Rafii

Simeringi do elektrozaworów

Polecane posty

Rafii    8

Witam , posiada ktoś może wymiary zimeringów jakie przychodzą na elektrozawory w skrzyni oraz te które służą jako uszczelki pokrywy tej kostki z elektrozaworami.Czy ktoś posiada opis do czego służą poszczególne elektrozawory .Wiecie który elektrozawór jest odpowiedzialny za sterowanie sprzęgłem.

Edytowano przez Rafii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

Witam , posiada ktoś może wymiary zimeringów jakie przychodzą na elektrozawory w skrzyni oraz te które służą jako uszczelki pokrywy tej kostki z elektrozaworami.Czy ktoś posiada opis do czego służą poszczególne elektrozawory .Wiecie który elektrozawór jest odpowiedzialny za sterowanie sprzęgłem.

Jakbyś jeszcze napisał w jakiej maszynie masz ten problem :wacko:


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Przepraszam, że się wymądrzam, ale w Polsce nie pisze się "zimeringi" tylko simeringi, ale to pewnie tylko literówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

pewnie Renia model 1xx.54 ze skrzynia z rewersem ehr. chętnie też sie dowiem co i jak z tym sprzęgłem


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafii    8

Sorry za błąd. Dla sprecyzowania chodzi o o-ringi . Model Reni 120.54 z 1992 roku -skrzynia z rewersem ehr.

Edytowano przez Rafii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszw    0

W katalogu w grene może będą mieli albo w jakimś sklepie internetowym zadzwoń i sie zapytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

a powiedz kolego @rafii, Ty rozebrałeś te elektrozawory, może zapodaj jakieś foto, będzie troche więcej info na forum dla innych użytkowników posiadających takie sprzęgło w swoich ciągnikach


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafii    8

Porozbierałem wszystko żeby powymieniać o-ringi. Jak wszystko będzie grało to opiszę co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

no tak, ale mozesz wstawic foto jak to porozbierane? :)


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafii    8

Wstawiłem do galerii foto jak wyglada kostka złozona i rozebrana na cześci pierwsze . Jutro zrobję jeszcze zdjecie elektrozaworów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

super, a powiedziec mozesz ktory elektrozawor jest od sprzegła bo to on mnie interesuje najbardziej, i czy trzeba kabine unosic by wymontowac tą kostke?


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafii    8

który jest od sprzęgła to jeszcze nie wiem. ale pewnie bedą to te skrajne z od strony sprzęgła. Zeby to wyjąć nie trzeba unosić kabiny. Trzeba odkrecić siedzenie, wyjąć wygłuszenie podłogi i odkreca sie taka bleche. Otwór co prawda jest trochę mały ale wychodzi bez problemu.Dziś będzie uruchomienie to powiem co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

pytam o sprzeglo bo kolega tu z forum, doradził mi abym przeczyscił elektrozawory i wymienił oringi a na pewno bedzie lepiej z działaniem sprzęgła w moim ciągniku, stąd moje dopytywania


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafii    8

Dupsko zbitę Panowie. Wszystko wyczyszczone ,oringi wymienione . A biegi jak nie wchodziły tak nie chca wchodzić . Dodatkowo coś się popierdzieliło że nie wchodzi 3półbieg i nie ma wstecznego. Kontrolkasię zapala a ciągnik jedzie do przodu. Elektrozawoty podłaczone tak jak były , bo wszystkie były opisane. Rece już opadają . Czas wezwać serwis bo wiosna idzie. Czy ktoś już z was miał jakieć doczynienie z serwisem

AGRO-LAND Marek Różniak lub PHZ Kalchem.

To sa serwisy najbliżej mojego miejsca zamieszkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafii    8

w załączniku zamieściłem roboczy rysunek przedstawjający kostke z elektrozaworami. Jakby był ktoś kto wie za co odpowiedzialne są poszczegółne elektrozawory . Zaznaczyłem te które udało mi się ustalić od czego najprawdopodobniej pochodzą . Może ktoś wie która rurka zasila skrzynkę z pompy i która doprowadza olej do sprzegła.

Jakość jest słaba wiec wstawie do galeri.

post-8387-0-86106100-1330983886_thumb.jpg

Edytowano przez Rafii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz3564
      Witam poszukuję drzwi lewych do renault 9034 TX jeśli ktoś posiada proszę o wiadomość.
    • Przez MarcinKa
      Witam
      Może ktoś podpowie czy jest jakis zawór czy jakaś inna przesłona czy jakby tam zwał na przejściu pomiedzy zbiornikami górnym a tym pod kabina??
      Pytam bo lalem paliwo i zapełniłem górny na maksa i nie poszlo w dolny dopiero jak przejechałem na pole to paliwo spadło do dolnego zbiornika...
      Dziwne trochę,przewód łaczacy oba gruby jest powinno samo lecieć nie ma zadnych kraników nie wiem co za przypadłość...
      Ktoś coś??
    • Przez Mati3005
      Witam, Panowie mam pytanie odnośnie ustawienia balansera, tłumika drgań zwał jak zwał, przy remoncie silnika mechanik nie zaznaczył położenia wału względem ustawienia balansera, i teraz podczas pracy są odczuwalne drgania na ciagniku, nie wiem jeszcze jak z sila przy ciężkiej pracy bo na razie tylko pracował z opryskiwaczem ale takich drgań przed remontem nie było wiem ze ma być ustawione dwa skrajne tłoki w GMP i teraz pytanie czy jest gdzieś na kole od wału oznaczenie tego czy czeka mnie metoda prób i błędów ze śrubokrętem we wtrysku?? 🙂 na balanserze jest oznaczenie na kole zębatym, za pomoc dziękuję 
    • Przez Wojtas974
      witam tak jak w tytule, nie mogę wrzucić tych biegów, 3 i 4 wchodzi normalnie, ktoś miał podobny problem?
    • Przez BartekMaruszewski
      Witam. W mojej renówce pojawił się problem z włączającym się napędem, a mianowicie podczas jazdy bez różnicy czy wolno czy szybko, na niskich czy wysokich obrotach zapala się i po jakimś czasie gaśnie (albo nawet miga) kontrolka od ręcznego, co za tym idzie czuć i słychać jak zaczyna ciągnąć przedni napęd. Potrafi włączyć się nawet jadąc po drodze co jest dość uciążliwe. Jeśli ktoś orientuje się w czym może być  problem byłbym wdzięczny za odpowiedź. Renault 103.54 16x16  mechaniczna. Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj