Revers680

Maszyna do zbierania kamieni.

Polecane posty

Revers680    0

Witam. Na polach mam sporo kamieni, a uciążliwe jest zbieranie ich ręcznie. Do zebrania jest około 50ha rocznie. Chciałbym zakupić maszynę do zbiory kamieni, ale że kompletnie się na nich nie znam, więc piszę tutaj. Interesuje mnie jakiej firmy i jaki model kupić. Pracowała by z ciągnikiem 125km. Skrzynia na kamienie musi podnosić się na tyle wysoko, aby kamienie wyładować na przyczepę. Jaką firmę mi zaproponujecie. Wogóle się na tym nie znam, więc nawet nie wiem jakie firmy ją produkują. Jak one na dzień dzisiejszy stawiają się cenowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Z tego co pamiętam to Kongskilde ma taką maszynę-Stonebear czy jakoś tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

maszyny się różnią tylko szerokością tego zbieraka a resztą nie. Oólnie spoko maszyna ze 125 km będzie chodzić, koszt to coś ok 150 brutto albo i więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Vikki Pekka też ma. Podobne do Stonebeara ale te modele powierzchownie zbierają więc co roku praktycznie zbieramy. No ale robią gdzieś hektar w godzinkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Do tej za 11 tys to jeszcze zgarniasz musi być. Stonebeara to chyba najlepsze wyjście bo serwis jest itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Podejrzewam że nie znaczna. Dokładnie to się musisz dealera spytać. Bo takiej maszyny na forum chyba nikt niema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Jak coś będziesz wiedział podziel się informacjami bo też mnie temat zbierania kamieni interesuje. Ale bardziej na usługi ale znów nie ma u mnie w okolicy zbytnio zakamienionych pól.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Niema takich co kamień na kamieniu leży ale ogólnie kamienie są, bynajmniej u mojego wuja na polu. Kilka ton pewnie by zebrał z hektara. Pozatym myślę zbierać te co leżą na rowach i z innych miejsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Wiem że nie wybiorę, do rowów to mam dwie ładowarki, ewentualnie jakąś koparką albo mając HDS na przyczepie. To już kwestia organizacji prac. No dobra ale odbiegamy od tematu. A że tak spytam w jakim rejonie Polski działasz i co chcesz potem zrobić z kamieniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mam znajomego, trochę handluję sprzętem i mówi że jak ostatnio był we Francji to widział że po polu jechała maszyna i rozdrabniała kamienie. Dosłownie nic z nich nie zostawało, Też ciekawe rozwiązanie.

Jak to zobaczył to staną wyszedł, popatrzył i to wszystko. Nic więcej o tej maszynie nie wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Wtrącę do tematu i ja , mam taką maszynę jak wyżej cały komplet i w lepszym stanie

Problem z tymi maszynami jest taki że jedynie na wiosnę po zimowej orce da się zbierać

Na pewno za 150 tys będzie inny temat ale przy zakupie wypytaj o warunki polowe w jakich optymalnie wydajnie będzie pracować ta maszyna

Ja swojej używam na 30 ha , wystarcza w zupełności


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

@Marecki masz tą zbieraczkę za 11 tys co kolega dał link? Co robisz z kamieniami?

 

 

Fakt te kruszarki na ciągnik są fajne, ale chyba właśnie do wapieni bo niektóre nawet kruszarki przeznaczone do produkcji kruszyw nie dają sobie rady z polnymi kamieniami. Gadałem z właścicielem kruszarki jak był mi zrobić usługę że niektóre firmy jak słyszą że kamień polny do kruszenia to się nie podejmują oczywiście mający kruszarki za miliony zł. Bo dla starej poczciwej kruszarki firmy Makrum to nie robi kamień wrażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Sprzedaję kamienie firmom drogowym ale to są niewielkie pieniądze , tyle że sprzątną

Mam znajomego a on zna niemca który to ponoć kupuje kamienie polne po 30 groszy za kg :blink:

muszę to jakoś sprawdzić


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Mieszkasz na zachodzie Polski? A może cięte sprzedaje po tyle.

 

Ja np do kamieniołomów mam kawałek więc mnie tona kruszywa wychodzi po 80 zł brutto ostatnia dostawa a tak to ponad 110 zł od poprzedniego dostawcy, więc podejrzewam że zbyt byłby ale połowa to pewnie koszty. Jakby gdzieś się jakaś górka w pobliżu za tanie pieniądze znalazła z jakąś skałą to bym nie pogardził :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj