bakimo

jak to zrobić: krus, krus + vat czy może spółka z o.o.

Polecane posty

bakimo    0

Witam

Jestem tu nowy. Poszukuję informacji na temat prawnego funkcjonowania gospodarstw rolnych. Ale może od początku.

Bracia wraz z Tatą prowadzą gospodarkę. Pobrali troszkę kredytów takich mniejszych, celowych. Jednak to wszystko jest teraz mało bo produkcja za mała i nie ma za dużo kasy z tego. Rzucić tym wszystkim szkoda bo za dużo serca i pracy w to wszytko włożone a żeby przeżyć to chyba trzeba się porwać na wielką wodę z bardzo dużym kredytem i wybudować wszystko w nowym miejscu od podstaw żeby się dało jakoś lżej w tym robić (czyt: zmechanizować).

teraz pytanie do użytkowników którzy się porwali na takie kredyty, prowadzą produkcję mleczną

Brać się za to wszystko czy nie?Jak to dobrze rozegrać żeby dało się z tego żyć i rozwijać?

 

Co mamy:

c330, international 60-kilka koni, belowarka deutz fahr, owijarka i reszta to drobne maszyny podstawowe dla gospodarki stare :)

ziemia: swojego 10 ha, kilka hektarów ustnych dzierżaw reszta zbieramy żeby posprzątać komuś pole; całość ok 40 ha kl 3 i w dół.

ze zwiększeniem areału nie ma większego problemu bo większość ludzi rezygnuje z gospodarki a młodzi wyjeżdżają

pasze wszystkie we własnym zakresie

15 krów rasy polska czerwona( wiem już widzę wasz uśmiech; to efekt dopłat, jak to mówił tata przecież dają 1000 za to że stoi w stajni),

młodzieży ok 10 sztuk w tym trzy cielaki montbeliard x simental

świnie ok 20 sztuk na stanie ubój własny

chęci i zapał do pracy od rana do wieczora (choć przy obecnym stanie wszystkiego i to się wyczerpuje)

 

Problemy

współwłasność wszystkich we wszystkim po śmierci Mamy,

kredyty, niefunkcjonalna obora, braki magazynowe i sprzętowe

 

Proszę poradźcie co z tym zrobić bo coś zrobić trzeba bo tak rozsądnie patrząc to za chwilę będziemy mieć dziurę budżetową.

Chodzi mi po głowie założenie spółki z O.o. i rozwój pod jej nazwą (wydaje się mi to dobrym zabezpieczeniem dla ryzyka związanego z dużym kredytem). Można by się potem rozwijać o inne przedsięwzięcia związane z działalnością około rolną a wiarygodność większa.

Nie wiem szukam natchnienia i liczę na wsparcie ludzi którzy w pracują w takich gospodarstwach.

Edytowano przez bakimo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bakimo    0

aktualnie przerobiona któryś raz z kolei żeby jak najwięcej weszło teraz jest na 20 sztuk z dwoma korytarzami paszowymi i 4 gnojowe obsługa ręczna dojarka konwiowa, łąk to około 25 ale to się zmienia bo co chwilę ktoś oferuje żeby sobie pozbierać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek2213    0

to w oborze ustaw 20 krów dojnych. a w stodole jak masz trzymaj jałowiznę. na tyle łąk to spokojnie utrzymasz 20 krów dojnych i jeszcze ze 20 jałowizny albo i więcej to jeszcze tak z 10 ha kukurydzy na kiszonkę obsiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bakimo    0

a mróz nie zaszkodzi w tej stodole? co z obornikiem w takich stodołach: zostawiacie czy wyrzucacie regularnie ? czyli narazie męczyć się troszkę jeszcze w tym co się ma i próbować się dorobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek2213    0

ja to ocieplam steropianem od środka a gnój co 2 tyg wywalam

Edytowano przez Tomek2213

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Bakimo, daj sobie spokój. Nie macie pieniędzy ani pomysłu co robić dalej. Jeżeli teraz macie problemy finansowe to większe kredyty wam nie pomogą ani kombinowanie za spółkami. Na razie jednym kredytem chcesz spłacać drugi kredyt a to wprowadzi was w jeszcze większe kłopoty.

Najpierw kombinowałbym nad pozbyciem się obecnych kredytów czyli tniemy koszty gdzie się da, zaciskamy pasy i bierzemy się za widły. Jeżeli pozwalają ci na to fundusze to powiększaj hodowlę. Tylko rób to z głową żeby się nie okazało, że masz 20 sztuk bydła ale wydajność słaba bo nie kasy żeby się nimi zaopiekować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bakimo    0

StasiekS dzięki wielkie

marzenia marzeniami ale co sobie urobisz i zarobisz to twoje i tego ci juz nikt nie weźmie ale to widłowanie jest męczące... chciałoby się tak trochę lżej... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamk    14

sp. z O.o. i kredyt na nia i tak wymaga zabezpieczenia, wiec bez sensu.

Na spolki nie bedzie prow.

 

jak stoisz z wyksztalceniem? masz rolnicze?

jesli nie to zrob sobie kurs R3 - bedziesz mial pod mlodego rolnika.

 

Po ile jest ziemia u was do kupienia za hektar?

 

Pkt. 1.15 – odpowiadanie w tematach archiwalnych

+1p. ostrzeżeń.

Edit: kris14


-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez NEWDEERE
      Witam zwracam się do was z tematem który może się wydać dość kontrowersyjny ale... hmm. Chodzi mi o Wasze sugestie na temat czy była by realna szansa powodzenia zaczęcia hodowli krów mlecznych od zera. W obecnej chwili prowadzę gospodarstwo o powierzchni ok 100 ha w tym połowa własne połowa dzierżawione z zwierzaków to ok 60 loch od których sprzedajemy prosięta i ok 100 szt opasów . Trzoda no to wiadomo dramat był jest i będzie i od dawna zastanawiamy się nad likwidacją stada a co do opasów to hmm cielęta dosyć drogie dochód bardziej rzutowy a nie stabilny a co to krów może to się wydać dziwne ale uważam że comiesięczna wypłata za mleko jest bardziej stabilna + cielak oczywiście tak wiem że nie wszystko można przewidzieć no ale to jak i w każdej dziedzinie... Chce zaznaczyć na początku ze nie jestem w tym temacie zielony i wiem jak praca przy krowach wygląda i jakie się z tym wiążą poświęcenia bardziej chodzi mi o to czy uważacie ze warto i czy dało by to zyski zadowalające myślałem na początek o stadzie 60 sztuk a i co sądzicie o krowach pierwiastkach z zagranicy typu Niemcy Dania. Prosił bym o ewentualne podpowiedzi jak zacząć, mleczarnie godne polecenia itp ... dodam tylko ze krowy bardzo lubię od dziecka i chciałbym połączyć pasje z pracą. z góry dzięki za rozsądne odpowiedzi, podpowiedzi. 
       
       
    • Przez Piszczu
      Jezeli jestem rolnikiem,oplacam obowiązkowy krus oraz korzystam z dofinansowań-młody rolnik oraz modernizacja gospodarstw rolnych i chciałbym sobie "dorobic" poza gospodarstwem to jest taka możliwość? Moge wtedy zawiesić krus,jeżeli w dofinansowaniach jest napisane,ze muszę być ubezpieczony w krusie? Jak to się ma do tego? Można to jakaś "ominąć "?
    • Przez szczurek05w
      Finansowanie fabryczne  Akpil  może ktoś korzystał ? 
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo przejmę po rodzicach gospodarstwo i zastanawiam sie nad rozpoczęciem hodowli krow na mleko. Rodzice chowają świnie i 5 krow na cielaki. Ja bym chciał przejść na mleko na początek z 10 krów i stopniowo zwiększyć ilość. posiadam zbiornik i dojarkę(rodzice wczesniej oddawali mleko). Areał to 20 ha ziemi klasy 3-4. Obora nowa 35x12, i chciałbym sie dowiedzieć czy to dobry pomysł ? 
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj