wajdek85

Lina stalowa

Polecane posty

wajdek85    5

Witam, zamierzam nabyć liny stalowe do mojego gospodarstwa, i nie wiem jakiej średnicy. Ciągnik 85 KM (NH 5040)

Do wyboru mam 8mm 16mm i 20mm, zastanawiam się też nad długością. Z tego co sprawdziłem w necie to 16mm powinna wystarczyć bo ma wytrzymałość 14 ton, więc utopiony ciągnik powinna dać rade wyciągnąć.

Jakich lin wy używacie?

Edytowano przez wajdek85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juljanking    0

Śrenica 10mm długość 40 metrów do ściągania drzew, druga 20mm średnicy, długość 5 metrów do wyciągania innych ciągników i maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

22mm dł 4 m do wyciagania, dodatkowo 30mm też 4m z hakiem. Jest też 16 z uchem i hakiem. Wszystkie zakute z atestem, żadne skręcane. Poluje na kinetyczną, zwykłą sznurkową ale taką 40 ton do ładowarki bo niema gdzie wrzucić stalowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam 18tke 10m różne rzeczy na niej ciągałem ciągniki ciężarówki a ostatnio duży widlak cholernie się zatopił na gżązkim terenie nie bylo problemu , nie miałem gdzie ją zakuć wiec skręciłem ja na 3 zaciski z kazdej strony i trzyma jak cholera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz321    1

w maju wujek który robi przy rozbiórkach fabryk hal itp. przywiózł nam line chyba 30mm i 30 metrów długą... :blink: idealnie z nią trafił, na te żniwa jak znalazł... ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam hakówke 20mm średnicy ok5m długości i w tym roku wyprostował się hak. może ktoś zna jakiś sposób żeby to naprawić. myślałem żeby jechać do kowali i żeby go podgiął. ponieważ w okolicy nie zakuwają nigdzie. a może ktoś zna jakąś firmę która zakuwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wajdek85    5

Z tego co piszecie to widzę że powinienem interesować sie 20mm jeżeli chodzi o wyciąganie ciągnika a cieńsza ewentualnie do wyrywania drzew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Uważam że 16 mm do gospodarstwa jest wystarczające, ja mam 12 mm i nie było przypadku aby się zerwała długości różne 3 m, 8m, 12m, 15m - 3 dłuższe zakute a krótka na zaciski i założony przewód aby była milsza dla ręki bez rękawicy. Ciągnik 96 kM.

 

Zależy jeszcze do czego ale zawsze trzeba pamiętać że sami będziemy transportować to linę zanim będziemy coś na niej ciągnąć.

 

Niezbędny asortyment: http://www.kr-poland.pl/?

 

Korzystam jak potrzeba z ich usług, strona "mizerna" ale pracę wykonują solidnie i w atrakcyjnych cenach : http://lino-zbyt.republika.pl/index.htm

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gibon884    0

Bardzo szeroki asortyment takich lin stalowych i nie tylko z resztą ma sklep ehak24 PL i nie znajdziesz w sumie taniej nigdzie, bo tutaj sprzęt jest nie tylko wysokiej jakości i w dodatku ceny są znośne. Masz tam na przykład liny stalowe ogólnego przeznaczenia które wykonane są zgodnie z normą PN-EN 12385-4 PN-69/M-80208. To znaczy tylko tyle, że cały sprzęt w tym sklepie jest mocny i wytrzymały i naprawdę rzadko się psuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

I znowu reklama.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0

do wyciągania zatopionych ciągników i innych maszyn polecam linę kinetyczną super sprawa mam 10 metrów . ciągnik ma o 50 % mocy więcej można ciągnąć z rozpędu i nić nie szarpie tak jak na linie stalowej czy łańcuchu . a w moim posiadaniu mam 200m liny stalowej 14 , 11m łańcuch 10 atestowany dokładnie nie pamiętam ale ponad 10t na zerwanie i lina kinetyczna 32 o uciągu 22ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Witam. 

Ostatnio jak byłem w lesie, to przy wyjeździe udało mi się utopić C360-3P + D35. Pomógł sąsiad z C-330. 

 

Mam C-330 i stwierdziliśmy, że będziemy teraz jeździć na dwa do lasu. Jaką linę polecacie do wyciągania utopionego zestawu? Myślałem nad liną stalową 14mm, 6m. 12 ton na zrywanie.

 

Znacie może jakieś tanie sklepy internetowe, gdzie można kupić linę, czy haki do łączenia lin? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Spokojnie 12 stalowa wystarczy, oraz 4 zaciski linowe.

 

Jeżeli masz w okolicy jakiś sklep z linami to kupisz najtaniej bo minimalną różnicę zje koszt wysyłki, Ja co 3-4 lata potrzebuję ok. 200 mb liny 12 i kupuje w sklepie stacjonarnym bo wysyłka takiej ilości nie jest tania.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj