adrin6231

Czy ta dzierżawa sie opłaca?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adrin6231    13

witam wszystkich mam okazję wynając z gminy 65a pola IV kl. ziemi i tu pytanie ile za to mozna waszym zdaniem zapłacić dzierżawy rocznie???

wywoławcz jest 400zł rocznie za ha czyli za to 260zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

w jakim stanie jest ta zienia czy nie jest zachwaszczona jeśli jest w dobrym stanie to 400z/ha jest w sam raz sam tyle płace do ANR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekDzej    0

Witam!

Wczoraj udało się wziąć trochę ziemi w dzierżawę. 3 ha IV klasa. 950 zł /ha . Ja biorę dopłaty i płace podatek(ok 320 zł na rok.), tak wygląda we wschodniej wlkp.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

adrin6231, ale dopłaty bierzesz ty czy gmina? u nas dzierżawy sa takie ze wiara płaci po 500 zł/ha no i własciciel oczywiscie dopłaty równiez bierze.ja akurat nie biore ziemi byle miec pola jak to niektórzy sobie mysla. mam 20 ha dzierżaw ale tylko na takich warunkach ze dzieżawca bierze dopłaty a ja nic place nic wiecej ani dzierzawy ani podatku a ziemia jest 3 i 4 klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    888

ja płace od 0 do 350. ziemia słaba i góry. głównie łąki dzierżawie. dopłaty dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Jak gmnia może dopłaty brać po co takie teksty głupie. Od gminy dzierżawisz legalnie na umowe. A dopłaty należą się temu co uprawia glebe.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

no w sumie tak nie pomyslalem o tym, ja dzierżawie od nadleśnictwa dwa ha i dopłaty tez biore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Biez to nie ma nad czym sie zastanawiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Revers680    0

Witam. Dzisiaj dowiedziałem się, że mogę wziąć w dzierżawę 25ha pola w jednym kawałku. Klasa pola to od 2 do 3. Pole jest drenowane. Oddalone jest od gospodarstwa o 15km. Właściciel nie daje dopłat, oraz sam płaci podatek. Ja po prostu za darmo robię na polu. Pytanie. Czy to się opłaca? Czy wy byście wzięli to pole? Jak myślicie? Zarobie coś na tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic290    1

Jeżeli potrzebujesz ziemi np. potrzebujesz paszę dla zwierząt to myślę, że warto. A przy produkcji roślin na sprzedaż bym się zastanowił. Tylko, że masz 25ha w jednym kawałku i to 2 i 3 klasa, a 15 km to nie tak dużo.. Ja osobiście bym to wziął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cisek9403    1

zależy na jaki czas?

 

hm to zależy, po pierwsze na jaki czas? a po drugie to czy ziemia było dobrze uprawiana do tej pory bo jeżeli nie to ciężko ją będzie doprowadzić do ładu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Revers680    0

Tego jeszcze nie wiadomo. NA tym polu by było tak. Raz Pszenica dla zwierząt, drugi raz jęczmień jary dla zwierząt i 3 raz rzepak na sprzedaż i od nowa. Ziemia nawozy i wapno miała pod dostatkiem, oraz uprawiana byłą całkiem przyzwoicie.

Edytowano przez Revers680

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlo1706    14

nie zastanawiaj się tylko bierz!!! przy dzisiejszych maszynach takie pole to marzenie, jak masz dobry ciągnik to 15 km przejedziesz w 20-30 min, więc opłaca się, a jeszcze to że 2 i 3 klasa to tym bardziej!!

 

zależy na jaki czas?

 

hm to zależy, po pierwsze na jaki czas? a po drugie to czy ziemia było dobrze uprawiana do tej pory bo jeżeli nie to ciężko ją będzie doprowadzić do ładu.

 

ja wziąłem w dzierżawę 2ha pola, nie było dobrze uprawiane, nawiozłem 80 rozrzutników gnoju (rozrzutnik 6T) aż ciężko to było w orać, a kukurydza była wyższa od sieczkarni czyli miała sporo ponad 3,5m, a klasa to chyba 3-5

Edytowano przez pavlo1706

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Revers680    0

Ciągniki 40km/h, więc szybko się dojedzie.

 

Przecież napisałem do jakich celów będzie wykorzystana i co będzie uprawiane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ale nic nie płaci ! Nie interesuje go podatek, czynsz.

Wg mnie sie oplaca :rolleyes:


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Bez dopłaty ja bym nie brał.

Według mnie to duża okazja też bym chciał kawał pola za darmo. U nas za coś takiego trzeba dać 500zł +dopłaty +podatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk2411    30

Szkoda, że koło mnie nikt nie chce wydzierżawić na takich warunkach :( Ostatnio sąsiad wydzierżawił 5 ha to ten co dzierżawi oddaje mu dopłaty, płaci podatek i jeszcze płaci mu 500 zł do hektara


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

To jest normalna dzierżawa tylko brać,sam takie mam ale na IIkl ziemi bo ta potencjał o daje zyski.A na słabszych to już płacę tylko podatek i zabieram dopłaty z UE jak i paliwowe.Zero dodatkowych kosztów.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007

za samą dopłate ?? . brałbym bez zastanowienia tym bardziej że w jednym kawałku


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj