mati18199622

Unia famarol df 120. 1.8

Polecane posty

Witam:)

Mam pytanie czy może wiecie dlaczego moja unia famarol nie pokazuje licznika dziennego?? Prasa z 2008r.

I jeszcze takie pytanie dlaczego u wuja w prasie (a ma taką samą tylko że z siatką i nożami) siatka raz działa raz nie?? Ostatnio zrobił 6 belek i na 7 nie odcięło siatka wgl a na 8 tylko trochę poszło,stanęło,poszło i stanęło i kontrolka migała od siatki i więcej już siatki nie używał bo co to może być nie wie.

Czekam na odpowiedzi:)

Z góry dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie sprawdzić :)

A jeszcze jak by nie to to co to może być??

I dlaczego mi licznika dziennego nie wyświetla tylko odrazy licznik ogólny a dziennego nie ma :wacko: ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś coś z tą siatką ?? Ten siłownik idzie do pewnego momentu i wraca. Albo miga kontrolka od siatki w komputerku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz56612    1

Ten siłownik właśnie tak ma działać (wysuwa się do pewnego momentu naciągając pasek, a potem się chowa). Jak ci nie chce siatki wciągać, to znaczy, że siatka ślizga się na tym gumowym wałku, który na samym początku siatkę podaje do komory zwijania (później już ona jest ciągnięta przez obracającą się belę i od tego momentu siatka napędza ten gumowy wałek). Co ci mogę poradzić: po pierwsze oczyść ten gumowy wałek z kurzu i zabrudzeń (mechanizm ten jest wrażliwy na nadmiar zabrudzeń, zwłaszcza po okresie jego nieużywania); po drugie sprawdź czy ten metalowy wałek jest dociskany do tego gumowego przez sprężyny, zwróć uwagę, czy nie ma jakiś tam oporów przy dociskaniu; po trzecie; możesz zmniejszyć hamulec siatki; po czwarte: instrukcja zaleca również posmarowanie tego gumowego wałka talkiem.

Edytowano przez lukasz56612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten siłownik właśnie tak ma działać (wysuwa się do pewnego momentu naciągając pasek, a potem się chowa). Jak ci nie chce siatki wciągać, to znaczy, że siatka ślizga się na tym gumowym wałku, który na samym początku siatkę podaje do komory zwijania (później już ona jest ciągnięta przez obracającą się belę i od tego momentu siatka napędza ten gumowy wałek). Co ci mogę poradzić: po pierwsze oczyść ten gumowy wałek z kurzu i zabrudzeń (mechanizm ten jest wrażliwy na nadmiar zabrudzeń, zwłaszcza po okresie jego nieużywania); po drugie sprawdź czy ten metalowy wałek jest dociskany do tego gumowego przez sprężyny, zwróć uwagę, czy nie ma jakiś tam oporów przy dociskaniu; po trzecie; możesz zmniejszyć hamulec siatki; po czwarte: instrukcja zaleca również posmarowanie tego gumowego wałka talkiem.

Dzięki ;) Dziś zobaczę jeszcze tą siatkę bo raz działa raz nie, raz zrobione było 5 belek i ok a potem nie chciała załączyć a jak raz się udało to nie odcięła wgl siatki :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz56612    1

No właśnie, jak siatka będzie się ślizgać na tych wałkach to takie usterki mogą występować (nie wciąganie siatki i nie ucinanie). Na początku (po naciśnięciu przycisku na komputerku), jak już mówiłem, te wałki ciągną siatkę i podają ją do komory zwijania (siłownik napręża pasek), a potem, (jak już obracająca się bela złapie siatkę), to siłownik rozluźnia pasek i od tego momentu ta siatka (ciągnięta przez belę) napędza te wałki, po to, aby w odpowiednim momencie wyzwolić proces odcięcia siatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

U mnie było podobnie to rozkręciłem to cięgno z rolka napinającą pasek dosłownie o kilka zwojów gwintu zrobiłem od tamtej pory blisko 200 bel i wszystko gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś rozmyślaliśmy nad tym z kuzynami i czyściliśmy no i poprawialiśmy to wszystko i siatkę ładnie podaje teraz i komputerek nie miga ale miała być próba czy odcina ale zaczęło padać i nic z tego nie wyszło :/ Mam nadzieję że będzie grało :)

Napiszę jak będzie próba czy ładnie chodzi czy nie :)

A co z tym komputerkiem co nie wyświetla licznika dziennego tylko odrazu ogólny? Bo jak się jeździ na usługach to ładnie liczy a tak to trochę lipa :/

Działało i jakoś potem przestało i nie wiem co to może być :/ Wie ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adamn999
      witam ostatnio podczas podnoszenia podbieracza po chwili podbieracz sam opada i jednocześnie delikatnie podnosi się klapa podejrzewam że zaciął się ten elektrozawór ewentualnie coś nie tak z cewką, rozbierał ktoś to?

    • Przez pawel9596
      Witam,
      Prośba o wysłanie zdjęcia mechanizmu wiązania siatką unia df.

    • Przez Gustawek
      Siemanko forumowicze, mam mały problem z prasą Unii, a w zasadzie pytanko. Od kilkunastu bel wstecz nóż ma problem z cięciem siatki. Na nim czysto, półksiężyc chodzi, siłownik również, ale sam mechanizm noża lekko przywieszony. Prasa u mnie od 5 lat. Czy możliwe by sprężyna naciągająca nóż sie rozciągnęła i należy ją napiąć? Ktoś już był na tym etapie?
       
    • Przez darkowe1
      Witam prasa nie odcina siatki . Siłownik i ten trapez pracuja prawidłowo jednak w momencie uderzenia noża siada lekko hamuje i znowu zaczyna owijać 
    • Przez johny
      Witam jakie są wasze opinie na temat tych pras - DF 120 1.5 i DF 120 1.8 i czy nadają sie do słomy ??
       
       
       
      dzis oglądałem to prase u dealera nawet mi sie spodobała konkretnie 120 1,5D nawet nawet
       
      Pozdrawiam Johny102
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj