lotos1590

Znikający olej napędowy

Polecane posty

lotos1590    0

Witam!

Mieszkam na małym gospodarstwie rolnym. Mój ojciec nie ma zbytnio czasu na prace polowe ponieważ prowadzi nie tylko jedną działalność. Często za niego pracuje ktoś z rodziny. Z tego powodu zaczęła znikać ropa. Postanowiłem coś w tym kierunku zrobić i pomyślałem żeby wstawić jakieś liczniki przepływowe na wyjście i powrót do zbiornika. Ale nie wiem jakie liczniki by się nadawały. Proszę o pomoc. Z góry dziękuje B)

 

Tytuł pisz po ludzku...

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skibcio    0

Są firmy zakładające tego typu urządzenia. U mnie w rodzinie jedna osoba zajmuje się tego typu działalnością (monitoring pojazdów). Zakładane jest urządzenie do namierzania pojazdu (gps + "internet" -> telefon z którego nie da się dzwonić + sonda do mierzenia poziomu paliwa). Dane są automatycznie wysyłane do serwera i można sobie sprawdzić gdzie był pojazd czy ktoś spuszczał paliwo itp. Wiem że te urządzenia były zakładane do ciągników pracujących dla miasta. Jednak w przypadku samej kontroli paliwa poszukałbym tańszego rozwiązania.

 

Tylko jeśli ktoś z rodziny obrabia za was ziemię to trochę głupio jest go kontrolować. Z drugiej strony jeśli im za robotę płacicie nie powinni kraść paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Zamykać bak na kluczyk a wężyk paliwa pomalować dokładnie i będzie wiadomo czy spuszcza ropę czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lotos1590    0

Jednak w przypadku samej kontroli paliwa poszukałbym tańszego rozwiązania.

Właśnie o takie coś mi chodzi. Najlepiej jakiś mały licznik przepływowy

 

Zamykać bak na kluczyk a wężyk paliwa pomalować dokładnie i będzie wiadomo czy spuszcza ropę czy nie

hmm... zbyt chamskie posunięcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

hamskie to jest podkradanie paliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kondzik100
      Mój władek ma za małą dawke paliwa i sie zastanawiam gdzie mu sie ja podkreca . I tu mam do was pytanie gdzie i czym sie podkręca ??
    • Przez borsuk1891
      Witam wszystkich. Mam podejrzenie że do silnika dostaje się ropa. Czytałem gdzieś że paliwo może dostać się do silnika przez nieszczelną pompę paliwową. Tylko nie wiem przez którą ? Zasilającą czy wtryskową ? Chciałbym naprawy dokonać we własnym zakresie chociaż nie jestem mechanikiem . Byłbym wdzięczny gdyby ktoś napisał jak do tego zabrać się . Chyba że ktoś ma jakiś inny pomysł w związku z tą ropą.
      Z góry dziękuje.
    • Przez Mf255fan
      witam
      Ostatnio zauważyłem że oleju przybywa. podejrzenia padły na świece płomieniową lecz ona nie puszcza więc pompka zasilająca (która jakimś cudem ciekła paliwem na zewnątrz).Kupiłem zestaw naprawczy do pomki
      włożyłem nową membranę i skręciłem ( nie dawałem silikonu Bo nie pisało to w książce) po zakręceniu pompka cieknie rzadkim czarnym płynem , czy na membranę trzeba było dawać silikon??
      Zależy mi na szybką odp, Jutro po południu muszę jechać prasować.
    • Przez piter161
      Wie ktoś jak długo trzeba robić uprawnienia na te sprzęty. I gdzie takie uprawnienia można zrobić?
    • Przez batman23
      od jakiegos czasu zauwazylem w renault 651 ze w silniku znacznie przybylo oleju , jest on zadki wiec jest w nim ropa , chcial bym sie dowiedziec ktoredy sie tam dostala bo jest to niepokojace i nie chce popsuc sobie ciagnika , olej jest do wymiany bez dwoch zdan ale musze znalezc usterke i naprawic , prosze o szybka pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj