beyoncefun1

Pasze i preparaty mleko zastępcze firmy SANO

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kamin60    1

Ja takich mieszanek nie posiadam karmie bydło de hausem ale do sąsiada znacznie większego gospodarza przywożą tirami sano i ma chyba 3 miejsce w podlaskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marb80    8

Ja stosuje milsan z Sano i jak dotąd nie miałem lepszego mleka a co do innych tańszych to różnie bywa, odnośnie de-heusa to miałem kiedyś worek i jakoś nie przekonał mnie żeby kupować dalej. Mogę jeszcze wtrącić ze pracuje w agencji obsługującej rolnictwo i wiem, że niektórzy tak zachwalają produkty określonej firmy a mają padnięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

z sano odpajałem kiedyś kako 15 coś takiego ale teraz znalazłem lepsze mleko początkowo yosera a obecnie najlepsze z któych stosowałem do mleko SPRAYFO (zielone i pomarańczowe opakowania). Jeżeli chodzi o premiksy witaminowe są bardzo dobre szczególnie te startowe do CJ. Ja jednak używam od dluższego czasu Schaumann u krów a u cieląt z tej paszy biorę koncentraty oraz dla kur. Polecam


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonzoo1224    0

ja cielaki odpajam preparatem milsan, nie znam lepszego. wcale nie wychodzi drożej od innych, bo w worku jest 25kg, a inne firmy mają "tańsze" mleka,ale za to jest ich 20kg.co nie wszyscy zauważają,bo pierwsza w oczy rzuca się cena ;) krowom daję również paszę z Sano, Lactoma Complete z drożdżami i powiem wam,że efekty są naprawdę widoczne. po porodzie przez pewien czas daję krowom DextroFat(to jest dodatek z ogromną dawką energii) i MultiSan Nektar(energia+cukry). możecie mnie wysmiać, ale miałem pasze z Wipaszu(totalna lipa) i z De Heus (o niebo lepsze od Wipaszu), ale te z Sano nie mają sobie równych. są droższe, ale widzę efekty i w zbiorniku i na krowach. możesz spróbować przez miesiąc przecież, z torbami nie pójdziesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

kolego ja przerabiałem z tych lepszych sano, yosera i schaumann jeśli chodzi o premiksy i koncentraty i akurat na chwilę obecną uważam że schaumann jest lepszy od sano (nie mówię że ta firma jest zła wręcz przeciwnie) natomiast mleko sprayfo jest zdecydowanie lepsze od sano :) i np. premiks dla krów z schaumanna ma 30 kg a nie jak 25 u konkurencji :) o innych firmach się nie wypowiadam mogę tylko powiedzieć że stosowałem kilka miesięcy MIKROP ale to jest taka porażka że aż szkoda mówić. Cena idzie w parze z jakością a na tym się nie zaoszczedzi jeśli chce się sukcesów w hodowli.

Edytowano przez atomik

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonzoo1224    0

mnie jak narazie nikt od Sano nie odwiedzie. póki co dla mnie jest bezkonkurencyjny. jednak każdy ma inne stado, inne potrzeby i inne przekonania. mój sąsiad jest zakochany w Wipaszu, a dla mnie to kompletna lipa,skład mają beznadziejny ( otręby to ja sobie sam z wodą pomieszam), a i efekty znikome (chyba, że chodzi o bezpłodność i brak rui, bo przy ich paszach po roku mi się krowy zacialać nie chciały).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

ja stosuję Milsan i Sanbull z Sano i jestem bardzo zadowolony z ich wyrobów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal71096    5

z sano odpajałem kiedyś kako 15 coś takiego ale teraz znalazłem lepsze mleko początkowo yosera a obecnie najlepsze z któych stosowałem do mleko SPRAYFO (zielone i pomarańczowe opakowania). Jeżeli chodzi o premiksy witaminowe są bardzo dobre szczególnie te startowe do CJ. Ja jednak używam od dluższego czasu Schaumann u krów a u cieląt z tej paszy biorę koncentraty oraz dla kur. Polecam

 

Firma SPRAYFO jest najlepszą firmą jaka produkuje mleko. W preparat mleko zastępczy powinien zawierac jak najmniej włókna surowego :D .

Edytowano przez michal71096

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio257    8

Ja miesiąc temu zamieniłem De Heusa na Sano i nie mogę złego słowa powiedzieć. Chociaż jak dotąd dodatki witaminowo mineralne używam z De Heusa, ale planuję zmianę za Schaumanna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzencia    6

też stosuję produkty sano, mleko milsan nie do podrobienia, miałam nutreny, podobne, ale do sano się nie umywa. protamilk complete daję cały rok, próbowałam zamienić na nutrenę 38%, ale spadek mleka niesamowity. i krowy jakoś "poszarzały" a w sezonie pastwiskowym daję multisan nektar. wg mnie trzeba samemu porównywać i dojść do własnego zdania. przedstawiciele chwalą bo za to im płacą..

a tak na marginesie, mieliśmy kiedyś świetnego przedstawiciela z sano, gość z powołania, nie bał się krów etc, doradzał, pomagał i był ze sano.. teraz pan przeszedł do ekoplonu i co, sano krytykuje a ekoplon cudowny..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

Ja miesiąc temu zamieniłem De Heusa na Sano i nie mogę złego słowa powiedzieć. Chociaż jak dotąd dodatki witaminowo mineralne używam z De Heusa, ale planuję zmianę za Schaumanna.

 

czemu zrezygnowales z De Heusa?

Ja stosuje teraz mleko tej frmy, Ekono milk i West milk, Zapach bardzo ladny, rozpuszcza sie bardzo dobrze, mleko lepsze niz Nutrena ktora mialem wczesniej, chodz zawiera troche mniej bialka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio257    8
Napisano (edytowany)

Zamieniłem De Heusa na Sano z tego powodu, że punkt sprzedaży z którego brałem pasze nie chciał mi brać tych pasz które chciałem no i doradca żywieniowy jechał mi tyle czasu badać pasze, że do dziś nie dojechał. Ich strata. Ja z Protamilku HP jestem zadowolony, mleko także wzroslo, i po krowach też widzę że im pasuje ta pasza. A poza tym z tego co wyliczyłem to zboże i pasze z Sano wychodzą mi trochę taniej a mleka jest więcej. W moim małym stadzie mam same pierwiastki i na paszy pełnoporcjowej 20%białka plus koncentrat z De Heusa i Rukory nie mogłem wyjść powyżej 19litrów na sztukę na dzień. A teraz na Protamilku HP, Bestermine Karoten oraz dodatku drożdży plus mieszanka zbożowa (owies z 10%dodatkiem pszenicy) mam ponad 21,5 litra na sztukę na dzień. Czyli cyferki mówią same za siebie :)

Ale przy preparatach mlekozastępczych i dodatkach mineralno witaminowych zostanę chyba De Heusa

Edytowano przez Krzynio257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio257    8

To zależy od wydajności, ale od 1kg do 2kg na sztukę.Krowa która dostaje 2kg Protamilku i 4kg śruty daje mi dziennie od 25 do 27litrów, będzie więcej jak podkręcę energię w dawce, bo mam mały niedobór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

J ara kupiłem SANO takie pomarańczowe pójło niby po siarze, niech reka Boska broni, jak zmieniłem na DE HEUSE rosną jak na mleku polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hereford    18

Ja Sano milsan podaje pięknie sie rozpuszcza , cielaki bez biegunek a jak już to antylaksan i poproblemie . A no i na zawołanie towar pod ręka a pięć zł w ta czy wtamtą??? Po co zmieniać jak dobre i sprawdzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

ostatnio mialem ekoplon extra i cielaki po nim biegunkowaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baranek    3

Ja daję cielętom białe mleko z sano i dolewam do niego parzone siemię lniane, jest ok. Cielęta nie mają biegunek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ludwik1983    4

ja stosuje z josery fe-trank moim zdaniem najlepsze i wreście brak biegunek kiedyś kupowałem z polmassu ale po nim miały biegunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iro123    0

Ja stosuje sano milsan kiedyś kako moim zdaniem najlepsze, moge polecić jeszcze josere fe trank czasami terz stosuje odpajam swoje cielęt i zakupione od okolicznych rolników nieraz na początek dodaje elektrolity do mleka i zawsze cielęta mają czystą wode praktycznie nigdy niemają biegunki, oczywiście po zmianie może u niekturych sztuk, mój rekord to opas w 12 miesięcy (bez tygodnia) 530 kg Lm 50% hf 50% sprzedaje po około 20 miechach w wadze od 750 do 900 kg z sano dla opasów stosuje sanbull równierz polecam odnośnie preparatów i koncentratów stosowałem różne kiedyś ale na sano nigdy się nie zawiodłem o upadkach cieląt nie słysze przy tych produktach, ale tu wchodzi dodatkowo profilaktyka co wolno a czego nie wolno podawać dla danej grupy wiekowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez davy
      Witam po wielu przeczytanych postach na agrofoto czytam ze masło jest maślane a krowy to sie tak żywi a cielaki to tak. Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi swoje bydło. Nie jestem z wykształcenia żadnym żywieniowcem(a i jak życie pokazuje czasami inżynierowie żywienia wiedza mniej niż ja ) a z rolnictwem mam jedynie odczynienia w domu czyli pomoc dla ojca w prowadzeniu gospodarstwa.
       
      Kreci mnie żywienie bydła i uzyskanie jak najlepszych wyników. Dlatego chce sie podzielić swoja wiedza jaka uzyskałem podczas żywienia zwierząt.
       
      1. Krowy mleczne: stosujemy u siebie kiszonke z traw oraz kukurydzy(moim zdaniem kiszonka z kuku nadaje sie do ...) dlatego tez przeanalizowalem wiele badań i wychodzi na to ze Nutri Honey MIESZANIEC SORGO Z TRAWĄ SUDAŃSKĄ maja taka sama zawartość energii jak kuku a większa zawartość białka(w fazie wegetywnej) młóto browarniane 10kg(wzrost mleka ok 2l dziennie)pasze z dossche Krowa 15 ok 4kg(4x0,5kg dzinnie), lecz od jutra zmiana na wysoko energetyczną Lactomax(zbyt duża ilość białka wychodząca z mocznika u krów) tez dossche(moim zdaniem najtańsze pasze) wysłodki buraczane melasowane suche z glinojecka ok 2Kg witaminy z Josery lacto plus keragen czy jakos tak .
       
      Nigdy wiecej krowom nie podam OTRĘBÓW, ZIEMNIAKÓW, a dlaczego? moim zdaniem strata pieniędzy ;/
       
      Mam nadzieje ze na przyszly rok zawita system TMR
       
      2. Cielaczki: siara w ciągu 2 godzin od wycielenia i od początku Włókno surowe VITACEL(rozwój żwacza ogólny) do pojła do końca odpajania, pierwsze 2tyg mleko matki okres zmiany mleka u mnie trwa tydzień od 3 tyg daje rożnie Josere, Shills, Polmass oraz dostęp do świeżej wody oraz siana i od 2 tyg dostają śrutę z ziarnem kukurydzy oraz płatkami owsianymi(rozwój żwacza "miesniwki") do 3misiaca potem nie trawią ziarna, po 2 miesiącach przestaje odpajać mlekiem ponieważ to jest po pierwsze nie ekonomiczne a po drugie żwacz im sie nie rozwija tak jak trzeba jak jada tylko na mleku. Potem do 11 miesiąca dostają śrutę kiszonek z kuku młóto i kiszonek z trawy oraz siano od czasy do czasu. Odchów cieląt jest najważniejszy i bardzo drogi ok 2,5tys zł i czasami doprowadzaja rolnika do szału hehe ale myślę ze sie opłaca
       
      Wszystkie krowy zapładniane sa sztucznie te co zostawiamy dla siebie cieliczki sa kryte HF a krowy słabsze są kryte mięsnymi w celu szybszej sprzedaży. Nie opisałęm jesazcze jak przebywa okres zasuszenia ale to może sie rozwinie temat to wspomnimy o tym.
       
      Moim zdaniem"Produkcja mleka to czysta działalność gospodarcza a krowy są to pracownice o które trzeba dbać żeby były produktywne" uważam to za czyste odzwierciedlanie pracy człowieka tylko tu pracują zwierzęta.
    • Przez Marcinbrz1985
      Cześć. Mam pewnie głupie pytanie. Mamy jedną "dżersejkę". To nasza pierwsza krowa, więc doświadczenie mamy niewielkie, jedyne to, co kiedyś pomagaliśmy rodzicom. Jest to jałówka, obecnie zacielona 6 miesiąc. Pytanie jest takie, ile jej dawać jeść, bo tu z małżonką mamy mały spór Póki co karmimy ją 3 razy dziennie. Rano i wieczór dostaje po około 5 kg siana, w południe ponad pół wiaderka mieszanki (śruta z owsa, krojone buraki pastewne, marchew, do tego kreda, agrosoda i witaminy). Nie za mało to dla takiej sztuki? Mi się wydaje nieco za chuda, chociaż weterynarz twierdzi, że jest ok. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
    • Przez Aniaanka23
      Cześć wszystkim
      mam pytanie bo już nie wiem co robić z moimi krowami 
      krowy jedzą tmr, a od pewnego czasu prawie wszystkie w oborze urwaly mleko, jedna po wycieleniu to samo, doje ją 1 dziennie. 
      Nie wiem już co robić.. jest maskara 
    • Przez dex
      po czym opasy najszybciej przybierają na wadze?
    • Przez qazi
      Witam wszystkich. Jakie będą najlepsze rośliny na poplon przeznaczony na paszę dla bydła, głównie na kiszonki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj