mlody4564

Tusk przejął stery nad rolnictwem. Co to oznacz dla polskiego rolnika?

Polecane posty

mlody4564    12

Jeśli to nie ten dział to proszę przenieść .Koledzy apokalipsa Tusk przeją stery nad rolnictwem jak myślicie co się stanie z polskim rolnictwem :o ,co to oznacza dla polskiego rolnika??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Nic nie oznacza. Za realna prace w ministerstwachi tak odpowiadają sekretarze stanu i wice ministrowie. Po wyjaśnieniu tego zamieszania pewnie powołają nowego ministra i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedizetor56    95

Jeśli to nie ten dział to proszę przenieść .Koledzy apokalipsa Tusk przeją stery nad rolnictwem jak myślicie co się stanie z polskim rolnictwem :o ,co to oznacza dla polskiego rolnika??

bedzie sie dzialo to, co bedzie chciala angela!

Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzeju207    12

No co tu dużo pisać koryto się kończy i każdy wbija sobie nóż w gardło. PSL był przeciwny reformie KRUS (niby) to podłożono im świnie i postraszono ich trochę. Z drugiej strony skorzystał na tym Pawlak, ponieważ Sawicki był jego największym konkurentem do szefostwa w partii, od czasu ,,nocnej zmiany" Pawlak cały czas jest szefem, więc najłatwiej było wygryźć spiskiem konkurenta. Polecam obejrzeć na yt film pt. ,,Nocna zmiana'' może niektórym to wiele wyjaśni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Dlaczego niektózy we wszystkim widzą spisek. Widzę co wyprawia a raczej wyprawiał psk w mojej miejscowości. Nie dziwię się, że taki numer wyszedł oni poprostu tak robią. Chcieli Sawickiego zaszantarzować we własnej partii ale mleko się wylało i poszło w świat. Pawlak sam mówil, że rodzinę trzeba wspierać. Reforma krusu miała polegać na połączeniu z zusem. Aby zminimalizowac biurokrację. Warunki ubezpieczeń miały byc bez zmian. Ale krus tez jest obsadzony psl owską sitwą dlatego tak bronią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

"Dlaczego niektózy we wszystkim widzą spisek."-pozwolisz może że odbiegnę od tematu i zadam nieco inne pytanie no i przy okazji porobię sobie jaja z przeciwników "teorii spiskowych".

Czy znacie (przeciwnicy "teorii spiskowych") jakiekolwiek wielkie, przełomowe zdarzenie w historii ludzkości które to nie zostało zainicjowane spiskiem ?Przykłady proszę bo na poparcie owej teorii znajdzie się multum przykładów zaś przeciwko tej teorii można co najwyżej podać widzimisię...przeciwników owej teorii :D .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Wiesz co znaczy chociaż wyraz "wrogie przejęcie"? Bo chyba nie masz bladego pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Tak, wiem co znaczy i dla mnie w przypadku Ursusa takim było - fabryka miała potencjał produkować konkurencyjne ciągniki, nie mówię że rewelacyjne ale na dobrym poziomie i jedynie była w kłopotach finansowych. Więc konkurencja ich wykupiła - wstrzymując prace nad tym co planowano jeszcze w Warszawie i zaczęła naklejać kalkomanie z marką Ursus na gotowe wyroby z Chin. Czy to nie ma znamion wrogiego przejęcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FOX2    16

I co z tym złego, że sprzedali? Jeżeli Polacy nie potrafili na tym zarabiać i mieli kłopoty finansowe, to sprzedali. Może Chińczycy będą umieli robić pieniądze, skoro Polak nie potrafi. Zdecydowanie lepiej sprzedać, niż dopłacać z budżetu Państwa do nierentownych firm.


"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed" - Theodore Roosevelt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

To jest dyskusja na zupełnie inny temat niż autor planował, niepotrzebnie może wplotłem w to Ursusa ale to było w kontekście PSL-u.

PS. Zawsze będzie istniał spór ideowców z materialistami(w dobrym znaczeniu tego słowa>>ludzi stawiających na rentowność bez względu na kapitał)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Jakie konkurencyjne ciągniki? Jak by były konkurencyjne to by je kupowali. To tyle o ursusie.

Kto głosuje na PSL? własnie ci którzy maja stołek dzieki tej partii i ich rodziny dlatego poparcie ciagle takie stałe.

@jaro nagrania panów z pslu napewno nie będa przełomem w historii. Taki numer zobaczymy jeszcze nie raz nie dwa. A świnie ci panowie podłożyli sami sobie a nie ktoś im podłożył. I dlatego nie doszukiwał bym sie tu teorii spiskowych a czystej gry o władze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scott11    0

Z tym dopłacaniem to nie takie proste jak by się mogło na pierwszy rzut oka mogło wydawać . Skąd wiadomo , czy Chińczycy nie dopłacają ? Przecież taka Ameryka dokapitalizowała system bankowy z podatków obywateli , jeśli się nie mylę . Państwa mające mocny socjal gwarantują obecnie jako takie funkcjonowanie . Wybralibyśmy Korwina to byście dopiero się przekonali co znaczy widzi mi się jednowładcy ( wyspą to mógłby rządzić i to nie za dużą ) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

"I dlatego nie doszukiwał bym sie tu teorii spiskowych a czystej gry o władze."-znaczy jeżeli paru panów działając w zgodzie i porozumieniu podłożyło świnię dla innych panów (zapewne działających na tych samych warunkach) to nie jest to żaden tam panie spisek owych panów tylko czysta gra o władzę ? :D

To jak wygląda "brudna" gra ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Chłopcy z PSL-u zagrali w szachy, a niespodziewanie wyszło więcej niż szach. Biedaczek siedział przy korytku i było pieknie, korytko zabrali i gwałtownie zapanował nepotyzm itp. Prezes kółek teraz podnosi lament, że go wmieszano z tym filmem, a na filmie widać jak przekłada pilot by kamery nie zasłaniał :ph34r: . Zabawy dużych chłopczyków w naszej piaskownicy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon17    1

I co z tym złego, że sprzedali? Jeżeli Polacy nie potrafili na tym zarabiać i mieli kłopoty finansowe, to sprzedali. Może Chińczycy będą umieli robić pieniądze, skoro Polak nie potrafi. Zdecydowanie lepiej sprzedać, niż dopłacać z budżetu Państwa do nierentownych firm.

 

Do ZUS-u i KRUS-u też dopłacamy i to nie mało. Rozumiem że są one nierentowne i należy je sprzedać- skoro Polak nie potrafi <_< .......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FOX2    16

Oczywiście, że można sprzedać. A gdyby się udało znieść ich przymus, to już zupełnie byłaby Ameryka za czasów swojej największej świetności.

 

ZUS i KRUS należałoby zlikwidować, i nie byłoby żadnych problemów rentowności czy innych. Każdy, choć trochę myślący, człowiek nigdy nie zawarłby umowy emerytalnej z ZUS czy KRUS, która to umowa brzmi miej więcej tak:

"Przymusowo będziesz mi płacił około 25% każdej swojej pensji, a ja w zamian kiedyś (bo nie wiadomo kiedy) dam Ci każdego miesiąca coś (nie wiadomo ile). Dodatkowo drogi płatniku, jeżeli nie dożyjesz tego nieznanego wieku emerytalnego, to masz pecha i wszystkie Twoje składki zostają u mnie, i nikt z Twojej rodziny i znajomych nie ma prawa do Twoich pieniędzy, ani żona, ani dzieci, ani wnuki, nikt! No dobra, dostaniesz ode mnie 4000zł na pogrzeb. Na księdza, trumnę, grabarza Ci starczy. Wchodzisz w to? Pozdrawiam, Pan ZUS."

 

No dokładnie tak brzmi umowa emerytalna. Niestety my nie mamy wyboru i każdy pod przymusem musi płacić, czy chce czy nie.

 

Jak widzimy, nikt nie zagwarantuje Nam konkretnego wieku emerytalnego, dzisiaj to 67, a za 20 lat może być 75, a nawet 90. Traktuje się nas jak bydło przy żłobie, a nasz gospodarz czyli rząd się nami opiekuje i takie są efekty. Po drugie, zapis w konstytucji mówi, że emerytury muszą być wypłacane. Nigdzie nie jest napisane ile mają wynosić. Równie dobrze mogą wypłacić 100zł, i obowiązek konstytucyjny będzie spełniony.

OT tyle, a pro po ZUS i KRUS.


"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed" - Theodore Roosevelt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Tak będzie zawsze.

Jak myślicie z jakiej partii będzie minister rolnictwa z PO czy PSL?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Najlepszy byłby bezpartyjny ... przynajmniej teoretycznie .

 

A Sawicki najlepiej , bez żadnych wyjaśnien zwinął swoje klocki i już się nie bawi polskim rolnictwem ;) tchórz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapi123    14

Tak będzie zawsze.

Jak myślicie z jakiej partii będzie minister rolnictwa z PO czy PSL?

Z tego co w różnych wiadomościach mówili to PSL miał przygotowanego kandydata, tylko Tusk się nie zgodził żeby uporządkować sprawy w agencjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Nic dobrego z tego nie będzie ale trza być dobrej myśli jakoś se damy rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

Powiem tak rozmawialem z madrym czlowiekiem z geofizyki ktorzy badali grunty pod katem gazu lupkowego. Pytam sie jest w naszym rejonie gaz lupkowy on mowi oczywiscie ze jest tylko jest jedno ale.Oni sa od badania a naszym krajem zadza liberalowie ktorzy to wola sciagac podatki od firmy ktora bedzie wydobywac lupek niz samemu ryzykowac jakiekolwiek inwestycje i to mi sie wydaje najbardziej na dzisiejsze rzady mozliwy scenariusz

Edytowano przez lambogrand

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Liberałowie? Czyżby ostatniej nocy był jakiś przewrót i Korwin czy inny podobny przejął stery na Polską? Bo jak dobrze pamiętam, to Tusk i reszta to liberałami są tylko z nazwy. No może jeszcze parę razy to słowo pojawia się w ich programach politycznych. I to wszystko co mają wspólnego z liberałami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kartofelz    3

A czy przypadkiem Tusk, nie jest doktor - antem - em? - bo nieźle zarabia i w d*pie ma powodzie wichury tajfuny i inne tornada po wyborach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj