Krejzol3000

Opinie na temat mieszadła do nawozów pylistych

Polecane posty

Krejzol3000    0

Witam,

 

Będę w tym roku miał dwa(a może nawet trzy) samochody mielonego wapna do rozsiania i zastanawiam się czy dam radę to zrobić swoim Sulky DR1150, z tym że ma on standardowe mieszadło do nawozów drobnoziarnistych,

 

http://tinyurl.com/bpd7eya

 

podejrzewam że na tym mieszadle wapno będzie się zbrylało i nici z siania, stąd moje pytanie czy ktoś miał doczynienia z "Mieszadłem do nawozów pylistych"

 

http://tinyurl.com/bl4zbtj

 

czy warto sobie zawracać głowę i to dokupić, czy najlepiej sprawdzi się stary, poczciwy rozsiewacz do wapna z taśmą tzw, "wózek". Wolałbym zrobić to Sulky, gdyż wózek jest do remontu.

 

Zwracam się z prośbą o opinie na temat tego czy takie mieszadła dają dobrze radę przy wysiewie wapna.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Przerabiałem w ostatnich dniach ten temat.Rozsiewałem wapno Rauch ZSB z tradycyjnym mieszadłem,sąsiad na ciągniku a ja z łopatą w rozsiewaczu ,28 ton dało nieźle popalić,ręce mam po kolana.Daj sobie spokuj z sianiem pylistych nawozów rozsiewaczem do granulowanch.Zaczepiaj od razu jakiś rozsiewacz taśmowy i sprawę załatwisz jak trzeba i bez zbędnego wysiłku.To wapno zawiesza się piekielnie czasem od samego początku nie chce lecieć.Taśmowy,taśmowy i jeszcze raz taśmowy...!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krejzol3000    0

O tym, że tradycyjnym mieszadłem się nie da wiem doskonale, bo czasem nawet WAP-MAG potrafi się zbrylić i zablokować.Pytanie natomiast czy ktoś ma doświadczenie z mieszadłem do materiałów pylistych i czy to daje sobie radę z wapnem. Jeżeli taśma to jedyne wyjście nie pozostanie mi nic jak tylko odremontować wózek i siać nim, chociaż prawdę mówiąc to liczyłem na to mieszadło i wtedy pozbył bym się tego wózka a zyskał sporo miejsca w garażu.

 

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj