Mariusz83

McCormick CX [nie pokazuje prędkości]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mariusz83    0

Witam!

 

Niedawno kupiłem McCormick CX 105 z 2004 roku, który niepokazuje mi prędkości jazdy i niemogę poszukać przyczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazikrol    6

Może poprostu bezpiecznik się spalił. A coś się pokazuje w tym miejscu gdzie ma być pokazana prędkość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz83    0

Wyświetlacz pokazuje cały czas zerową wartość.

A bezpieczniki może wiesz, w którym miejscu się znajdują?

Edytowano przez krzysiek16m
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazikrol    6

U mnie w MTX to bezpieczniki są pod wyświetlaczem tu przy kierownicy i jak siedzisz na fotelu to po lewej stronie ściągasz osłone tą plastikową i tam są bezpieczniki. hmm jeżeli pokazuje zerową wartość mógł też się czujnik popsuć, kabelek odczepić lub jakaś linka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

to może ja podepne się też pod ten temat ponieważ u mnie w CX95 też nie pokazuje prędkości jazdy ale ja mam prędkościomież analogowy (wskazówkowy). Wyczytałem też że powinienem mieć zabazpieczenie w rodzaju że kiedy podczas jazdy wstanę z fotela to ciągnik powinien się zatrzymać. I tu pojawia się pytane czy te dwie sprawy mogą być powiązane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitru    0

katopo,

czujnik operatora w siedzeniu to jest opcjonalne wyposarzenie, najszybciej sprawdzisz podnosząc gumę za fotelem, jeżeli za fotelem nie wychodzą jego przewody poprostu go nie masz..

Z czujnikiem operatora, chodzi o to żeby z pustym fotelem nie zapalić ciągnika i żeby rozłączył jazdę lub wałek wom kiedy operator wstanie z fotela.

Nie ma on zadnego związku z brakiem wskazań prędkości.


Naprawa maszyn rolniczych i budowlanych
McCormick Case Steyr Jcb Caterpillar itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Service    0

toretycznie masz uszkodzony jeden z czujników prędkości . jeden patrzy w koło zamachowe za zbiornikiem paliwa, drugi patrzy w ostatnie tryby na wałku atakującym wkręcony jest za prawym kołem na środku skrzyni. istnieją wersje że mają jeden czujnik. idzie to odczytać za pomocą kodów błędu co jest wadliwe ale żeby je odczytać to pisania na 2h sprawdź czy wszystko gra z kostkami łączącymi je z instalacja, a i zobacz wsówke chyba W7 na alternatorze czy wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

a jak odczytać te kody? Bo sprawdziłem podłączenia i niby wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik82    0

Witam Panowie.Ostatnio przerabialem ten temat w moim cx 90.Zaczolem od czujnika predkosci .Na dole po lewej stronie skrzyni kolo tylnego mostu.Wykrecacie i miernikiem sprawdzacie czy zmieniaja sie odczyty gdy ruszacie przed ni np srubokretem.Kilka razy go wykrecalem z kumplem.Okazalo sie ze w ustawieniach licznika byla wpisana cyfra zero.Wpisalem kod 825 i dziala.Pokazuje tylko okolo 36km/h.Moze jeszcze inny kod ma byc wbity bo to zalezy od opon.Mam nadzieje ze pomoglem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Remarian
      Witam
      Poszukuję schematu elektrycznego klimatyzacji do McCORMICK G Max135. Traktor był rozpoławiany, po złożeniu wszystkiego i nabiciu klimatyzacji niestety klima już nie wystartowała. Pobieżna diagnoza wskazuje na problem z elektryką.
    • Przez Szwagier99
      Witam posiadam Mccormick mtx 135 , 2009r po włączeniu rewersu do tyłu podnośnik podnosi ramiona. Jak to wyłączyć?
    • Przez Michalmtx
      Blad E 4 3
    • Przez kamilb1996
      Witam, otóż nie dawno nabyłem mccormicka cx105. Problem jest w ciągniku następujący jazda do przodu bez zarzutu (czasami ostro szarpnie przy puszczaniu sprzęgła) natomiast do tyłu brak reakcji. Kontrolka Neutral nie zawsze świeci (choć dźwignia jest w pozycji N) jazda przód kontrolka nie działa (traktor ciągnie) natomiast po wrzuceniu Rewersu kontrolka się zapali lecz żadnej reakcji. Zauważyłem jeszcze że po zostawieniu w pozycji N dźwigni ciągnik minimalnie toczy się do przodu. Ktoś spotkał się z podobnym problemem i jest mi stanie pomóc? Z góry dziękuję i pozdrawiam 
    • Przez ketlin23
      Witam będę budował podnośnik na tuz do mccormicka i zastanawiam się ile kg zrobić ile ma ważyć ciągnik pracuje z pługiem kverneland eg 85 4 skibowym z gruberem 3m pom Brodnica i mam zamiar dokupić do niego aktywny siewnik nadbudowany 3m jeszcze nie wiem jaki dokładnie marki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj