, 2 przypadki zachorowań - jak na tyle lat co choduje to naprawdę niewiele. Część bydła chodzi luzem, co jakiś czas wstawiam do nich słomę. Kiedy pozbędę się obecnego rzutu, następne sztuki planuje kastrować bo lubią skakać po sobie ale rasa simental jest bardzo spokojna jak na tyle sztuk co przeszło przez moje gospodarstwo.

 

na całość chowu mam 5 h kukurydzy, 700 bali słomy potrzebuje. Jedzą do syta ale bez przesady, bo nie raz się zwyczajnie przejadły. Oprócz tego daję młóto, ospę plus koncentrat no i tyle. Rośniemy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boryss    7

Ja mam 30 szt LM i mieszańce , 20ha to zamało na bydło miesne chyba ze masz gdzie siano zrobic , mozesz dokupic wysłodki albo ziemniaki paszowe albo inne pasze ,rynek jest teraz głodny dobrej wołowiny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karpiu321    0

Wokół domu mam 15h pastwisk ,a troche dalej mam 5 h łąk ... Myślę że z tych 5 h łąk będzie około 200 bel sianokiszonki ... wydzierżawić też mogę około 5 h wokół domu do tego jakieś łąki :) Myślę żeby zbudować wiatę lub przerobić stary chlew na wiatę (zburzyć ściany i zrobić jedno wielkie pomieszczenie) A na łące blisko gospodarstwa zrobić taki stół paszowy tzn wylać beton o długości około 40 m i szerokosci 10m i paszowozem co dzień wysypywać tam dwie bele sianokiszonki i kilkaset kg kiszonki z qq co o tym myślicie ? W okolicy mogę zakupić zboże na pasze ... a do ziemniaków to nie bardzo ale jak już by była potrzeba to bym dał rade ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj