elemer

JD 7600 warty zakupu?

Polecane posty

elemer    20

Poszukuje ciągnika dużego gabarytowo i około 120 - 130km i trafiłem na taki model. Proszę opinie o tej serii7x00. Która skrzynia mniej awaryjna bezstopniowa czy 5 gł. biegów i 4 polówki? Na co zwrócić uwagę podczas jazdy? Czy półbiegi zmieniamy bez sprzegła i czy powinno szarpać? Ogólne rady i opinie na temat tego modelu poproszę ;)


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Mam 7600 na powersift od pół roku podoba mi sie biegi bez sprzęgła jedyny moment użycia sprzęgła to przy zapalaniu i przy zmianie kierunku jazdy(tył/przód).Fajna skrzynia w transporcie jedyny minus tego ciągnika co na dzień dzisiejszy zauważyłem to zbyt duży promień skrętu.A tak narazie jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Duży promień skrętu ale i maszyna duża gabarytowo. Z jakimi maszynami u Ciebie pracuje i jak ze spalaniem??


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

to porównaj sobie skręt w ciągnikach tej mocy innych marek i dopiero napisz że promień skrętu jest duży ...


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na przykład Frotschritt zt 323a :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon55    0

Nie posiadam takiego ciągnika, ale przymierzałem się do jego zakupu, lecz padło na Case CVX 170. Objeździłem wielu handlarzy i opinie o nim są takie,

że ciągniki z tej serii to bardzo dobry wypust John Deera. Co do spalania to trzeba je dobrze wykorzystać, ponieważ John Deer ma to do siebie,

że nie ważne jaki pług mu podczepisz, czy 2 skibowy, czy 5 - on będzie palił mniej więcej tyle samo. Skrzynia biegów Power Shift czyli bezstopniówka jest

odradzana, ponieważ jest awaryjna. Na Allegro widziałem już chyba z 10 Jelonków z tej serii z awaria tej skrzyni, a z Power Qudem (biegi główne i półbiegi)

jeszcze nigdy. Biegi główne w Power Quadzie przerzucasz ze sprzęgłem, a półbiegi bez sprzęgła. Szarpnięcia przy przerzucaniu biegów bez sprzęgła

powinny być prawie nie odczuwalne (czy ciągnik szarpie przy zmianie bez sprzęgła sprawdzamy na twardej nawierzchni). Co do promienia skrętu w ciągniku

tych gabarytów jest on naprawdę mały.

Moim zdanie ciągnik ogólnie warty uwagi. Co będziesz nim ciągał?

Nie myślałeś o modelu z większą mocą z tej serii?? Np. 7700, albo nawet 7800.

Cenowo wiele się nie różnią. Modele 7610, 7710 i 7810 są już droższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

JA też koniecznie chciałem 7710 ale kupiłem Case MX 150 i nie narzekam., zwłaszcza przy paliwie mnie zaskoczył mile. Remont w JD beztopniówki 30 tyś nie twoje. Chyba że używaną skrzynie się kupi. Power Quad dużo tańszy i łatwiejszy do remontu. I tą skrzyni wszyscy polecają. To jest prosta skrzynia. U kolegi w 7700 most się rozsypał, jest on trochę źle zrobiony i zabezpieczenia satelit mogą wypaść, i tak było u niego. Kosztowało go to z 2,5-3 tyś z używanych częściach. W 7710 jest to zmienione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Ja planuję ciągać nim przyczepę do zielonek, 4 obrotową ewentualnie 5 mniejsza ale wszystko około 2m, rozrzutnikiem 10t i agregat upr. siewny. Nie chce innych modeli ponieważ już 130km na moje hektary a przede wszystkim wielkości działek są wystarczające. Właśnie mam na oku dwa ze skrzynią power quad. Ja nie chce innej marki, jeździłem kilkoma jaśkami i podoba mi się w nich praca. Natomiast seria 7710 jest już mocniejsza i ta moc nie była by wykorzystana u mnie..

A czemu kupiliście inne traktory? Zniecheciliscie się poszukiwaniami i stanem tech?


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na pewno PQ to niższe koszty naprawy aniżeli AP czy PS. :) Ciężki Ci będzie znaleźć coś wartego uwagi. ;) Na Twoim miejscy poważnie myślałbym nad 68-6910 i ewentualnie 65-6620. Lepiej dołożyć i kupić traktor który nie jest mocno doświadczony przez życie, aniżeli kupić tanio stary i zużyty. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

dokładnie jeżeli chodzi o ciągnik 130 KM proponuję nowszą serię 6X10 albo 6x20 tylko ze względu na ryzyko mniejszego doświadczenia życiem :P choć seria 00 z marchwi nie jest robiona :)


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja kupiłem Case MX bo trochę czytałem na forum o nim i od handlarzy, że tylko te dwa ciągniki są godne uwagi w tych pieniądzach. Bez obrazy dla innych. Tańszy może z 20 tyś do tego co planowałem. Za to kupiłem agregat kompaktora.Tańsze w częściach. Mniej pali. Ja szukałem powyżej 2000 roku i na starsze nie patrzyłem. 7600 ma silnik mniejszy od 7700. jak kupowałem opryskiwacz to handlarz miał takiego z małym przebiegiem i sobie chwalił i mówił że go nie sprzeda. Ciągał min pług KV 5 skib Vario LB. Też takiego kupiłem. Trochę się zdziwiłem, ale mówił że daje rady, bo może go rozstawić na 2,7m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

nikt nie kwestionuje tego ktory ciagnik wybrałeś, ja wiem tylko jedno i to nie jest do Ciebie - dobry handlarz łysemu grzebień wciśnie a motto każdego z nich jest takie : KAŻDY HANDLARZ KUPUJE SPRZĘT TYLKO DLA SIEBIE ... NO CHYBA ŻE ZNAJDZIE SIĘ KUPIEC. A życei potwierdza tylko tę regułę


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

@tomek skad wiesz ze JD pali wiecej od Case?Miales na testach czy handlarz ci sprzedal ta bajeczke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Kolega ma JD 6800 i porównywaliśmy ja w konkretnych robotach. Drugi znajomy ma Deutza agrostara 170 i JD 6910 i też mówi że JD więcej pali od Deutza, a jest 35 km słabszy. Ja ciągnika nie kupowałem na to żeby mniej palił, bo nie liczyłem na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Dla mnie te gadki o spalaniu JD to mity.. Nie jest to dla mnie najważniejsze. Liczy się to aby maszyna była duża gabarytowo i miała waleczny silnik z lekkim zapasem mocy. Jakoś nie liczę że znajdę z przebiegiem poniżej 10k ale będe wytrwale szykał z PQ w dobrym stanie. Seria 6x20 jest spoko ale za te pieniądza można kupić już 700tke vario. A ja szukam czegoś do max 100tysi brutto, najdroższy na allegro jest za 88 bodajże więc może coś sie znajdzie.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon55    0

Moim zdaniem ciągnikami dla Ciebie i spełniającymi twoje wymagania byłyby 3 Johne:

- 7610

- 7700

lub - 6910

Ten ostatni z tej trójki byłby najlepszą opcją dla Ciebie.Oczywiście ze skrzynią PQ i

rewersem przy kierownicy. Jeśli chcesz mieć większy komfort patrz się na skrzynie ze

zmianą biegów w jednej gałce.

 

Co do spalania w pełni się z tobą zgadzam.

Tutaj masz jeszcze stronkę, gdzie sprawdzisz sobie ich dane techniczne:

http://www.konedata.net/index.htm

Edytowano przez szymon55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

7610 jest prawie nie osiągalny, jeszcze nie widziałem go ani na allegro ani u handlarzy... Natomiast 7700 uważam że jest dla mnie za duży. Ziemie mam lekkie i już 100km daje radę ciągnąc 4 obrotową więc 130km w przypadku 7610 spokojnie starczy. A konedata już dawno obcykana, ponieważ handlarzy sami nie wiedzą dobrze ile koni ma traktor, który sprzedają ;)

Panowie a taka sprawa czy można wziąć serwisantów z JD żeby sprawdzili traktor, podłączenie pod kompa itp... Czy to coś da i czy warto za to zapłacić?

Edytowano przez elemer

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Można tylko jedno podłączenie kosztuje 200zł. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon55    0

I jeszcze do tego koszty dojazdu.

Ale jak masz blisko takich gości to to dobry pomysł.

Zależy jeszcze czy kupujesz od rolnika czy handlarza, bo

z niektórymi handlarzami to ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RelMy
      Chciałem wymienić termostat ponieważ wydawało mi się, że ciągnik nie trzyma optymalnej temperatury podczas pracy i dodatkowo nie działa ogrzewanie. Po odkręceniu pokrywy był tylko jeden a są dwa miejsca na 2 termostaty. Widziałem rysunki i z dwoma i z jednym termostatem i pytanie brzmi czy założyć dwa czy zostawić jeden?
    • Przez Latashi
      Cześć, proszę o opinię o traktorach marki John Deere z serii 3050, 3140. Wady zalety, spalanie, dostępność i koszt części. Czy wgl warto pchać się w te modele. Zastąpił by Zetora serii 10045. Byłby jako traktor główny do pługa, glebosza, agregatu uprawowo-siewnego i pracy z turem.
    • Przez MarcinRajca
      Witam. Mam problem z pompą główna w John.D 3130 max ciśnienie to 150-160 bar i po kilku minutach czasu spaduje do 120-110 bar i wtedy wskazówka manometru dostaje silnych drgań jakby ciśnienie pulsowalo.  Po rozebraniu pompy zaworki od strony wejścia oleju wyglądają dobrze tloczki tez są w dobrym stanie bez rys.  Jedynie zaworki po stronie wyjścia oleju mają wyklepane gniazda od tulejek.  Ale te płytki na zaworach można odwrócić. 
      W pokrywie pompy w środkowej części gdzie częściowo wchodzi łożysko są dwa otwory duży i mały oba prowadzą do zaworów duży otwór do dużego tloczka z gruba sprężyna. I jest tam jakby miejsce na iglice ale jej tam nie ma.  I pytanie czy powinna tam ona być? 
      Drugi mały otwór prowadzi ma małego zaworka z iglica ale ten otworek był zakorkowany grubymi kawałkami metalu i opilkow tak ze tam nie było wcale przejścia i sam zaworek był zacięty. 
      Wie ktoś od czego jest ten mały zaworek?  
      To jest ten największy model pompy występujący z przednim napędem na hydrostacie.  
      Orientuje się ktoś czy można ta pompę zastąpić pompa zebata i takich samych parametrach 
      Taka sama pojemność i. Wydajność 
      To znaczy oryginalna pompa i zębata jaka znalazłem mają po 50ccm 
      I obie po 75L/min 
      Regeneracja oryginalnej 2500zł 
       ruska nowa pompa około 300 zł wiec jest to duża różnica. 
      Proszę o pomoc, 
      Pozdrawiam 
       
    • Przez bem
      Czy ktoś może mi powiedzieć jak te maszyny się spisują?
    • Przez patrykb2736
      Witam mam problem z John Deere.Wciskajac gaz ciągnik nie wchodzi na obroty, wymieniłem potencjometr i bez zmian.Do tego sam czasami wchodzi na wyższe obroty.Mial ktoś podobny problem to proszę o odpowiedzi bo już ponad tydzień stoi.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj