pati

Amazone AD-P Super i Specjal

Polecane posty

pati    12

Co wiecie na temat tych siewników. Opinie, ceny itd. :):)


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BYCZEK7    0

Nabudowywany siewnik pneumatyczny AD-P Super, oferowany jest w różnych szerokościach roboczych.

AD-P Special jest lekką, korzystną cenowo maszyną dla średniej wielkości gospodarstw a dostępny jest w szerokościach roboczych 3 i 4 metry. Zawartość skrzyni nasiennej wynosi standardowo 750 litrów, lecz za pomocą nastawek można powiększyć ją do 1250 litrów.

 

 

AD-P Super dla większych gospodarstw i przedsiębiorstw usługowych oferowany także w szerokościach roboczych 3 i 4 metry. Skrzynia nasienna standardowo mieści wtedy 1500 litrów a może być powiększona do 2000 litrów. AD-P nabudowywany jest uiwersalnym trójkątem łączącym na maszynie uprawowej. Możliwe jest także nabudowanie na maszynach uprawowych innych producentów. Dmuchawa napędzana jest do wyboru albo przez WOM albo hydraulicznie.Poprzez oparcie maszyny bezpośrednio na wale, wirnikowy kultywator może bez przeszkód odchylać się na kamieniach. W ten sposób uzyskano zarówno dużą pojemność zbiornika ziarna jak też ochronę maszyny uprawowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102

Śmieszny jesteś, przekopiował wszystko ze strony Amazone i myśli, że świeci. Żałosne. ;)

 

Austryjak posiadający pola w wiosce u mojego wujka(kiedyś też moja wieś), użytkuje taki siewnik. Ma 2 siewniki Amazone główny Cirrus no i ten mniejszy, który używa na mniejsze pola i do zasiewu poprzeczniaków. ;) Pole po tych siewnika wygląda świetnie, równe wschody. Pamiętam jak pierwszy raz przyjechali go wypróbować (nówka), jak zaczął go rozkładać to szczena opadła do kolan ;) . Wtedy to było coś, jak dokoła same Poznaniaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Siema Panowie:-D Mam zamiar kupić sobie Amazone D8 special 3m prosze o wskazówki na co mam zwracać uwagę podczas zakupu? Oraz co polecacie do wyposażenia choć chce i tak ful wersje. Oto kilka moich pytań. 1. czy ściezki w tym automacie mozna przerobić np z 15m na 9m ? i czy to kłopot? 2. Dlaczego niektóre Amazonki mają inne koła? albo nap one wyglądaja tak jakby były przeżucone na druga strone jeśli tak to po co ? 3. W D8 występuja 2 rodzaje skrzyń przekładniowych podobno jedna jest jednobiegowa a druga dwubiegowa. Z tego co widziałem to po wyglądzie wyglądaja prawie identycznie tyko na tej nowej jest coś jeszcze jak by łańcuszek w środku dodatkowy jakis chodizł a na zewnątrz w obudownie jest wyżexbienie na niego. Co proponujecie i cyzm sieto rózni ? 3. w niektorych siewnikach sa wyrobione te otwory do których są przymocowane te zatyczki plastikowe przy redlicach że jak siecofa to nie zapcha sie czy jest o kłopotem i da sieto jakos poprawić ? dzięki piszcie wszystko co wiecie dzieki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
Śmieszny jesteś, przekopiował wszystko ze strony Amazone i myśli, że świeci. Żałosne. :rolleyes:

 

Austryjak posiadający pola w wiosce u mojego wujka(kiedyś też moja wieś), użytkuje taki siewnik. Ma 2 siewniki Amazone główny Cirrus no i ten mniejszy, który używa na mniejsze pola i do zasiewu poprzeczniaków. ;) Pole po tych siewnika wygląda świetnie, równe wschody. Pamiętam jak pierwszy raz przyjechali go wypróbować (nówka), jak zaczął go rozkładać to szczena opadła do kolan :) . Wtedy to było coś, jak dokoła same Poznaniaki.

Nie wiem czy takie zalosne-chyba widac ze to jest ze stronki amazone a ty od razu wyjezdzasz z takim tekstem-fakt ze mogl wziasc to w cytat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@center

Ja ci powiem tak. My mamy siewnik Amazone D8 Special, ale 2.5m. To nie ma różnicy. Propo tych kół, uważasz, że Amazonki mają inne koła. Przy naszej też tak jest, ale dopiero gdy kupiliśmy agregat aktywny z hydropakiem to się dowiedzieliśmy o co chodzi z tymi kołami. Po pierwsze koła gdy są za szeroko ustawione to pasują do siania bez agregatu z hydropakiem, czyli są ciągane samym ciągnikiem. A po drugie gdy chcesz zaczepić siewnik do agregatu uprawowego to musisz je przełożyć, bo będzie jedno koło wystawało za agregat i będzie nierówno, bo tamte koło będzie szło po oranym. Jakbyś kupował to zwracaj szczególnie uwagę na redlice( czy nie są wytarte). A te zatyczki które są zamocowane przy redlicach i mówisz, że są takie wyrobione. Za mocno wyrobione też nie powinny być, ale trochę luzu musi być przy tych zatyczkach. Mogą to być też wyrobione stworznie, ale stworznie można dostać chyba w Grene.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Dzieki za odpowiedz hmm to o tych kołach ciekawe to ale jak przełoże koła to jak odsiać od miedzy ? hmm a jak się spisuje siewniczek przy sianiu gdzie jest dużo resztek pozniwnych? siałes gorczyce jak wschody ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj