Ferdek07

Mobil Delvac opinie

Polecane posty

Ferdek07    75

Witam!

Przeglądałem forum i wielu z was leje ten olej do ciągników kombajnów, rozejrzałem się w okolicy za olejami i ogólnie nie ma nic po sklepach poza turdusem, orlenem shpd 15w40 api CI to chyba byłby odpowiedni i akros turbo który też z trudem ale można kupić, oraz mobil delvac mx 15w40, oleje mobil uchodzą za jende z lepszych wielokrtonie przewijało się na forum opinie że mobil delvac pomimo że ma te same api itd jest o klasę lepszy od orlenu czy lotosu, czy faktycznie taki super, czy warto przejść na delvac czy lpiej pozostać przy zalecanym przez producenta acros turbo, bo na delvacu wyszło by trochę taniej a najtaniej na orlenie :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Moim zdaniem nie zawsze jest warto oszczędzać ja już od 3 lat leje do wszystkich maszyn Mobil Delvac :) I jestem w sumie zadowolony bo cenę ma bardzo dobrą no i z jakością jest o wiele lepiej niż u konkurencji. Także ja go śmiało polecam :))!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel89    3

witam... ja mam średnią opinię o tym oleju... po 100 mtg czyli u mnie wymiana :D zauważyłem duuuży spadek parametrów... a wiem że ludzie cykają na nim 200 mtg :D teraz stosuję TOTAL RUBIA we wszystkich maszynach i jestem zadowolony


gmhnbmbnm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Moim zdaniem nie zawsze jest warto oszczędzać ja już od 3 lat leje do wszystkich maszyn Mobil Delvac :) I jestem w sumie zadowolony bo cenę ma bardzo dobrą no i z jakością jest o wiele lepiej niż u konkurencji. Także ja go śmiało polecam :))!

Cena nie jest zła 70-75zł za 4l mobil 2000 mam w osobówce w dieslu znajomy taksówkarz również tylko mobile leje, polityka cenowa jest akceptowalna, tylko właście co z jakością czy mobil delvac będzie lepszy od akros turbo klasy jakościowe takie same ale liczba tbn 10 a w acros turbo 11 :rolleyes: lotos http://www.lotos.pl/handlowy/produkty/oleje_i_smary_dla_rolnictwa/oleje_dla_rolnictwa/505_agrol_moto_plus_15w40 też tbn wyższy niż w mobil-u

turdus ma api ch tak więc czyli odpowiednikiem akros turbo będzie agrol moto plus róznica w cenie niemała za 5l agrol moto plus 62zł za akros turbo 105zł tak więc czy zalewać agrolem ? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czacha17   
Gość czacha17

Ja mam Delvac 15W40 w kombajnie zbożowym Massey ,gość od którego kupiłem kombajn powiedział mi żeby lać do silnika albo delvac albo Total ,zdecydowanie odradzał stosować Turdus .Facet też prowadzi naprawy silników to chyba wie co dobre .(chyba że specjalnie w błąd wprowadza żeby silniki padały i chce mieć robotę -ale to mało prawdopodobne )

 

Dwa sezony kombajn przepracował na delvac-u i nie mogę powiedzieć złego słowa na ten olej ,w ciągu roku kombajn robi ok. 80 Godź.i jak na razie żadnych niepokojących objawów nie widzę ,ale co jest w silniku tego nie wiem i wolę jeszcze długo nie wiedzieć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

U nas w Kubocie od pierwszego przeglądu Mobil Delvac, już 700 mth za nami i jesteśmy super zadowoleni z tego oleju. Stosunek ceny do jakości doby. Ja bym nie żałował kasy, orlen mobila nie dogoni... Z resztą mój diler wie co zaleca, ma też droższe oleje, ale ten jest wg nich doby, i cena bez przegięcia więc go używamy.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maverickt4    4

Ja za kilkanaście mth będę miał przepracowane 1000mth na Mobil Delvec 10w/40 w ciągniku Same Roller 50. Przeszedłem na delveca z akros turbo 15w/40 przy przebiegu 4700mth i jestem z tego oleju zadowolony. Zdecydowanie lepiej odpala w zimę, zużycia większej ilości oleju nie zaobserwowałem u siebie.

Także mogę polecić ten olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

@Maverickt4 lejesz taki mobil? http://mobil.pl/Poland-Polish-LCW/heavydutyoils_products_engine-oils_mobil-delvac-mx-extra-10w40.aspx ten jest tylko w 20stkach u mnie w okolicy nieosiągalny a na allegro nie chce zamawiać bo nie wiadomo co przyślą, dostepny mam wszędzie zwykły mobil , nie zaobserwowałeś zwiekszonego zużycia oleju a nie zauważyłeś może że to zużycie zrobiło się mniejsze?> słyszałem opinie ze ten acros to taki olej że silniki lubią go sobie troszkę podbierać,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maverickt4    4

@ Fedrek07 chciałem taki kupić ale w mojej hurtowni olejów również nie mieli MX 10W/40 tylko MX 15W/40. Więc grzecznie się pytam czy mają coś z Mobila 10w/40 do ciągnika rolniczego i zakupiłem ten olej Mobil Delvec XHP LE 10W/40

A co do pytania czy mniej silnik pobiera olej to chyba bym musiał bardzo dokładnie mierzyć u siebie tego też nie zaobserwowałem.

Edytowano przez maverickt4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpieczarka    0

Ja za kilkanaście mth będę miał przepracowane 1000mth na Mobil Delvec 10w/40 w ciągniku Same Roller 50. Przeszedłem na delveca z akros turbo 15w/40 przy przebiegu 4700mth i jestem z tego oleju zadowolony. Zdecydowanie lepiej odpala w zimę, zużycia większej ilości oleju nie zaobserwowałem u siebie.

Także mogę polecić ten olej.

 

 

mam pytanko co ile motogodzin zmieniasz olej w tym same?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maverickt4    4

Producent przewiduje co 250mth. Tylko że liczniki w nowych ciągnikach nie liczą mth a godziny pracy. Dlatego ja w swoim spokojnie wydłużyłem do 330mth (godz). Jeżeli ciągnik miałby dzień w dzień ciężko to zmieniałbym co 250mth (godz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

A ja wymieniam raz do roku na wiosnę. Na tym mobilu od 10 lat kombajn, a od 7 ciągniki. Jak w t25 czyszczę filtr to tam nic nie ma wytrąconego. A jak kiedyś na superolu to 2-3cm szajsu nalepionego na ściance.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
David-28    0

Witam

Ja wymieniłem teraz olej w swoim DF agroplusie 315 z Akrosa Turbo 15W/40 na Mobil Delvac 15W/40 i na zimnym silniku kontrolka oleju gasnie po ok 3 sekundach czy coś takiego zaobserwowaliście u siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez t-tas
      pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami
    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj