FajnyMarcus

Jakie radio do garażu?

Polecane posty

FajnyMarcus    1

Chcę sobie kupić jakieś fajne radio, najlepiej żeby miało am,lm, fm i więcej tych długości fal. Powinno mieć mocny sygnał, dość wytrzymałe na kurz i na upadki, no i ma być głośne. Jakie? Cenowo to nie wiem, najtańszy ale jak będzie jakiś lepszy a droższy to się też zastanowię.

 

Macie jakichś pomysł jak komunikować się z traktorzystą? No cb odpada bo przecież nie będę nosił ze sobą, krótkofalówki też bo inni słyszą. Jakiś inny pomysł?

No bo nie zawsze wszystko słychać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieniu    1

Kolego 2 krótkofalówki z zasięgieem 2 km i nikt cię nie słyszy jak masz na osobistą rozmowe przełączone i jak chcesz to przełanczasz na cb pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

...bo inni słyszą. Jakiś inny pomysł?

Krótkofalówki działają w innym zakresie częstotliwości w odróżnieniu od CB, więc bez obaw, że ktoś Cię usłyszy.

 

No cb odpada bo przecież nie będę nosił ze sobą...

No bo nie zawsze wszystko słychać.

Na Twoje wymagania to tylko telefon komórkowy najlepiej się sprawdzi (chyba, że też nie chce Ci się go nosić ze sobą...)

 

Chcę sobie kupić jakieś fajne radio, najlepiej żeby miało am,lm, fm i więcej tych długości fal.

...i będziesz wykorzystywał wspomniane przez Ciebie am i lw (bo lm to nie słyszałem o takim czymś???)

 

Powinno mieć mocny sygnał

Będziesz z niego nadawał czy jak??! Chyba chodzi o odbiór? Wtedy tylko zewnętrzna antena na dachu garażu (kierunkowy dipol lub dookolna jakaś)

 

dość wytrzymałe na kurz i na upadki, no i ma być głośne.

Takie rzeczy tylko w erze (która de facto i tak już zmieniła nazwę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

No chyba wiecie o co chodzi z tą wytrzymałością, jak jest w garażu, wiadomo że na półce siedzi ale kurz, iskry itd. O odbiór mi chodziło, z tą anteną to nie bo nie zawsze będzie w jednym miejscu. A krótkofalówka nie działa tak że jak ktoś gada np. kolega z kolegą to do rozmowy może też się włączyć inny koleś, bez pytania? Bo się nie znam. A możecie mi wytłumaczyć czy właśnie się da gadać przez krótkofalówki żeby tylko 2 osoby mogły ze sobą rozmawiać. Komórka to ok ale szkoda kasy na doładowania. Jakieś polecacie? A z tą częstotliwością to LM racja a wiesz dla czego takie różne? Bo mój ojciec wynalazł jakąś taką stację na AM taką w której cały czas lecą stare kawałki. I najlepsze ja mu wczoraj to radio stłukłem, po prostu siedziało na oknie a kabel był na ziemi i chwyciłem nogą za kabel. No nie było za miło :). Bo tylko to radio w domu odbiera AM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

Kup sobie play, podobno w sieci za darmo :lol:


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Powiem tak: nowe urządzenia odbiorcze, czyt. radia to już nie są tak wytrzymałe jak np. stare polskie sprzęty typu Unitra. W garażu mam już od bodajże 10 lat starego Zodiaka 402 Unitry. Samo radio pracuje bezproblemowo, ale większe problemy sprawiają kolumny od tego radia, bo od wilgoci parcieją zawieszenia głośników i tak raz na 3 lata głośniki wymagają regeneracji albo zakupu nowego. Nowe urządzenia niestety są bardziej delikatne. Może nie tyle na kurzy czy pył, ale na pewno na wstrząsy czy panującą w garażu wilgoć. Daje tu kolejny przykład: kupiłem kiedyś do garażu nowy radiobudzik Sony, abym wiedział jaka jest godzina jak pracuje w garażu. Po 3 latach szlak go trafił- prawdopodobnie od wilgoci. Może zastanów się nad zakupem jakiejś starej wieży. Trudno coś doradzić, bo sam wiesz jakie są warunki w garażach to prędzej czy później każdy sprzęt elektroniczny padnie.

Teraz sprawa komunikacji z owym traktorzystą co wspomniałeś. Powiedz jak ma przebiegać ta komunikacja? Rozumie, że zwykłe CB radio odpada, bo zależy Ci aby nikt Cię nie słuchał. Krótkofalówki, tzn konkretny zestaw jest ustawiony na jedną dla siebie częstotliwość i nikt nie będzie Cię podsłuchiwał, no chyba, że ktoś w okolicy ma skaner nasłuchowy za 1tys zł w co wątpię. Druga sprawa: na jakie odległości chcesz się porozumiewać? Bo im dalej, tym lepszy sprzęt będziesz musiał sobie fundnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84
Trudno coś doradzić, bo sam wiesz jakie są warunki w garażach to prędzej czy później każdy sprzęt elektroniczny padnie.
Słabe sprzęty masz ;)

Ja mam w garażu radio od mojej komunii (w maju 14 lat :D), boombox philipsa. Początkowo stał wewnątrz, ale na podwórzu nie było go słychać to dostał zaszczytne miejsce na ścianie pod wiatą gdzie znajduje się całą dobę i cały rok prawie (chyba że go tymczasowo przeniosę np. do kotłowni). Nie straszne mu wilgoć, mżawki (kiedy woda siada wszędzie), zimą to nawet bywał zasypany śniegiem i działa po dziś dzień :)

Co prawda CD nie odtwarza, ale to zaniemogło jeszcze przed trafieniem do garażu. Poza tym no problem!


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

...albo taki chu... garaż mam ;). Szczerze to prawda bo w tym roku muszę zabrać się za łatanie dziur w papie, bo zaczynają się konkretne przecieki <_<. Wracając do tematu to Zodiak jak pisałem wytrzymuje bez problemu, tylko te kolumny... Niby chodzą na tych sparciałych zawieszeniach, no ale to nie jest już to.

A co by doradzić naszemu koledze. Sam napisałeś o Philipsie. Ja znowu mam coś podobnego, bo jednokasetowego "jamnika" Sony CFS. To już będzie prawie pełnoletni :). Fakt, w garażu nie bywał, ale często towarzyszył przy remontach, budowach, spawaniach czy innych dłuższych pracach na terenie mojego obejścia i jeszcze gra :). Tylko potencjometry trzeszczę strasznie i żaden środek penetrujący im nie pomaga. Druga sprawa to przyciski od zmiany kanałów radia też szwankują bo czasami trzeba kilka razy nadusić aby zmienić stację. Tylko te nasze sprzęty to jeszcze stara dobra szkoła produkowania (już chyba ostatnia heh) :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

No to jakaś wieża to ok to do garażu ale tak przenośnie bo tam się robi to tu i pasuje żeby muza leciała. A z tą odległością do komunikowania się to do 1km ale najczęściej będzie to do 100m nawet jeszcze częściej przy zapinaniu więc do 10m. Zależy od sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

Walkie talkie sobie kup i po problemie.

Na pewno sąsiad specjalnie też sobie kupi żeby podsłuchiwać jak podczepiacie maszyny. No bądźmy realistami ;)

 

A jak chcesz sprzęt PRO, to zainteresuj się radiami np. motoroli jak mają w autobusach mpk, radiowozach, karetkach itp - zasięg duży z antenki 20 cm i jak załączysz szyfrowanie to Cię nikt nie usłyszy.

Z resztą i tak mało kto będzie mógł podsłuchać, bo to pasmo niedostępne dla śmiertelnika [cena] ;)


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zetor1111
      Witam wszystkich . Zastanawiam sie nad kupnem kamery do monitoringu w oborze np. krowy która ma sie cielić w nocy :unsure: Powiedzcie jaka kamere wybrać i jak ja podłączyc. Wystarczy tylko kupić taka kamerę KAMERA KOLOROWA 420 linii,54 diody IR,ZEWNĘTRZNA (848566965) - Aukcje internetowe Allegro ?????????? Mam tylko dylemat jak ja podłączyć czy wystarczy tylko kabel podłączyc do TV i wszystko????? Piszcie jaka kamerę polecacie(cena nie gra roli)i jak ją podłączyć.
    • Przez Husky
      Witam
      czy ktoś z was ma może zamontowany takowy sprzęt, jak to sie spisuje czy warto inwestować w coś takiego np do kombajnu zbożowego?
    • Przez yooo
      Witam poszukuję mobilnej bezprzewodowej kamery z własnym akumulatorem i ekranem . Używana była by do podglądu na tylni zaczep pierwszej przyczepy podczas zczepiania przyczep , na przejazd większymi maszynami z podglądem na tył czy ktoś nie jedzie z tyłu na drodze , w rozsiewaczu czy już nie ma nawozu w którymś z dwóch lejów, w opryskiwaczu z widokiem na rozpylacze za samą beczką . Ważne , aby łatwo można było zamontować i zdemontować . Myslałem nad luda farm machinery cam mobility... Niestety o wiele wyższa cena w pl niż za granicą, a chciałbym zobaczyć jakość nagrywania i obawiam się , że za mały ekran te 5 cali. Macie jakieś opinie o tym produkcie lub o podobnym ? Tu link do tej kamery 
      https://hbt.com.pl/produkt/kamera-do-maszyn-rolniczych-machinecam-mobility/
    • Przez Bartek3060
      Witam, mam problem z kamerą cofania peiying. Wyświetla się smybol ładowania baterii. Co zrobić żeby zaczęło pokazywać obraz ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj