crashi4

Szybsze opuszczanie tylnej klapy z-279/1 sipma

Polecane posty

crashi4    0

Mam pytanie jak mogę przyspieszyć opuszczanie klapy w prasie bo opuszcza mi się względnie ale chcę to przyspieszyć bo robi przestoje....dodatkowo mam wizję na przeróbkę aparatu z 1 na dwa sznurki...chcę dotoczyc koło pędzące wolnobieg sznurka o połowę mniejszej srednicy, a na przelotkę założyć dwa sznurki zamiast jednego...reasumując wydajność owijania powinna zwiększyć się o polowę..jeśli będzie działać..jak nie zakładam stare koło i jadę jak fabryka zrobiła...


PRezeS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Dławiki powyjmuj przy siłownikach, klapa będzie barrrrdzo szybko Ci opadała;]


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

lepiej troche rozwierc, bo ja jak wyjalem to klapa dosłownie spadala, a rozwiercilem troszke i jest git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertb    12

Dokładnie tak jak pisze @rino troche wystarczy rozwiercic i będzie napewno szybciej opadac klapa,a co do owijania to kiedyś na youtube oglądałem jak ktoś miał przerobione na podwójny sznórek ale nie pamiętam linku,poszperaj to napewno cos znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crashi4    0

Dobra teraz pytanie za sto punktów...jak to się robi???znaczy rozwierca..nigdy nie robiłem takiego czeogś.


PRezeS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertb    12

Musisz się dostac do siłowników które służą do podnoszenia owej klapy i te sruby którymi są przykręcone przewody(węże)do tych siłowników to sąte dławiki one mają w sobie takie małe otworki które musisz troszeczke rozwiercic aby te otworki były większe ale nie szalej z jakimś grubym wiertłem bo przesadzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crashi4    0

a to już jaśniej, slyszałem kiedyś o tym rozwiercaniu ale nigdy tego nie robiłem..dam znać o efektach.


PRezeS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

albo rozwierć otwory w tych śrubach albo kup takie same z dużą dziurą w sklepie.

Czyli mogę kupić też z mniejszą dziurą... bo chciałbym właśnie zwolnić opuszczanie klapy, ale żeby podnoszenia klapy mi nie spowolniło..... Edytowano przez ejczbio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

albo rybki albo akwarium. kup odpowiednie śruby groszowa sprawa. jak masz dobrą pompe to przez małe dziury powinno aż gwizdać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Średnio mi się chce babrać w nowej prasie.. ;) Ale coś będę musiał z tym zrobić, bo przy zamykaniu jak pier...lnie to aż ciągnikiem zatrzęsie heheh Jest jeszcze opcja nie przesuwać dźwigni od hydrauliki do końca i ręcznie kontrolować opuszczanie, ale to jest lekko uciążliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Czyli mogę kupić też z mniejszą dziurą... bo chciałbym właśnie zwolnić opuszczanie klapy, ale żeby podnoszenia klapy mi nie spowolniło.....

No to masz wymagania, tak to tylko z zastosowaniem takiego zaworu na powrocie http://allegro.pl/zawor-hydrauliczny-dlawiacy-1-2-i2006202419.html . Dławiki wtedy demontujesz.

Jeżeli masz prasę z zaworem trójdrożnym, to przy nim powinna znajdować się śruba regulacyjna, którą ustawiasz szybkość opadania klapy.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Hehe nie może być za łatwo:P

Zastanawiałem się właśnie nad takim zaworem. Tylko wydaje mi się, że on zdławi jednocześnie podnoszenie. W sumie mam regulację ciśnienia w ciągniku i też nie dało się ustawić. Mówisz, ze na powrocie, ale u mnie jest jeden przewód.. siłowniki są jednostronnego działania. Zawór trójstronnego działania taki jak w prasach MF? no niestety/lub stety:P 'już' nie mam takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Tak czytam i czytam i się zastanawiam czy inżynierowie w sipmie zastosowali nie ruchome dławiki, skoro Koledzy piszecie, że „albo rybka albo akwarium”. Przecież przyzwoicie działający dławik niema wpływu na olej tłoczony przy podnoszeniu ruchomy element dławika otwiera wolny przepływ dopiero przy opuszczaniu powinien się zamknąć i ograniczać przepływ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

O! i takie coś jest idealne dla mnie :) Dzięki Ci Panie za światłość Twej nauki hehehe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinKdziak
      Mam pytanie do posiadaczy pras sipma z 279 ,jak długi posiadacie przy nich wałek wom ,bo przy swojej nie mam i muszę kupić,który będzie pasował długością do Zetora 5011 lub ursusa c 360.
    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj