ovi

Uwaga na opryski

Polecane posty

ovi    210

koledzy chcialem przestzec was przed kupowaniem srodków ochrony roślin niewiadomego pochodzenia a mianowicie pewien gospodarz z sąsiedniej wioski własciel dużego gospodarstwa kupił oprysk od kolegi jakiś rosyjski , niby miało być w porządku , butelki były orginalnie pozamykane ale po opryskaniu jęczmieńia okazuje sie że we żniwa niebędzie co już kośić. Z jęczmienia została tylko słoma. Środek był tak silny że obiawy przypalenia było widać już na drugi dzień. Niech to będzie przestrogą dla tych co chcą szybko i łatwo się wzbogacić.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

niedawno była wpadka kilku kolesi co sprzedawali ŚOR które podobnie działało.

Ogólnie tak to jest jak się robi lewiznę ;)

Dlatego czasem warto wziąć fakturę a po oprysku wpisać na nią nr seryjne opakowania zużytego środka ochrony roślin bo reklamacje się zdarzają.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusc914    56

Ojciec kupił czteroletni środek na chwasty w kukurydzy.Dwa lata już minęło od daty ważności.Chwasty po zabiegu rosną w najlepsze za to kukurydza została zahamowana w rozwoju.Normalnie tragedia.Niestety ojciec nic z tym nie zrobił (zwrócenie uwagi sprzedawcy). Ja bym tego tak nie zostawił.

Także przestroga dla wszystkich rolników-zawsze sprawdzać datę ważności środków ochrony roślin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

oprysk zalatwil mu kolega który jeździ na ukraine. Także koleś jest już po żniwach w jęczmieniu jarym. 14 ha poooszło. Jak to mówią,, tanie mięso psy jedzą"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

To takie same środki jak u nas i nic się nie dzieje przy właściwym dawkowaniu. Pewnie coś popier...ił z dawkowaniem.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj