gwozd

Kopanie vinety

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gwozd    104

Kiedy można kopać vinete tak żeby można było przechowywać? Mam tego nie dużo ale liście i łodygi uschły. Zaczyna pojawiać sie zachwaszczenie, głównie rdest powojowy.

Słyszałem że dla każdej odmiany ziemniaków jest jakaś liczba dni wegetacji i później można przeprowadzić zbiór

 

Istnieje odmiana vineta, inaczej się nie pisze ;P

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

teoretycznie jesli nać uschła jakiś czas temu, to mozna sypac na przechowalnie pod warunkiem ze zapewnisz im dobre warunki klimatyczne


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek123    1

ja wykopałem 2 dni temu pierwszy raz tak szybko bo zawsze kopiemy koło 5-10 września zobaczymy jak z tym będzie w tym roku jak się przechowają


Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

W tamtym roku zaczęliśmy kopać ziemniaki na początku września (santa, vineta, denar) Magazyny mam chłodne, ale to i tak nic nie dało, bo po przechowaniu po 3-4 dniach około 4 % ziemniaków były już miękkie. Także tak czy siak nie polecam tak wczesnych wykopków, chyba że masz klientów to ukop sobie troszkę. U mnie ludzie w okolicy szaleją, niektó rzy kopią już od tygodnia. Ja wyruszam za jakieś góra 2 tygodnie.

Ps, jeśli jesteśmy już w temacie o ziemniakach to po ile sprzedajecie. Ja 60 gr/kg.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

Ja wjeżdżam dzisiaj do winety, ale kopię tylko przyczepę. Wszystko pójdzie dla świniaków :)


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

U mnie jeszcze ziemniaki zielone a kropiłem tylko 2 x na zarazę .........ale trzymają sie tak zielone chyba dlatego że dodałem tajnego specyfiku do oprysku na zarazę :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie na chwilę obecną vineta kopana jest na bieżąco i nie stoi w workach dłużej niż tydzień, ale wydaje mi się, że nadaje się, że mogłaby się nadawać do przechowywania. Ja zawsze zaczynam kopać około 10-15 września, wtedy na 100% nadają się do przechowywania :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedaję ziemniaki głównie na targowiskach, ewentualnie przyjeżdzają do mnie stali odbiorcy do domu, ale nie są to jacyś odbiorcy na wielkie tony tylko na kilka woreczków. A cena 70-80gr za kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na kilogramy (w małych ilościach) sprzedaję po 1zł :)

Są na targowisku, którzy wybijają się z ceną i dają 50-60gr. Ale dla mnie to ciężki kawał chleba i nie oddam za darmo swojej ciężkiej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Dzięki za rady. Jeszcze poczekam przynajmniej tydzień, właściwie to i tak muszę poczekać na deszcz. Jest strasznie sucho, kurydza na polu obok żółknie, wydaje mi się że to z powodu braku wody chociaż może dojrzewa...

Jeszcze nie sprzedawałem i nawet nie wiem jaka jest cena , zbieram zamówienia od indywidualnych klientów. Są strasznie wymagający, Jednemu ojciec powiedział że woli zaorać niż narobić się i sprzedać za bezcen, koleś nie wiedział co odpowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj