Moryc

Podrobione środki ochrony roślin

Polecane posty

Moryc    0

Witam chciałem zaczerpnąć waszej opinii, często zdarza wam się zaobserwować u siebie w gospodarstwie, że dany środek "X" działa bardzo słabo lub czasami wcale? Ja swego czasu zauważałem słabe działanie środków przeciwko mszycy. Ostatnio w mediach było głośno o tym, że co 10 środek w Polsce jest podrobiony. Mam pytanie, jaka niezależna instytucja może przebadać dany środek pod względem zawartości substancji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Ja kilka razy spotkałem się z tym, nawet kiedyś przy kupnie zwróciłem uwagę sprzedawcy że ciecz w butelce (betanal elite) jest jaśniejszy i rzadszy niż ten co miałem w domu, a on że nowa partia itd. środek oczywiście nie zadziałał, wpakowałem się w koszty bo trzeba było kupić nowe środki w innym sklepie, i podwoić dawki bo chwasty były duże, gość w sklepie dostał solidną zjebkę przy klientach, i powiedział że to nie jego wina, on nie wie co kupuje w hurtowni, tylko ciekawe czemu ma tańsze środki i ma zawsze te trudno dostępne pod ladą. Spotykałem też actarę podrobioną nie działała w ogóle.Jeszcze z 10 lat temu ojciec w innym źródle kupił środek na buraki i spalił całe pole, później po porównaniu opakowań okazało się że są nieco inne.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    30

ja w poprzednim roku pokusiłem się o tańszy glifosat przy dawce 6 l na 250l/ H2O perzu nie zwalczyło :( ale mam nauczkę szkoda tylko że kupiłem tego 60 l :( jeszcze mi bańka została może będe mieszał ze glyfosatem z mojej pewnej hurtowni ŚOR :rolleyes: a może to nie podziałało przez tą suszę bo po oprysku już nie padało z miesiąć :( Część rozłogów zrobiła się czarna ale połowe nie wzieło , to było ściernisko perz wysokości 20 cm ;) co Wy na to ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Należy patrzeć przede wszystkim na zabezpieczenia, wygląd nalepek, znaki na opakowaniach a także cenę. Fajną sprawę ma DuPoint ze swoimi hologramami. Na stronach kilku producentów jest odnośnik za pomocą, którego można potwierdzić oryginalność produkty. Wpisuje się tam specjalny kod a system weryfikuje czy dany środek jest ok czy też jest podrobiony.

 

Raz po raz kupuje przez internet i mam obawy co do rzetelności sprzedawców.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Wniosek? Kupować u sprawdzonych dostawców, takich którym będzie zależało na tym, aby współpracować z nami przez kolejne lata. Większe hurtownie raczej podrobionych środków nie mają, bo biorą bezpośrednio od producenta ( no chyba że producent oszuka :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19554

w tym roku tj.2011 miałem również problem ze środkiem betanal elite(w ogóle nie zadziałał-w zeszłym roku efekt był zadawalający) zgłosiłem to oczywiście sprzedawcy i.......zero odzewu-"to nie moja wina" usłyszałem..."to wina producenta".... już nigdy nie zastosuję tego środka..

a spotkaliście się kiedyś z takim czymś że sprzedawca z pod lady oferuje Wam środek, któremu skończyła się autoryzacja i nie powinien być sprzedawany???

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

spotkałem się z takim czymś ale środek zadziałał na chwasty w 100% procentach,a wynikało to z braku rejestracji środka na ta oprawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

kolega się zaopatruje w takie środki-są to środki oryginalne lecz z:albo z brakiem rejestracji,lub z nieaktualnym terminem-ale zawsze 100% oryginalne.

 

ja jeszcze nigdy się nie spotkałem z podróbkami-tam gdzie kupuję sprzedawca nie kusi się na środki z niepewnych źródeł,chce długo prosperować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Witam chciałem zaczerpnąć waszej opinii, często zdarza wam się zaobserwować u siebie w gospodarstwie, że dany środek "X" działa bardzo słabo lub czasami wcale? Ja swego czasu zauważałem słabe działanie środków przeciwko mszycy. Ostatnio w mediach było głośno o tym, że co 10 środek w Polsce jest podrobiony. Mam pytanie, jaka niezależna instytucja może przebadać dany środek pod względem zawartości substancji?

A jaki środek stosowałeś bo też miałem w tym roku problem z mszycą w pekinie i w sumie nie wiem dlaczego


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

w tym roku tj.2011 miałem również problem ze środkiem betanal elite(w ogóle nie zadziałał-w zeszłym roku efekt był zadawalający) zgłosiłem to oczywiście sprzedawcy i.......zero odzewu-"to nie moja wina" usłyszałem..."to wina producenta".... już nigdy nie zastosuję tego środka..

a spotkaliście się kiedyś z takim czymś że sprzedawca z pod lady oferuje Wam środek, któremu skończyła się autoryzacja i nie powinien być sprzedawany???

pisemnie do sprzedawcy oraz dystrybutora to samo pismo z opisem co pryskałeś/zaprawiałeś, kiedy jakie warunki atm., jakie dysze ile cieczy na ha (lub kilogram zaprawionego zboża) oraz efekt ze nie wzięło, oczywiście kopia dowodu zakupu oraz numer partii środka. Posłałbym kopie jeszcze do PIORINu

Poleconym za poświadczeniem odbioru - czekasz na odpowiedz 30 dni a później smarujesz po forach internetowych i gadasz po sąsiadach że sprzedawca to kanciarz bo sprzedał Ci specyfik który nie zadziałał. To samo robisz z opisem preparatu.

Do PIORINu piszesz że kupiłeś specyfik i istnieje prawdopodobieństwo że skoro nie zadziałałał to może być podrobiony, w zależności czy coś odpiszą to jeszcze skarbówka lub policja za handel podrobionym towarem.

Wyjaśnij że tak może się potoczyć cała sprawa sprzedawcy, potem napisz pismo do niego i dystrybutora środka oraz PIORIN (to samo pismo a na dole "do wiadomości" i wymieniasz).

Ciekaw jestem który szybciej oddzwoni że chce polubownie załatwić sprawę.

U nas raz się to zdarzyło - sprzedawca załatwił od razu drugi specyfik który wział chwasty których poprzedni (zresztą niedawno wprowadzony) nie zniszczył.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

I jeszcze należałoby dołączyć atest czy badanie opryskiwacza i jeśli masz to kursy związane z obsługą takiego sprzęty.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19554

Środki zawsze(jak dotąd) kupowałem u jednego sprzedawcy i środek, który kupiłem na chwasty w burakach(betanal elite) również u tego samego sprzedawcy został zakupiony....no ale cóż naciąłem się-trudno mleko się rozlało i tak już w tej chwili nic z tym nie zrobię ;[ Ale bardziej mnie zdenerwowało jesienią-kupiłem środek na miotłę zbożową(MACZUGA 75 WG)był to piątek ,po przyjeździe do domu zacząłem szukać w necie dokładniejszych informacji o nim(na etykiecie zbyt wiele nie było napisane) i znajduje informację,że środek niema już autoryzacji.... w poniedziałek z samego rana pojechałem do sprzedawcy i poprosiłem o wymianę środka na inny bądź zwrot pieniędzy....kierownik nawet nie chciał nawet słyszeć o zwrocie pieniędzy i z wielkim bólem wymienił mi na inny środek..... dodam jeszcze tylko,że światkiem naszej dość burzliwej rozmowy był pracownik PRIORIN'u(znam go bo przyjeżdżał do nas na kontrolę opryskiwacza itd.-sklep miał od nich jakąś kontrolę) i nawet nie zareagował-chociaż jestem pewien,że wszystko dobrze słyszał....dlaczego??? To już tylko pozostaje tylko jego i jak myślę sprzedawcy słodką tajemnicą.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19554

tak kolego dobry i tani dlatego go kupiłem.....ale nie o to chodzi pewnie bym nią popryskał a co wówczas z rejestrem zabiegów???? co wpiszę? jak się wytłumaczę jakby w razie co zaleciało by do jakiegoś sąsiada na rzepak????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

Tylko jak piszecie reklamacje to podaje ze pryskaliscie tylko i wylacznie tym srodkiem co go reklamujecie i wtedy piszecie dawke taka jaka pisze na etykiecie.

 

Reklamacja to normalna procedura i jak macie madrego sprzedawce to wam poda jej wzor i pokieruje ta sprawa.

 

Dlatego trzeba uwazac jak odwiedza nas czlowiek X i chce nam sprzedac okazyjnie srodek zablombowany wyglada jak orginal tylko ze o polowe tanszy.A puzniej moze sie okazac ze byl nic niewart

 

Ja kiedys spotkalem sie tez z tym ze basfoliar byl nalany do polowy a jeden byl nawet pusty ale oba byly zaplombowane i mi wyminili od reki

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

szczerze to nigdy nie sprawdzam czy środek ma autoryzacje w rejestr wpisuje to czym pryskałem. Środki biorę z pewnego źródła, mam na nie faktury i nigdy nie trafiłem na podróbki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

@damian radzę tobie jednak sprawdzać na jakie rośliny środek ma rejstrację i dodatkowo pisać dawki jak na opakowaniu. W razie kontroli z CC PIORIN wlepi Ci mandat i dodatkowo odnotuje uchybienia w protokole a to może odbić się na wysokości dopłat bezpośrednich.


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr034    0

:lol:

witam kolegów

 

Sprawa podróbek stara jak świat

sprzedawca nie koniecznie rozpozna podróbkę od nie

 

Środki owadobójcze ze względu na na zmianę ustawy o SOR i zmianie kwalifikacji grup toksyczności Lubia być mniej skuteczne

Ale reklamacja pisemna jak najbardziej znam przypadek jak BASF tz przedstawiciel po mało skutecznym środku na kk zaproponował bez ogladania kk

SOR w tej samej cenie na pszenice

Już nic nie możecie stracić jak nie za działał prawidłowo

a nie przejmować sie tłumaczeniem przedstawiciela od środków ze na pewno zrobiliście nie dozwolona mieszaninie

Ale atest na opryskiwacz rejestr zabiegów musicie miec

pzdr i zycze byście nie trafili na zle działający środek

 

ps a najczęściej środek działa źle przez nie prawidłowe przechowywanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kingway
      Witam , mam problem z chwastami w życie ozimym . Wydaje mi się , że to tomka oścista lub wiechlina roczna a znowu sporo osób twierdzi , że to moze być miotła . Miałem chęć prysnąć to Axial Komplett Pak , nawet doradcy mi to doradzali a z tego co tak czytam to samym Axialem żyto można ale już z tym dodatkiem Winnetou (Axial Komplett Pak ) to można pszenice ozimą i pszenżyto a o życie czy można nic nie pisze  Czy  może ktoś stosował Axial Komplett Pak w życie ozimym na wiosnę ? Bo no samym Axialem mi się trochę nie uśmiecha bo są i niestety inne chwasty .....  Może polecicie coś innego ?

    • Przez kingway
      Witam , jaki polecicie oprysk na tomkę ościstą w oziminach na wiosnę ??? Od czego to zależy , że ona znajduje się polu ? Zmianowanie książkowe a ona nadal jest  
    • Przez kingway
      Witam , jaki oprysk wybrać na oziminy na wiosnę ? Mam na myśli Rexade , Axial ? Oprócz tego mam do pryskania jare i teraz tak się zastanawiam czy nie  opryskać ich nowym chwastoxem trio zamiast jak dotychczas turbo ? Trio wychodzi chyba ciut drożej , ale nie dużo , ale może skuteczniejszy ?? Podzielcie się czym pryskacie  swoje  uprawy i jakie opryski możecie polecić ?  
    • Przez endrju00711
      Koledzy , mam do was wielką proźbe , poniewarz , dziś zadzwonili z agencji , że jutro przyjadą nas kontrolować , a nie znam osoby w powiecie , która prowadzi taki rejestr oprysków ,pomużcie , jak takie coś zrobić ?? Prosze o skan , lub fotke stronek z takiego rejestru . I mam takie jedno pytanie , jak u was patrzeli na to jak by ktoś tego nie miał , bo niby mogą cofnąć dopłaty . Prosze was bardzo o pomoc , zamieszcze poniżej adres email : endrju00711@wp.pl . A mam jeszcze jedną wontpliwość , poniewarz niedaleko domu mam ułożone bele , tak , że zajmują one pół pola , bo z 40 arów zrobiło się około 25 arów , a te pole jest koło mojego sadu , w którym jak układaliśmy , je w żniwa również nie było się jak obrucić ciągnikie , czy doczepią się za to , że 40% pola jest nie zasiae poplonem . To jest nic , ale jeszcze do tego dochcodzi hektar pola po kuku na ziarno , i nie zdążyliśmy tam jeszcze zasiać poplonu , bo jak nie deszcz , to czasu nie ma . I czy za takie przewinienia mogą cofnąć dopłate , bo nie dość , że biore standardowe , i takie tam dodatki do krów itp. , to jeszcze mam troche kasy za poplony . Ale najwarzniejsze jest to , że nie posiadam tej książki do oprysków , i na tym prosze się skupić , bo mam czas do wieczora , bo potem , to już rano inspekcja do domu za puka
    • Przez semenenek
      Witam mam pytanie odnośnie środka ochrony roślin który zwalczyłby w owsie wyczyńca polnego? W tamtym roku miałem z nim duży problem i w tym roku chciałem się zabezpieczyć w razie jego wystąpienia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj