padelec

Rozsiewacz Promar - będzie siał?

Polecane posty

padelec    1

Chcę kupić rozsiewacz nowy polski Promar 600 l i zastaniawiam się czy będzie on chodził i sypał nawóz równo? Wiadomo cena jest dość niska i trochę odstrasza, jednakże dealer ma tylko takie i miałbym go w cenie innego sprzętu. Jak myślicie brać go? :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A czego ma nie siać. Równo żaden nie będzie siał. Dużo zależy od ustawienia łopatek, granulacji nawozu i pogody. Chcesz mieć równo posiane to kup sobie Amazona z GPS. WG mnie to będzie siał jak ten z Brzegu, a o wiele tańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

te rozsiewacze robi tata mojego kolegi już kilkanaście lat chwalą je sobie nawet robi jeszcze opryskiwacze ciągane i sporo idzie za granicę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padelec    1

Nie ku... będzie orał pole

A co ty chcesz za pare stów rewelacji nie będzie

 

 

za pare stów? cie chyba po*****o :D jak 4600 to dla Ciebie pare stów kolego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

łoo..

Sory stary myślałem że chodziło ci o te po 500zł ;)

To nie lepiej kupić jakiś zachodni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padelec    1

heheh, pewnie, że rozsiewać :lol: korbi555 - zachodni pewnie, że lepiej, ale i duuuużo drożej, a mam do dyspozycji około 5 tys. i jak już zaznaczyłem wcześniej dealer u którego biorę już coś innego ma tylko takie. Raczej go wezmę, zobaczymy. Zawsze będzie lepiej siał niż stary jednotarczowy :) mam nadzieję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padelec    1

No właśnie na PROW, poza tym on po zwrocie wyniesie ok 2 tys., a jak używane oglądałem za takie pieniądze to szkoda gadać... badziewie, a tu nowy to niech nawet będzie trochę gorzej rozsiewał to myślę, że bardziej się opłaca B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henes    11

Kupiłem ten rozsiewacz w ubiegłym roku.Jego zalety oprócz niskiej ceny to ocynkowany,niski zbiornik,równomierny wysiew i ani jednej granulki saletry na ciągniku-co zaskoczyło mnie najbardziej.Wadą jest zbyt bliskie zawieszenie przy ciagniku co bardzo utrudnia jego zaczepianie do mojego Zetora 7211.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam też sobie sprawić taki rozsiewacz. Co o nim powiecie po prawie 2 latach użytku? Lepiej ocynk czy malowany? Może jakieś fotki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerski    9

Witam, również chciałbym poznać opinie na temat tych rozsiewaczy, mam zamiar taki kupić. 600l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

Ja wybrałem rozsiewacz PROMAR DRN w full opcji, za około 11 netto mam zbiornik 1400 litrów z kwasówki, co najlepsze to przekładnia, talerze, mieszadło do Kuhn/Rauch wiec na pewno będzie wysiew ok, a kwasówka na pewno dłużej posłuży od malowania nawet kuhna. Do tego cena to praktycznie połowa nowego kuhna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36

Kolego rudinho11 jak w praktyce sprawdza sie ten Promar?


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4220

Witam

Kupiłem jakiś czas temu 600L od wujka z rozpierniczona przekładnia. Zamówiłem w końcu nowaa, ale chciałem rozkręcić i zobaczyć jakie są łożyska i ewentualnie zmienić jak jakiś badziew, no i się pojawiły pytania:

-jaki olej lać? Jakikolwiek przekładniowy?

https://promar-sklep.pl/rozsiewacz-600-i-800/18-przekladnia-prk-005-05qqd3-450.html

Na zdjęciu widać, że obudowy są poskręcane na krótkie sruby na imbus, ale są też otwory przez całą wysokość obudowy, w starej przekładni były tam długie śruby(których oczywiście nie idzie rozkręcić). Powinny tam być? Jeśli tak, to czemu ich nie ma, a jeśli nie, to po co te otwory?

- jakim smarem, czy innym środkiem zabezpieczyć śruby, żeby można było je w miarę normalnie rozkręcić jak za ileś lat jakieś łożysko padnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

do przekładni transol czy coś w tym stylu

do śrub smar miesziany


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36

Ja polecam wymianiec sruby na nierdzewne koszt jest znikomy a szansa odkrecenia o wiele wieksza


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4220

Pisałem już w znalezionych na allegro - ktoś tam podrzucił, że jest to płynny smar. Czym taka przekładnie najlepiej "zalać" ?

O łożyskach też tam pisałem-sa wstawione cx, accor, to dało radę odczytac, to chyba też je wymienię dla spokoju.

A podpowiedzcie co jest z tymi otworami na wylot bez śrub?

Aha jeszcze obudowa przekładni nie ma żadnej uszczelki (jak się ją na pół rozkręca), było tylko zamawiane jakims białym elastycznym gównem - znacznik do gwarancji? Bo nie jest również po całych brzegach rozprowadzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaarki1    0

Witam i jak się sprawuje ten rozsiewacz? Bo ja wybrałem Promar typ NO 14/5 600l hydrauliczne otwieranie 1 siłownik zbiornik ocynkowany plandeka zespół do rzucający szczelinowy limiter wysiewu granicznego mam takie pytanie czy dobrze zrobiłem że taki wybrałem?? podkreślam że biorę na PROW

Edytowano przez szaarki1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fiodor22    0

no słuchaj ja mam taki sam jak ty mówisz jestem zadowolony kupiłem nadstawkę do niego i teraz to i 900 kg się zmieści zależy od rodzaju nawozu rozsiewa równo więc co szukać tylko książkę z tabelą wysiewu zgubiłem i ustawiam na oko

Edytowano przez fiodor22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208
rudinho11 napisał:

Ja wybrałem rozsiewacz PROMAR DRN w full opcji, za około 11 netto mam zbiornik 1400 litrów z kwasówki, co najlepsze to przekładnia, talerze, mieszadło do Kuhn/Rauch wiec na pewno będzie wysiew ok, a kwasówka na pewno dłużej posłuży od malowania nawet kuhna. Do tego cena to praktycznie połowa nowego kuhna ;)

ostatecznie zmienilem na exacta z kvernelanda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaarki1    0

Ponawiam pytanie Promar typ NO 14/5 600l poproszę o więcej opini wybrałem takie wyposażenie:

 hydrauliczne otwieranie 1 siłownik zbiornik ocynkowany plandeka zespół do rzucający szczelinowy limiter wysiewu granicznego ( chyba że lepszy JANPOL)?

Edytowano przez szaarki1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemek4534
      Witam wszystkich, pare dni temu zostałem posiadaczem rozsiewacza do nawozów Rauch beta 1100 i mam problem z prawidłowym podłączeniem przewodów hydraulicznych, a owe są 3, roziewacz posiada tez sterownik do pojedynczego otwierania i zamykania zasuw, oraz hydromotor do mieszania nawozu, patrząc na przewody jeden jest grubszy co świadczy że jest to powrót oleju natomiast dwa ciensze.... jeden do zamykania zasów, drugi do napedu hydromotoru, jak to zrobic zeby wszystko dzialalo bo jak próbuje to mieszadło sie kreci wolno albo wcale i trzeba te wajchy trzymac, wspolpracuje z mf3670. jeżeli ktos posiada taki rozsiewacz prosze o pomoc.
    • Przez Wilkowski
      Dzień dobry, zastanawiam się z czego postawić oborę dla opasów. Ważne aby materiał był dość tani, ale dobrze spełniał swoją rolę. Wiem, że suporeks odpada ponieważ byki mogą mi ściany wylizać . 
    • Przez Piters182
      Cześć. Zakupiłem rozsiewacz do nawozów najbardziej prestiżowej i najdroższej marki. Po upływie około 2 lat zaczęły pojawiać się oznaki korozji, a po 2 następnych latach niesamowicie zaczęła farba schodzić sama a pod farbą głębokie wżery korozji. Zacząłem to reklamować firmie która mi sprzedała, powiedzieli że to normalne, bo rozsiewacz jest pomalowany ekologicznymi farbami, powiedzieli żeby podesłać im zdjęcia,  kilkakrotnie zgłaszałem, wysyłałem zdjęcia ale zawsze było bez żadnej odpowiedzi. Na dzień dzisiejszy mało już co zostało farby na tym rozsiewaczu, nie długo będą dziury się robić, palcami można płaty farby ściągać. Jeśli by był to polskiej firmy rozsiewacz za 5 tyś zł to bym jakoś to przeżył, ale jak się kupuje MERCEDESA  w rozsiewaczach i płaci się grube pieniądze to już coś człowiek chce wymagać, ale jak nawet 5 lat taka maszyna nie może wytrzymać to coś jest nie tak. Mam w planach napisać jakieś im pismo w którym będzie zawarta przymusowa odpowiedz od firmy co z tym dalej robić. Czy komuś się zdarzył podobny w tym stylu problem z maszyną i doradzi co zrobić w tej sytuacji ?
    • Przez Fortis160
      Witam dostałem ofertę na Bogballe L1 plus hydraulicznie otwierane zasuwy,plandeka,nadstawki na 1200l za 22tyś netto co myślicie o tym rozsiewaczu mówią że to "mercedes" wśród rozsiewaczy,może są jacyś użytkownicy takiego i się wypowiedzą na jego temat
    • Przez Rafał11
      Witam co sądzicie o polskiej zgrabiarce Promar jakie są opinie na jej temat, zgrabiałbym nią w sezonie 40/45 ha łąk i niektóre łąki mam troche nie równe i jak ta zgrabiarka sprawuje się na nierównościach. Z góry dzięki za pomoc 😁😁
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj