genius005

Ile dostane za prase kostkującą

Polecane posty

genius005    0

Wiatam mam do sprzedania prase kostkującą DEUTZ FAHR hd 300 . Tylko nie wiem ile moge za nią dostac i czy lepiej sprzedac za granice

czy w kraju co mi sie lepiej opłaci PROSZĘ O WASZE OPINIE !!! :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

wizualnie prezentuję się dobrze :) jak dla mnie tak 9600 może i więcej jest warta :) z sprzedażą polskich pras nie ma takiego problemu jak z zagranicznymi bo polskie jeszcze jakoś się sprzedają a zagraniczne wcale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dezmond_    0

Nie wiem jak w waszych rejonach ale u mnie sprzedać prasą kostkującą to makabra... Jeszcze 8 lat temu pełno było w sierpniu wozów z kostkami a ci co mieli prasy nie nadążali na usługach ( sam prasowałem simpa więc wiem co to znaczyło mieć prasę). Teraz jak bele stały się codziennością to nawet ci co mają po 3 hekteay najmują belarkę podczepiają tura do 60 czy 30 i bez roboty słoma zwieziona (chociaż tacy 3, 5 hektarów to zwykle słomy nie zostawiają)

Większość gospodarzy co maja ponad te 15 25 hektarów maja belarki albo najmują i sobie zwożą gotowe bele. Sam widzę jak koszę zboże albo jeżdżę do zwierząt że prasy kostkujące stoją bez urzytku na podwórzach...

Czy u was też jest taki problem ze sprzedaniem prasy kostkującej ? Czy wogóle jeszcze prasujecie kostkującymi prasami ?

 

Połączone

Edytowano przez danielhaker
dublowanie tematu

,,Zima, lato but gumowy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W naszych stronach (lubelskie) prasa kostka jest często spotykana. Sam miałem dużo roboty ale zaczynają wychodzić z mody.A jaką masz kostkę ,skąd jesteś i ile za nią byś chciał i jeszcze mi powiedz w jakim ona jest stanie?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dezmond_    0

Moja prasa to simpa z 224 rocznik 1996 ma drabinkę minus to ogumienie bo jest bardzo zużyte w zestawie niema też sznurków. Od nowości była u mnie jak ostatnio jej używałem tj. trzy lata temu zaczęła mi puszczać sznurek jedna stroną ale to jest do naprawy bywały też różne cyrki z aparatami. Używałem jej od 1996 do 2009 roku później robiłem już tylko bele. Od 2006 roku była używana bardzo mało. Najwięcej chodziła po kupieniu później coraz więcej belowałem i prasowałem tylko do siebie i trochę na usługach.

Druga prasa to Fortschritt K454 ale tej nie używamy od 2004 roku i tak na szybko nie wiele o niej mogę powiedzieć ale jak ktoś by chciał to się popytam dziadka albo ojca, rok produkcji to chyba 1989. Jak teraz sprawdziłem to u obydwu zmiana opon to na 100% nie są dziurawe ale zniszczone...

Edytowano przez dezmond_

,,Zima, lato but gumowy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

u nas podobnie - bela wypiera małą kostkę a duża kostka wypiera miejscami belę.

Natomiast mała kostka przydaje się przy mniejszych piecach na słomę ;)

Serio - zamiast robić małe bele które mieszczą się w kotle to niektórzy wsadzają kilka kostek słomy na jeden zasyp.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dezmond_    0

U mnie też jeden ma już prasę do dużych kostek to chyba jest Krone 1290 ale dokładnie nie pamiętam.. Widziałem jak nią robił koło mojego pola to aż zazdrościłem tak mu pięknie szło !


,,Zima, lato but gumowy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

Ja mam Sipmę 224/1 na sprzedaż w idealnym stanie,teraz stoi bez użyteczna bo rolki tylko.Na wschód nie sprzedaż polskiej prasy bo nie chcą tam takich nawet za darmo <_<


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

W naszym rejonie również prasy belowe wypierają małe kostki. Ale jeszcze ludzie małymi robią jak mają jakąś niewielką hodowle typu nie wiem... jedną krowe czy pare świnek. Ja zrezygnowałem całkowicie z hodowli i w sumie prasa stoi u mnie nie używana już od 6-7 lat również sipma stan bardzo dobry, z elegancką drabinka opony lux, prasowała bez zarzutu do ostatniego sezonu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

Mówiąc wschód pewnie macie na myśli Ukrainę, bo ja mieszkam na wschodzie Polski i kostka to już przeszłość. Moja prasa Fortschritt już dawno poszła na złom :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

ja zbieram duzo slomy i wole mala kostkie. przy zworzeniu fakt duza przewagie maja bele, ale w stogu kostka juz mniej zamaka, i w oborze wygodniej mi jest z kostka niz bym musial bele rozwijac i rozrzucac.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jazda    14

ja teraz własnie szukam prasy kostki ale tak do 7 tyś to max (Mazowieckie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtracker    10

Bedziesz miał ciezko ja sprzedac a na złom to szkoda


Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi25    0

jakie sa wygodniejsze na codzien, mala kostka, duza kostka, czy bele okragle? male kostki duzo roboty przy zbiorze, duze kostki droga prasa i duzy ciagnik a moze rolka najepsza???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koparka    0

Nasza simpma z224 z 1998r ostatnie kostki zrobiła w lipcu 2007 a sprzedaliśmy ją w lipcu tego roku 5 lat stała w garażu ale też nie spieszyło się nam ze sprzedażą. Była u nas od nowości i z każdym rokiem robiła coraz wiece i zaczynały się drobne awarie w 2005r mieliśmy 80ha to była masakra tle roboty przy tm było do dziś pamiętam (inni mieli klocki lego ja z rodzeństwem mieliśmy mała kostkę) sterty do nieba każdy strych zapełniony i końcu przyszedł czas na prasę belującą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Ja mam 7 ha i kupiłem prasę kostkę. Balot nie mieści mi się do obory a jak mam słomę ze stodoły nosić luzem to wolę pomęczyć się przy zbiorze kostek i siana nie wożę już luzem, bo jak chciałem prasować 0,5ha na raz to nikt nie chciał przyjechać.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Wszystko zależy jaka obora, jak szeroki korytarz to dobra bela bo turem kilka wrzucił i widłami roztrząsł. U mnie nie ma korytarza i bele to zakała bo to tak jakby luzem ze stodoły nosił, dlatego małą kostkę jeszcze długo prasa będzie robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    983

Jeśli ktoś lubi bawić się w małą kostkę i ma ludzi do pomocy to OK, jeśli np. w oborze są wąskie korytarze, a mamy ciągnik z turem, nawet zwyczajną c-330 polecam zmiennokomorówkę, robi się bele np. 80-90 cm, taka mieści się w taczce i można ją wcisnąć w każdy kąt. Dla autora tematu- trzeba mieć nadzieję że są gdzieś ludzie, którzy chcą kupić prasę. Pytać po znajomych, dawać ogłoszenia i klient się znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

Każdy kto szuka zawsze znajdzie coś dla siebie.

Ja też mam akurat prasę kostkującą na sprzedaż.

POZDRAWIAM

Edytowano przez michal1014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj