jonkszi

tur do c 360 czy do mtz

Polecane posty

jonkszi    66

mam problem bo nie wiem czy turem do ursusa naładuje obornik czy nie, bo brat cioteczny ma tura ale 1-sekcje( ma głownie do rolek słomy) i mówi że ciężko mu jest wbić w obornik co na bije to mu spadnie między zębami(ale ma cyklopa) ale on ma po zgarniaczu i obornik jest porządnie sprasowany a u mnie jest wożony taczką. i czy ursusem moim naładuje 1 sekcją czy pasowało by już 3. mam też mtz ale on chodzi przy rozrzutniku no i tur do mtz jest droższy a o cenę też tu chodzi bo też prasę myślę kupić rolującą wiec woziłbym rolki a mtz właśnie prasowałbym. I właśnie jak ten obornik by ładowało mam płytę gnojową ursusem zdaje sobie sprawę że tur to nie cyklop ale czy te widły czy krokodyl będą dużo naładowane czy nie.(bo ogólnie znudziło mnie się ładowanie ręczne zwyczajnymi widłami a na wsi liczy się każdy grosz więc nie najmę i nie pożyczę bo nie mam bardzo skąd brat ten wyżej wspomniany ma go przy płycie ale jest na kapciu a on ma robiony ten cyklop z białoruśki rolniczej i z tyłu ktoś jak przerabiał to dał bliźniaki i kluczem nie da się odkręcić a boschem nie podejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Jeśli nie masz możliwości założenia do MTZa to c-360 spokojnie naładujesz obornik. Jedno sekcyjny spokojnie starczy do obornika, i to głupota, że ciężko się wbić. Widły w obornik wchodzą jak w masło i mało co spada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek8244    7

Mam identyczne zdanie jak kolega wyżej. Ja posiadam tura przy trzydziestce i sprawuje sie bardzo dobrze. Dodam że też jest na 1 sekcji.

 

P.S. Nic nie spada. :) Robota idzie bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek30    11

Tak jak koledzy wyżej mam tura jedno sekcyjnego w 30 to szybko i sprawnie idzie kiedyś ładowałem 60 to też ładnie szło,a ile spadnie to zależy od zdolności operatora ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jak masz tyle gnoju że widłami nakładasz to i 1 sekcja na c 360 wystarczy, a jak chcesz jeszcze oszczędzić to są ładowacze na tuz i są takie z siłownikiem i to też dobre rozwiązanie jeśli masz błoto w około pryzmy a koszt takiego ładowaczyka to niecałe 2 tyś podobnie możesz kupić używany ładowacz tur lub jakieś rzemiosło za niecałe 4 tyś, 1 sekcja wcale nie jest taka zła nie raz widziałem w akcji ładowacz na linkę i czas załadunku np. młuta łyzką wcale nie jest dłuższy jak takim na 2 sekcje podobnie jak z obornikiem i c 360 z krokodylem, do 2 czy 3 sekcji musi być pompa zewnętrzna i wspomaganie kierownicy, a jeśli masz mtz to już głupotą było by pchać tyle kasy w ładowacz 3 sekcyjny na mtz, na mtz wcale nie są takie dorgie ładowacze jak na inne ciągniki, bo np. odpada rozdzielacz bo możesz wpiąc tur w rozdzielacze ciągnika i np. tur 14 z hydrametu kosztuje podobnie jak tur 3B do c 360, jak masz trochę grosza a mtz 4x4 to ja bym polecał tur 14 do mtz lub tur 20 nawet 2 sekcje i bezpośrednio w hydraulikę, bele to można nosić kolcem na tuz c360 i tak będziesz wolał niż siłować się z kierownicą bez spomagania i tym turem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek30    11

Jak będzie często smarował cały przód to nie kręci się aż tak ciężko i turem lepsza robota niż tymi ładowaczami na tuz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

za 1300 kupiliśmy tura 1h spawania i trzeba z wiosny pomalować i gitara DZIĘKI PANOWIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
    • Przez Pajej
      Rozglądałem się za ładowaczem do ciągnika nh TM, ale ceny kosmos. Za te same pieniądze można kupić Ostrówek. Teraz pytanie czy warto?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj