dymek333

MASSEY FERGUSON 6280 POMOCY !!!

Polecane posty

dymek333    9

Witam mam problem z MF 6280, a mianowicie ; podczas uprawiania broną wirową ciągnik stanął i przestały działać półbiegi, rewers, EHR, i cała hydraulika nawet wspomaganie wysiadło. Ciągnik normalnie odpala ale nie da się nim ruszyć i świecą kontrolki od ciśnienia oleju w skrzyni i czerwony trójkąt.

Edytowano przez dymek333

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

pompa się rozleciała albo zcieło klin albo coś w tym stylu ale trzeba by było ustalić przyczynę bo nawet jak to pompa i ja wymienisz i nie sprawdzisz dlaczego to isę stało to może to doprowadzić do poważniejszej awarii


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dymek333    9

Ale dziwi mnie dlaczego nie działają kontrolki i obrotomierz ( i świeci się wykrzyknik od panelu EHR )

PS; Jeszcze jedno czy możliwe jest, że ukręciło wałek w ciągniku ,bo chwilę przed tą awarią rozpiął się wałek przekazu mocy ( rozsunął się )

Edytowano przez dymek333

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

co masz na mysli mówiąć rozsunol się?


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Co do obrotomierza. Działa on na podstawie impulsów z alternatora. Sprawdź czy ładowanie jest ok. Jak nie ma ładowania będzie też problem z ehr. Jeśli rozsunoł ci się wałek to czy ta ko0ńcówka któa została przy ciągniku zablokowała się o coś czy normalnie wyłaczyłeś wałek i wszystko do końca się kręciło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dymek333    9

Gdy się rozsunął to po prostu traktor stanął, ale nie było słychać żadnych trzasków. Sprawdzałem też czy wałek mógłby się zablokować ale nie znalazłem takiego punktu (jedynie mógł uderzyć) a co do tego w jaki sposób mi się rozsunął;jakiś ***** uciął go i po prostu gdy ciągnik wjechał na wyższy teren to się rozsunął ( po prostu był za krótki ) ;[

 

Gdy się rozsunął to po prostu traktor stanął, ale nie było słychać żadnych trzasków. Sprawdzałem też czy wałek mógłby się zablokować ale nie znalazłem takiego punktu (jedynie mógł się otrzeć o dolny zaczep) a co do tego w jaki sposób mi się rozsunął;jakiś ***** uciął go i po prostu gdy ciągnik wjechał na wyższy teren to się rozsunął ( po prostu był za krótki ) ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dymek333    9

Okazało się że wałek w skrzyni ukręciło <_< Ale już jest wszystko w porządku ;)

Edytowano przez dymek333

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLMAK2    1

elektrozawory albo jakiś po prostu bez piecznik prądu lub układ zapowietrzony hydrauliczny jest jeszcze najmniej prawdopodobna pompa ale ona od razu się nie uszkadza

 

aaaa to w tych modelach też skrzynie padają słabo jaki koszt?

Okazało się że wałek w skrzyni ukręciło dry.gif Ale już jest wszystko w porządku wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

A to są wogule jakies skrzynie które się nie uszkadzają??


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dymek333    9

Skrzynia padła z mojej winy, koszt naprawy ok 3500 zł. Gdy serwis rozjechał ciągnik wszystko w środku wyglądało jak nowe, więc napewno jeszcze dłuuuugo pochodzi. Jedyna rzecz która się zużyła to tłumik drgań i nic poza tym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Niesty tłumiki drgań w MFach padają obyś założył na gumie nie na spręnach


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jak rozpoznać uszkodzenie tego tłumika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Ciągnik nagle staje nie ma hydrauliki ani w sumie nic oczywiście najpierw coś powinno być słuchać jakieś dziwne dzwięki ze skrzyni


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ZenekBezSpodenek
      Hej, mam problem z ehr, podnośnik czasami działa, czasami nie - po prostu przerywa. Jak nie działa to kontrolki wskazują na błąd 2-4. Jak działa to żaden kod błędu nie miga.

      Sprawdzałem akumulator, alternator, ale wszystko zdrowe. Więcej nie chciałem grzebać, bo naczytałem się że często problem jest błahy. Być może jest to łatwe do rozwiązania i ktoś tak miał? Jakieś podpowiedzi?
    • Przez PanPaweł21
      Witam mam takie pytanie czy dai się zmienić prędkość podnoszenia i opuszczania podnośnika w MF 
      Na panelu niema takiego pokrętła więc pytam bo wiem ze w seri 30 dało się to robić 
    • Przez Turbo4011
      Witam. Mam Fergusona 4345 i wyskakuje mi czerwona kontrolka z dwoma zebatkami. Mruga 7-2 .jak wcisne sprzęgło to przestanie i jak wyłącze rewersem to też. I po chwili zaczne znowu mrugać
    • Przez PanPaweł21
      Witam wie ktoś może ile oznacza jedna kreska na tym wskaźniku?

    • Przez Pawlacz
      Witam
      W ciągniku mf 6495 dyna 6 po odpaleniu pokazał się na wyświetlaczu błąd d154. Ciągnik stał w garażu przez całą zimę i miał wyjęty akumulator. Odpalił normalnie ale nie chce ruszyć nie można przełączyć biegów ani nic. Na komputerze po prawej nic się nie wyświetla wchodzi jakby nie miał zasilania. Teraz pytanie od czego jest ten błąd d 154 i czy ten komputer ma jakieś znaczenie czy działa czy nie na jazdę ciągnika że nie mogę przełączyć żadnego biegu. Z góry dziękuję
      Pozdrawiam
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj