FanUrsusa

Kilka problemów z reno 75.14 RS

Polecane posty

FanUrsusa    0

Posiadam taki ciągnik od niedawna i oto kilka pytań:

1.Jak odpowietrzyć go?

2.Jakie opony trochę trochę węższe na tył, mam 16.9-34 z przodu 13.6-24 i będę je powoli wymieniał bo łyse więc jakie można węższe założyć? Bo trochę za szerokie do 4x35cm a znowu 5x35cm będzie miała ciężko ciągać.

3.Jak odpowietrzyć hamulce?

4.Gdzie kupię szybę tylną tą górną i dolną, radio i siedzenie pasażera do niego?

5.Podobno można zrobić szyberdach, jak?

6.Jak naprawić zamki albo kupić nowe do drzwi?

7.Opisze ktoś na jakich biegach pracuje?

8.Może ktoś napisze od czego jest który przycisk na pulpicie?

9.Co ma jeszcze taki sam silnik jak moje reno?

10.Może ktoś wie albo sam sprzedaje katalog do tego reno? Może być od TX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1150

na pompie masz srube m6, w gornej czesci glowki, odkrec ja

odpowietrzniki od haamolcow masz na obodowie tarcz, a wczesniej z prawej strony kabiny, przy trojniku

szyby sa na allegro, mozesz zalozyc plekse, szczegolnie na dol, z radiem chyba nie ma problemu, miejsce pasazera: deska, mozesz jakos sobie obic

daj jakies zdjecia przyciskow, na pewno sa od wycieraczki i spryskiwacza, awaryjne, moga byc do lamp roboczych


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

Jaki olej do silnika i do skrzyni?

Schemat działania hamulców? No może ktoś ma katalog?

Edytowano przez FanUrsusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1150

do siknika najzwyklejszy olej mineralny (10w40) jakis ze sredniej polki

w skrzynie francuzi lali syntetyki

Schemat działania hamulców

czyli?

hamolce normalne jak tarczowki w samochodzie, tylko tarcza grunsza i wieksza i wiegej klockow

o katalogu zapomnij raczej trzeba kupic, choc nigdzie nie widzialem


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

No dobra, a jakie opony? Były by na przód 12.4-24 a na tył 15.5-38? Bo szczerze to te co mam są za szerokie do 35cm a z resztą za drogie bo tył i przód kosztują razem komplet 8tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1150

opony tylko radialne

popytaj w sklepach o jakies zamienniki profilowe


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

No więc jak to podłączyć ? A i jeszcze czy to prawda że grup biegów nie można przełączać podczas jazdy zn. jadąc na 3 na najniższym i potem zmiana na średni zakres. Powiem wam że super się jeździ ten rewers, te zmiany biegów, i grupy, bajka to wszystko, ja przedtem jeździłem c-360 i belarusem 52 to powiem wam że już nigdy bym nie kupił jakiegoś belarusa. A powiem wam że silniczek bez problemów zapala, nie ma dymku nawet po tygodniu od ostatniego zapalenia. Wszystko fajnie poukładane, jedynie można by kabinę dać szerszą bo na błotnikach jest około 80cm. Kabina ma szerokość około 120cm. No i mało miejsca dla pasażera. A jak przestawić siedzenie, bo odkryłem jak podnosić przód regulować, podłokietniki i oparcie. A jak przesuwać je do przodu i podnosić do góry? I powiem wam że fakt to że renault to tańsza wersja fendta bo udźwig 3750kg robi wrażenie, przykładowo 690DT ma udźwig 3100kg, 9024 ma udźwig 3850kg a ma 92KM, to o 17KM więcej niż renia a tylko o 100kg mocniejszy podnośnik. Jeszcze nie próbowałem nic podnosić ale myślę że będzie ok. Renata jest krótka ale dobrze zrobiona bo przy średniej długości turze bez obciążników żadnych bez problemu podnosi 700kg i możliwa jest jazda do tyłu pod górę na samym tyle. A oponki łyse, fajnie się driftuje tylko 2 na III i do tyłu i ogień bo w przód to tył zaraz wylatuje z trasy :). Jakie maszynki dla reni? Na razie pług tylko po agregat mam konkret 2,2m od c-360. Dorobi się coś na szerokość jakieś łapy i wał do tyłu i można śmigać z 3m. A w podorywce to się wykręci łapy niektóre i ogień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Levis    10

Fabrycznie masz tył 16.9-34 (średnica koła = 159cm) przód 13.6-24 (120cm). Stosunek kół tył/przód 1.33

Możesz założyć węższe a co za tym idzie niższe: tył 14.9-34 (średnica 150cm), przód 12.4-24 (114,5cm) Stosunek tył/przód 1.31. Różnica znikoma a więc napęd będzie się dobrze zgrywać.

Edytowano przez Levis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

A jak myślicie da radę z 4x45cm w zagonie czy lepiej 3x45cm w obrocie? Może + wał w przyszłości. Ja mam na tych standardowych to na początku przednie wydawały się olbrzymie bo jak ktoś miał przedtem ciągnik z przodem 11.2R20 to była różnica. Szkoda że nie zrobiłem foty jak belarus i renia stoją koło siebie. Wyglądało to tak jak ltz 55 i zetor 6245 różnica niewielka w mocy a w wyglądzie szok. Dzisiaj zrobię foty reni i oblukacie co i jak. Nie mogę znaleźć tych opon 14,9-34 w necie nowych, macie jakiś link?

Edytowano przez FanUrsusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1150

4 skiby na 75 km to jednak przesada, oczywiscie zalezy od ziemi, ale jednak proponuje 3 obr.


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

Spoko a jaka przyczepa max? D-742? A i czy można wyciąć szyberdach? Bo na dachu jest jakby zarys taki szyberdachu. Co może być przyczyną tego że na 2 biegu na II zakresie bieg wyskakuje i ciężko wbić, zn ciężko trafić? Na innych jest ok. A jaką kosiarkę używkę do niego? Może bębny albo dyskowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

No to pług 4x40 będzie spoko? Zmieszczą się opony 16 w bruździe? A jak z szerokością? Ile trzeba by zakryć koło a ten pług będzie wystawał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi75    0

4 skiby na 75 km to jednak przesada, oczywiscie zalezy od ziemi, ale jednak proponuje 3 obr.

Kolego a dlaczego przesada? na srednich glebach C-385 czy Ursus 912 z 4 skibami smigaly i jakos nikt nie narzekal, u mnie 1012 jeden sezon z ibisem 4 obracanym chodzil jak ta lala.. :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

4 skiby no nie wiem. Się zobaczy ale na wiosnę wymyślę mu jakąś orkę łąki pługiem 3x35cm po ramę to zobaczy co do niego. Po ramę to tak 30-35 orka łąki. :) A jak nie to agregatem 2,2m + brony lekkie na głębokość 20cm. Coś nim trzeba pociągnąć. A i mam jedno pytanie. Mój nie ma chamulcy na przód? Nie jestem pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisniak222    1

bo renaulty nie miały na przód hamulcy ewentualnie jak włączysz napęd to przez skrzynie bedziesz hamował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1150

hamuje przy wlaczonym napedzie, zatrzymuja sie tylne kola, czyli i skrzynia, a dalej wal no i przedni most

wieksze renie mialy hamowalny przod, chyba od modelu 133


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

no ale np. Jadąc z balem i tył niekiedy jest w powietrzu i w tedy za hamuję to ciągnik się zatrzyma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

a ja też odgrzeje temat.

Jak tam są zamki zbudowane? Bo oba stoją i przez co drzwi nie idzie zamknąć.... Czemu do nich jest taka droga szyba tylna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz3564
      Witam poszukuję drzwi lewych do renault 9034 TX jeśli ktoś posiada proszę o wiadomość.
    • Przez MarcinKa
      Witam
      Może ktoś podpowie czy jest jakis zawór czy jakaś inna przesłona czy jakby tam zwał na przejściu pomiedzy zbiornikami górnym a tym pod kabina??
      Pytam bo lalem paliwo i zapełniłem górny na maksa i nie poszlo w dolny dopiero jak przejechałem na pole to paliwo spadło do dolnego zbiornika...
      Dziwne trochę,przewód łaczacy oba gruby jest powinno samo lecieć nie ma zadnych kraników nie wiem co za przypadłość...
      Ktoś coś??
    • Przez Mati3005
      Witam, Panowie mam pytanie odnośnie ustawienia balansera, tłumika drgań zwał jak zwał, przy remoncie silnika mechanik nie zaznaczył położenia wału względem ustawienia balansera, i teraz podczas pracy są odczuwalne drgania na ciagniku, nie wiem jeszcze jak z sila przy ciężkiej pracy bo na razie tylko pracował z opryskiwaczem ale takich drgań przed remontem nie było wiem ze ma być ustawione dwa skrajne tłoki w GMP i teraz pytanie czy jest gdzieś na kole od wału oznaczenie tego czy czeka mnie metoda prób i błędów ze śrubokrętem we wtrysku?? 🙂 na balanserze jest oznaczenie na kole zębatym, za pomoc dziękuję 
    • Przez Wojtas974
      witam tak jak w tytule, nie mogę wrzucić tych biegów, 3 i 4 wchodzi normalnie, ktoś miał podobny problem?
    • Przez BartekMaruszewski
      Witam. W mojej renówce pojawił się problem z włączającym się napędem, a mianowicie podczas jazdy bez różnicy czy wolno czy szybko, na niskich czy wysokich obrotach zapala się i po jakimś czasie gaśnie (albo nawet miga) kontrolka od ręcznego, co za tym idzie czuć i słychać jak zaczyna ciągnąć przedni napęd. Potrafi włączyć się nawet jadąc po drodze co jest dość uciążliwe. Jeśli ktoś orientuje się w czym może być  problem byłbym wdzięczny za odpowiedź. Renault 103.54 16x16  mechaniczna. Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj