hoholek2003

Co to za roślina (chwast)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hoholek2003    0

Witam mam ten problem od wielu lat. Otoz przed moim plotem corocznie wyrasta las chwastow kolo kwietnia-maja. Na jesien usychaja i pozniej spowrotem. Rosna do 2-2,5 m wysokosci i maja puste w srodku lodygi. Liscie w ksztalcie serca. Tworza geste zarosla rosnac jedna obok drugiej. Prosze o pomoc jak nazywa sie ta roslina i jak sie jej skutecznie pozbyc zeby juz wiecej nie rosla. POrobowalem juz wszystkiego od srodkow chemicznych po wyrywanie z korzeniami...

 

 

post-48932-0-04597800-1335003457_thumb.jpg

 

post-48932-0-86756700-1335003490_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dokładnie to topinabur, to roślina okopowa wieloletnia dlatego problem z jego zawalczeniem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jak będzie zielony to opryskaj go sporo dawko randapu.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

To chyba nie jest topinambur bo on ma bulwy takie trochę podobne do ziemniaka tylko bardziej nie foremne a to jest jedno duże kłącze. Chyba, że to jakaś dzika odmiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Topinambur ma bulwy o ile jest na utrzymanej plantacji z dobrym nawożeniem ale jak rośnie dziko to jest jaki jest

 

kolego jeśli chcesz się go pozbyć to będzie trochę roboty z tym - ja bym to zaorał, przejechał kopaczką do ziemniaków i wyzbierał te kłącza które odsieje kopaczka, a następnie poczekać aż zacznie wschodzić (wiadomo zawsze w glebie coś zostanie i odbije z kłącza)- i wtedy na młode pędy roundupu przywalić

 

jak to nie poskutkuje to jedynie napalm

  • Like 1

^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

U nas tego trochę rośnie, jest nie do zwalczenia, rok rocznie przez wszystkich tępiony ginie na pół roku i wyrasta jak hydra z pod ziemi, nawet u sąsiada rosła po drugiej strony drogi, pryskał, a raczej lał z butelki, i wylazło po drugiej strony drogi, ma naprawdę dobre korzonki. Wojnę atomową przeżyje ten topinambur i karaluchy :D


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adriano100    0

Witam mam ten problem od wielu lat. Otoz przed moim plotem corocznie wyrasta las chwastow kolo kwietnia-maja. Na jesien usychaja i pozniej spowrotem. Rosna do 2-2,5 m wysokosci i maja puste w srodku lodygi. Liscie w ksztalcie serca. Tworza geste zarosla rosnac jedna obok drugiej. Prosze o pomoc jak nazywa sie ta roslina i jak sie jej skutecznie pozbyc zeby juz wiecej nie rosla. POrobowalem juz wszystkiego od srodkow chemicznych po wyrywanie z korzeniami...

 

 

post-48932-0-04597800-1335003457_thumb.jpg

 

post-48932-0-86756700-1335003490_thumb.jpg

Napisz jak to kwitnie, bo nie zauważyłem .Znawcy piszą że to topinambur

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj